Zastupitelé Plzně schválili dotaci ve výši 1,9 milionu na podporu volnočasových aktivit dětí a mládeže

Zastupitelé Plzně schválili dotaci ve výši 1,9 milionu na podporu volnočasových aktivit dětí a mládeže | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

František PodlipskýFrantišek Podlipský

Zastupitel PK

Více

Karel ZrůbekKarel Zrůbek

Starosta Horažďovic

Více

Antonín LadmanAntonín Ladman

Student a OSVČ, výpočetní technologie a sítě

Více

Zastupitelé Plzně schválili dotaci ve výši 1,9 milionu na podporu volnočasových aktivit dětí a mládeže

Plzeň, 26.05.2016, aktualizováno 10:49 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Rozdělení neinvestičních dotací určených na podporu volnočasových aktivit dětí a mládeže pro rok 2016 schválili zastupitelé Plzně. Celkovou částkou ve výši 1,93 milionu korun podpoří 118 žádostí. Cílem programu, který vyhlásil magistrátní odbor školství, mládeže a tělovýchovy, je podpora volnočasových vzdělávacích a výchovných programů v rámci mimoškolních aktivit dětí a mládeže jako prevence sociálně patologických jevů.

„Celkem jsme přijali 123 žádostí o poskytnutí finanční dotace zaměřené na volnočasové aktivity dětí a mládeže, přičemž celková požadovaná finanční částka dosáhla 7 469 561 korun,“ přiblížila Eva Herinková (ČSSD), náměstkyně primátora pro oblast školství a sociálních věcí. Žádosti si převzala k posouzení Komise pro výchovu a vzdělávání Rady města Plzně, doporučila k poskytnutí finanční dotace celkem 118 žádostí ve výši 1,93 milionu korun.

Přidělené částky se pohybují od sumy pět tisíc korun až po částku ve výši 170 tisíc korun. Tu zastupitelé schválili pro Salesiánské středisko mládeže – dům dětí a mládeže Plzeň, které provozuje celoroční zájmovou činnost s mládeží ve 49 kroužcích a 64 útvarech v oblasti hudební, jazykové, výtvarné, pohybové, sportovní, základech křesťanství i volnočasový klub Balón. Volnočasové programy navštěvuje pravidelně i náhodně zhruba 350 dětí a mládežníků.

Částku přesahující 100 tisíc korun získalo také zájmové sdružení Junák – český skaut , který zastřešuje činnosti devíti skautských středisek a více než 50 oddílů, v nichž se pravidelně sdružuje zhruba 1550 členů. Dále také SHM Klub Plzeň, který nabízí zájmové kroužky i pobytové akce, otevřený klub Plachetnice i další činnosti a sdružuje zhruba 170 členů ve věku šest až 18 let. Mezi dalšími subjekty, které uspěly se žádostí, jsou například Sportovní klub moderní gymnastiky Slovan Plzeň, Spolek Rytíře Krušníka, zájmové sdružení Blízký soused, Občanské sdružení Kultura pro mládež, Diakonie ČCE – středisko Západní Čechy, nebo Středisko volného času RADOVÁNEK.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.