Počet turistů v Plzni letos roste i když už není evropským hlavním městem klutury

Počet turistů v Plzni letos roste i když už není evropským hlavním městem klutury | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,82%
Spokojený43,58%
Zklamaný22,35%
Zdrcený12,29%
Šokovaný13,97%

Celkový počet hlasů: 179

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Jiří KuthanJiří Kuthan

uvolněný předseda Výboru pro zadávání veřejných zakázek ZMP

Více

Jiří VogeltanzJiří Vogeltanz

Více

Petr BalounPetr Baloun

Jednatel obchodní společnosti

Více

Počet turistů v Plzni letos roste i když už není evropským hlavním městem klutury

Plzeň, 27.05.2016, aktualizováno 11:36 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Počet turistů v Plzni meziročně vzrostl o 8,4 procenta, vyplynulo to z nejnovějších dat Českého statistického úřadu. Markantní je nárůst u zahraničních turistů, kterých za první tři měsíce letošního roku přijelo do Plzně o 16 procent více než vloni a strávili zde o 17 procent nocí více než za stejné období roku 2015. Celkem do Plzně za první čtvrtletí přijelo více než 48 tisíc hostů, kteří zde strávili necelých 90 tisíc nocí. Zpráva je o to zajímavější, že se tak děje poté, co byla loni Plzeň Evropským hlavním městem kultury.

„Cestovní ruch v České republice obecně roste. Za první čtvrtletí roku 2016 přijelo do Česka o 14 procent více zahraničních turistů než ve stejném období loňského roku. Nás však těší především to, že Plzeň je v tomto ohledu ještě o dvě procenta úspěšnější, což hodnotíme velice pozitivně vzhledem k tomu, že jsme ve srovnání s výjimečným rokem 2015 očekávali spíše pokles. Ukazuje se, že přínos projektu Evropské hlavní město kultury funguje i po ukončení programu roku 2015,“ vysvětluje první náměstek primátora Martin Baxa (ODS).

„Z pohledu rozvoje cestovního ruchu v Plzni je důležité, že vidíme, že marketingové aktivity, které jsme realizovali v uplynulých dvou letech v souvislosti s projektem Evropského hlavního města kultury, se i nadále zhodnocují. Důležitý je stále rostoucí počet hostů z Německa, které je naším klíčovým zdrojovým trhem. Už vloni vzrostl meziročně počet německých turistů o 39 procent. Za první čtvrtletí jich do Plzně přijelo přes 12,5 tisíce, což je o 16 procent více než ve stejném období loňského roku,“ uvádí Zuzana Koubíková, ředitelka organizace Plzeň – TURISMUS.

Nárůst počtu nocujících hostů za první čtvrtletí potvrzuje také analýza zbytkových dat mobilních operátorů, kterou si celoročně nechává zpracovat organizace Plzeň – TURISMUS. Patrný je však pokles jednodenních návštěvníků, který pravděpodobně souvisí s menší frekvencí a slabší propagací v Plzni konaných akcí.

Pozitivní vývoj potvrzuje také Turistické informační centrum. Počet jeho návštěvníků a klientů průvodcovských služeb sice vlivem poklesu jednodenních návštěvníků nedosahuje hodnot loňského roku, za první čtvrtletí roku 2016 však uspořádalo o 72 procent více prohlídek než za stejné období roku 2014. „Pozitivní trend potvrzují také čísla za měsíc duben. Zatímco v roce 2014 jsme uspořádali v tomto měsíci prohlídky města pro deset skupin, v letošním roce jich bylo 58 pro zhruba 1400 osob. S rokem 2015 se zatím nemůžeme srovnávat, nicméně je vidět, že oproti ostatním běžným rokům je o Plzeň značně větší zájem,“ vysvětlila Zuzana Koubíková.

V souvislosti s obecným růstem domácího cestovního ruchu zaměřuje organizace Plzeň – TURISMUS v letošní sezoně své marketingové aktivity především na domácí trh. „I přes stále rostoucí návštěvnost města ze strany zahraničních turistů je třeba reagovat na stoupající domácí poptávku. Prostřednictvím kampaní cílených na domácí turisty chce Plzeň – TURISMUS do budoucna zvýšit počet domácích příjezdů a udržet tak krok se zbytkem republiky, kde již nyní celá řada destinací profituje z pozitivního růstu domácího cestovního ruchu,“ dodala Koubíková.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (5 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Vosí Hnízdo 01.06.2016 13:49, Reagovat

Vážně nevím, co by zde hosté z Německa hledali, když mnoho lidí od nás jede raději za kulturou do Bavor, než se nechat týrat kulturou místní. A gastronomie? Vždyť už jsou ceny téměř vyrovnané a kvalita v Německu také o 100% lepší. A pivo? Europiva úrovně Prazdroje a Gambrinusu v Německu mají také a jiná lokální piva mnohem lepší.

Fery 04.06.2016 16:57, Reagovat

Patriot jedna radost i odplivnout je škoda. Když se ti tu nelíbí, jistě tě nikdo držet nebude. Tak negativní individuum nemá pro nás žádný přínos. Jen otravuje prostředí.

Vosí Hnízdo 01.06.2016 13:18, Reagovat

To je pravda. Rumunských, bulharských, polských, východoslovenských nemytých, hlučných a věčně ožralých gastarbeiterů ve městě zase přibylo. A jistě jejich řady obohatí další \"inženýři, doktoři a profesoři\" ze Sýrie, Iráku a dalších podobných zemí. Já nevím, jak kdo, ale já bych se s tím moc nechlubil!!

Jarda 31.05.2016 21:21, Reagovat

To sou keci, by se z toho jeden posra.l

Falkon 31.05.2016 11:32, Reagovat

Napište, že jezdí kvůli pivovaru, nikoliv kvůli městu. Lháři prolhaný!!! S EHMK to nemá nic společného.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.