Loňské hospodaření Plzně skončilo schodkem 190 milionů korun, město jej pokrylo z vlastních zdrojů

Loňské hospodaření Plzně skončilo schodkem 190 milionů korun, město jej pokrylo z vlastních zdrojů | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,48%
Spokojený46,94%
Zklamaný19,05%
Zdrcený12,24%
Šokovaný14,29%

Celkový počet hlasů: 147

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Václav ČervenýVáclav Červený

Více

Karel KvitKarel Kvit

zastupitel MO Plzeň 2 Slovany

Více

Petr CvalínPetr Cvalín

Bez funkce

Více

Loňské hospodaření Plzně skončilo schodkem 190 milionů korun, město jej pokrylo z vlastních zdrojů

Plzeň, 23.05.2016, aktualizováno 14:05 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Schodkem ve výši téměř 190 milionů korun skončil závěrečný účet Plzně za loňský rok, který město pokrylo z vlastních zdrojů. Příjmy činily 5,722 miliardy korun a výdaje 5,911 miliardy Kč. Informoval o tom ekonomický náměstek primátora Pavel Kotas (ČSSD). Kompletní přehled loňského hospodaření města jako celku, ale i magistrátu, obvodů a příspěvkových organizací, schválili zastupitelé města na květnovém jednání zastupitelstva.

„Záporné saldo hospodaření jsme pokryli výhradně zapojením vlastních zdrojů. Jde například o nevyčerpané prostředky z minulých let a peníze z přijatých dotací už realizovaných projektů kumulovaných ve fondech města. Město loni nečerpalo žádný nový úvěr,“ uvedl náměstek Pavel Kotas.

Oproti plánovanému rozpočtu získalo loni město více peněz z daní, ale i ostatních poplatků včetně hazardu. „Celkové příjmy rozpočtu byly naplněny na 103,2 procenta, což ve skutečnosti znamená překročení o 178,5 milionu korun. Na straně výdajů město uspořilo 301,6 milionu korun. Úspora se týkala zejména provozních výdajů úřadů, výdajů na správu majetku a stavebních investic,“ řekl Kotas.

Z dotačních zdrojů loni Plzeň získala 683 miliony korun. Nejvyšší dotace ve výši 133 milionů korun šla na rekonstrukci a modernizace úpravny vody. Další významnou dotací bylo 102 miliony korun určených na výstavbu Nového divadla. „Jako každý rok jsme podrobili hospodaření města nezávislému auditu, který k němu neměl žádné výhrady,“ dodal Pavel Kotas.

Letošní rozpočet Plzně počítá s vyššími příjmy a nižšími výdaji než loni. Po několika letech, kdy město schvalovalo schodkový rozpočet, je letos přebytkový. Magistrát a obvody mají mít příjmy 5,919 miliardy korun a výdaji 5,69 miliardy korun. Dvě třetiny příjmů města pochází z daní. Z cizích daní by měla Plzeň letos dostat díky růstu ekonomiky 3,47 miliardy korun, meziročně o 4,8 procenta více. Na stavební investice dá město 1,11 miliardy korun, což má znamenat meziroční pokles o 17,6 procenta. Téměř 680 milionů korun půjde na rozpracované akce, na nové pak 440 milionů korun.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.