Město Plzeň pokračuje v postupné výměně olověných rozvodů ve svých bytových domech

Město Plzeň pokračuje v postupné výměně olověných rozvodů ve svých bytových domech | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Věra BurdováVěra Burdová

Učitelka

Více

Miroslav JarošMiroslav Jaroš

Člen komise pro obnovu venkova PK

Více

Tomáš SuttýTomáš Suttý

Podnikatel

Více

Město Plzeň pokračuje v postupné výměně olověných rozvodů ve svých bytových domech

Plzeň, 24.05.2016, aktualizováno 10:36 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Výměnu olověných rozvodů ve svých bytových domech provádí město Plzeň od roku 2007. Cílem je zkvalitnění bytového fondu. Díky úpravám potrubí se daří snižovat obsah olova v pitné vodě. Město přitom využívá dotace z Ministerstva pro místní rozvoj České republiky, které poskytuje právnickým i fyzickým osobám na jednu bytovou jednotku podporu ve výši až 20 tisíc korun. Dosud tak Plzeň zrekonstruovala rozvody vody v patnácti bytových domech, od státu získala na dotacích zhruba 2,77 milionu korun. Ze svého rozpočtu dala 5,73 milionu korun.

„V letošním roce jsme dokončili modernizaci úpravny vody za více než miliardu korun, takže voda, která z ní odchází do domácností, patří mezi nejlepší v republice. Pro udržení kvality jsou ale nutné právě i rozvody v domech, jejichž postupná kompletní výměna je tak nezbytná,“ uvedl primátor Martin Zrzavecký (ČSSD).

Pro letošní rok podalo město žádost o dotaci na dva bytové domy. „Konkrétně se jedná o domy na adrese Petákova 7 a 9. Aktuálně město obdrželo od ministerstva takzvaný registrační list, kterým nám byla přiznána dotace ve výši 220 tisíc korun. Výměna rozvodů v těchto domech bude probíhat prostřednictvím městského správce, kterým je společnost Obytná zóna Sylván,“ vysvětlil David Šlouf (ODS) radní pro oblast správy městských nemovitostí. Během června město osloví uchazeče o tuto zakázku, následně proběhne výběrové řízení na zhotovitele, vlastní výměna rozvodů by měla začít v srpnu a skončit v září letošního roku.

„Vzhledem k tomu, že výměna rozvodů se týká především staré zástavby, je často technicky náročné ji provést. Zpravidla totiž musí být při výměně stoupaček také alespoň částečně zrekonstruováno sociální zařízení v bytech,“ vysvětlil Jan Souček z bytového odboru magistrátu. Znamená to, že firma musí nahradit obklady a také některé části vybavení, jako jsou například vana, záchodová mísa a baterie. Při rekonstrukci město nechává automaticky osazovat podružné vodoměry, aby se mohly spravedlivěji rozúčtovávat náklady na vodu podle skutečné spotřeby jednotlivých domácností. Výměnu olověných rozvodů potřebuje město zajistit v následujících letech ještě u zhruba deseti svých bytových domů.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.