Plzeň už vykoupila téměř 60 procent pozemků potřebných pro II. etapu západního okruhu

Plzeň už vykoupila téměř 60 procent pozemků potřebných pro II. etapu západního okruhu | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Josef ČervenýJosef Červený

Starosta obce Bezděkov

Více

Richard BastlRichard Bastl

Radní města Přeštice

Více

Evžen MencEvžen Menc

technik ČD

Více

Plzeň už vykoupila téměř 60 procent pozemků potřebných pro II. etapu západního okruhu

Plzeň, 26.05.2016, aktualizováno 15:10 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Pro městský západní okruh v úseku Křimická (Chebská) – Karlovarská má Plzeň zajištěno k vykoupení už více než 60 procent pozemků. V současné době zastupitelstvo projednalo a schválilo majetkoprávní vypořádání zhruba 90 tisíc metrů čtverečních trvalého záboru pro stavbu. Dalších přibližně šest procent představuje souhrn pozemků ve vlastnictví Ředitelství silnic a dálnic České republiky a Plzeňského kraje, informovala novináře radní pro oblast nakládání s majetkem Helena Matoušová.

„Od roku 2009 do roku 2013 činily náklady města Plzně na výkupy a směny pozemků 36,2 milionů korun. Od roku 2014, kdy byly výkupy pro II. etapu okruhu zahájeny plošně, do současné doby pak město investovalo 76,1 milionu korun. Celkem se tedy jedná o částku 112,3 milionu korun. Necelých 40 procent pozemků ještě zbývá vykoupit nebo získat směnou. Dalšími majetkovými transakcemi se bude zabývat Zastupitelstvo města Plzně v červnu, výkupy a majetkoprávní jednání stále pokračují,“ uvedla radní Helena Matoušová.

Městu zbývá získat méně než 40 procent pozemků dotčených trvalým záborem pro stavbu, což představuje asi 56 tisíc metrů čtverečních. V současné době se projednávají zejména směny dotčených pozemků a výkupy nevyužitelných zbytkových ploch. V těchto případech se vždy zadávají znalecké posudky. „Zatím tedy budoucí náklady na tyto transakce nelze odhadnout,“ vysvětlila Matoušová.

Druhá etapa západního okruhu umožní po dokončení plné využití okruhu, který má velký význam pro dopravní situaci v Plzni. V dnešní době je tato stavba prioritní dopravní stavbou na území města, její zahájení se plánuje na rok 2019 a dokončena by měla být v roce 2022.

Se stavbou západního okruhu přímo souvisí i dvě vodohospodářské stavby, jde o rekonstrukci Roudenského sběrače a stavba Retenční nádrže Vinice. Majetkoprávní příprava těchto staveb proto probíhá souběžně se stavbou městského okruhu. Pro rekonstrukci Roudenského kanalizačního sběrače už letos v lednu město schválilo výkupy za 10,42 milionu korun. Zbývá dořešit směnu spoluvlastnického podílu s Fakultní nemocnicí Plzeň, která zde disponuje právem hospodaření s majetkem státu, a vyčkat na ukončení jednoho dědického řízení.

„V případě retenční nádrže Vinice se výkup nezbytného pozemku zahájil v roce 2014, a to od původního počtu 17 spoluvlastníků pozemku. V současné době je město Plzeň vlastníkem 94 procent z celku tohoto pozemku a jednání o výkupech či směnách se zbývajícími pěti spoluvlastníky stále pokračují,“ dodala radní Helena Matoušová.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (2 příspěvky)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Západočech 27.05.2016 08:05, Reagovat

Sorry za téma ....
Ale když tu článek k tomu není a ten konvoj jede i přes náš kraj ...
Nejsem žádnej bolševik, jen člověk, kterýmu začíná silně vadit, že je Evropa úmyslně destabilizovaná pro zájmy kohosi v zámoří ...

http://protiproud.parlamentnilisty.cz/politika/1636-invaze-zacala-plan-na-likvidaci-nadbytecnych-500-milionu-otroku-k-obsluze-dvou-nejbohatsich-rodin-bila-civilizace-musi-byt-znicena-lode-plne-bojovniku-priplouvaji.htm

Jaroslav I. 27.05.2016 23:28, Reagovat

Tomu se rika paranoia...

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.