Největší černá stavba v Plzni nakonec do dražby nejde, majitel objektu na poslední chvíli uhradil svůj dluh

Největší černá stavba v Plzni nakonec do dražby nejde, majitel objektu na poslední chvíli uhradil svůj dluh | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Vlastimil KonrádyVlastimil Konrády

zastupitel města Domažlice

Více

Michaela MoravcováMichaela Moravcová

učitelka základní umělecké školy

Více

Marie NenutilováMarie Nenutilová

Asistentka advokáta

Více

Největší černá stavba v Plzni nakonec do dražby nejde, majitel objektu na poslední chvíli uhradil svůj dluh

Plzeň, 25.05.2016, aktualizováno 11:05 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Pokud se někdo v Plzni těšil na to, že se dražbou vyřeší kauza největší černé stavby v Plzni, kterou je už dlouhá léta nedostavěný objekt Carimexu na Rokycanské třídě, má smůlu. Dražba, která se měla uskutečnit ve středu odpoledne v Klatovech byla na poslední chvíli zrušena. Důvodem je skutečnost, že majitel objektu uhradil dluh v řádu desítek tisíc korun, který měl u společnosti ČEZ a o objekt tak nepřijde. Nikdy nezkolaudovaná sedmipodlažní budova Carimexu se měla v dražbě nabízet za vyvolávací cenu 24 milionů korun, celkově se však cena areálu odhaduje na 36 milionů korun, vzhledem k jeho lukrativním pozemkům. Plzeňští zastupitelé minulý týden na svém jednání rozhodli, že město se dražby zmíněného objektu nezúčastní.

I nadále ovšem pokračují soudní spory, které vede majitel stavby David Houser s městem. Podnikatel se snaží získat část pozemků pod objektem, které patří městu. A vzhledem k tomu, že se částečně jedná o černou stavbu, odmítá město své pozemky poskytnout vlastníkovi objektu. Technický náměstek primátora Pavel Šindelář (ODS) uvedl, že pro město by měl v případě prodeje celého areálu smysl jen pozemek, samotná budova je pro potřeby města nepotřebná. I tak by ovšem musela výrazně klesnout cena.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (9 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Waterman 26.05.2016 19:06, Reagovat

A ještě jeden aspekt : Načerno navážka, která zúžila profil říční nivy a zhoršila povodňovou situaci dále na toku - doubravečtí fotbalisté o tom ví své ... Nikdo za nic nenese zodpovědnost ... :-(

Oliver 26.05.2016 13:15, Reagovat

Nechápu, že jsou u moci pořád stejní pašové a nikdo s tím nic nedělá. Je přece jednoduché odstranit černou stavbu, z části na cizím pozemku. Zákon na to pamatuje, ale muselo by se chtít.
ODS-ČSSD koalice tady vládne 20 let a nikdo s tím nic nedělá.
Pan podnikatel je zřejmě nedotknutelný v rámci této koalice.

Martin Hovorka 25.05.2016 21:18, Reagovat

Krásná fotka :-) . Po Plzni se říkalo, že hlavní spojka mezi Houserem a ANO je Roman Zarzický a że mu měl vyřídit dostavbu za malou domû :-) . To se asi naučil na tom hokeji a ruku mu vedl radní Dvořák. To je partička. Pak se nedivím, že tam ANO mělo předvolební plachtu. Víte k tomu něco víc? Docela by mě to zajímalo.

Simák 25.05.2016 19:48, Reagovat

Kdo jsi koupil bar v Praze u Žlutých lázních? Údajně za něj dal dvacet mega? Jmenuje se Petr Rund a dělal technického náměstka za ODS.

Radim 26.05.2016 21:52, Reagovat

Rundovi přišly zřejmě peníze za divadlo.

Volic 25.05.2016 16:07, Reagovat

Opet je zde videt prace Obcanu patriotu a stopa Rodla, ktery byl s Houserem jedna ruka. No a proto, ze je OPAT v koalici mily pane, tak se opet problem Carimexu neresi.
Vas dotaz o zalobe je sice spravny, ale neprustrelny.

kPnlpC 25.05.2016 19:15, Reagovat

Prostě dostal někdo nasypáno. A stavební úřad spadá pod technického náměstka. ODS má technického náměstka pětadvacet let. Navíc megaplakát ANO před volbama.

KAB 25.05.2016 14:14, Reagovat

Asi sú blbý, ale o čem se tu pořád celé ty roky diskutuje? Je to černá stavba a ještě ke všemu na cizím pozemku - rozhodl už tedy stavební úřad o odstranění stavby? Pokud, ano, tak proč stavba nebyla odstraněna majitelem - a když on se k tomu nemá, jak to, že stavbu na náklady majitele neodstranilo město? To je přece jediný zákonný postup a ne tady 20 let o tom kecat a kecat. A to radši nekomentuji, že městu fakt nevadí, že na jeho pozemku stojí cizí stavba, to nepodalo za ty roky žalobu?

Vosí Hnízdo 25.05.2016 11:47, Reagovat

No vidíte, jak to jde. Dejte zlodějovi kapitalistovi nůž na krk a to má nejednou peněz. A tak je třeba s nimi zacházet ve všem. Hlavně s platy. Samozřejmě, že když s vykořisťovatelským vydřiduchem budeme jednat po dobrém, bude se vykrucovat, štkát a skuhrat, že na to nemá. Když na to nemá, ať nemá tu drzost zaměstnávat za pár šušňů v nelidských podmínkách a ve stresu k tomu.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.