Michal Vozobule: Ostraha magistrátu bezpečnostní agenturou je za 175 korun na hodinu zbytečně drahá

Michal Vozobule: Ostraha magistrátu bezpečnostní agenturou je za 175 korun na hodinu zbytečně drahá | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Michaela MoravcováMichaela Moravcová

učitelka základní umělecké školy

Více

Helena MatoušováHelena Matoušová

Zastupitelka PK, radní města Plzně

Více

Ludmila RousováLudmila Rousová

starostka městyse Všeruby

Více

Michal Vozobule: Ostraha magistrátu bezpečnostní agenturou je za 175 korun na hodinu zbytečně drahá

Plzeň, 20.05.2016, aktualizováno 15:32 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Téma nového systému ostrahy budovy magistrátu na plzeňském náměstí Republiky opět otevřela na čtvrtečním jednání městského zastupitelstva opoziční TOP 09. Topkaři poukázali na to, že bezpečnostní agentuře hlídající magistrát se platí mnohem více, než kolik si firma účtuje za ostrahu jiných objektů na území Plzně. Vstup do magistrátu už měsíc hlídá bezpečnostní služba, která vystřídala městskou policii. V mázhausu radnice u dveří vedoucím k hlavnímu schodišti se objevil malý pultík, za kterým nyní úřaduje pracovník ostrahy. Ve čtvrtek se však v době jednání městského zastupitelstva pohybovali během dopoledne v mázhausu radnice ještě čtyři strážníci městské policie.

„Bezpečnostní agentura hlídající magistrát si fakturuje 175 korun za hodinu. Na stadionu ve Štruncových sadech se za hlídání vstupu platí 95 korun na hodinu a na zimním stadionu jen 90 korun za hodinu. Mám pocit, že tady je to nějaké předražené. Navíc je smlouva uzavřena jen do ledna příštího roku,“ konstatoval zastupitel Michal Vozobule (TOP09). Ten se také opakovaně tázal, proč magistrát nehlídají strážníci městské policie, kteří se tam stejně pohybují.

Tajemník magistrátu Václav Váchal vysvětlil, že město zvolilo pro ostrahu magistrátu cvičené pracovníky bezpečnostní agentury. „Cena je adekvátní tomu, co jsme uvedli v zadávacích podmínkách. Pokud se to osvědčí, budeme to řešit jako velkou zakázku. Mohli jsme tam mít důchodce, který by tam nevydržel stát. Máme tam člověka, který tam stojí, důstojně to obhlíží a dobře vypadá,“ vysvětlil tajemník Váchal.

Malé rýpnutí na adresu pracovníka bezpečnostní agentury si neodpustil ani koaliční zastupitel Ludvík Rösch (OPAT). „Ten člověk co je tam přítomen by dokázal zabránit nějakému teroristickému útoku? On má nějaký zvláštní školení proti terorismu,“ ptal se Rösch. Primátor Martin Zrzavecký (ČSSD) už dříve uvedl, že budovu magistrátu musí hlídat profesionál, protože do veřejného objektu chodí mnohdy i lidé, kteří mohou být pod určitým tlakem, což vždy nemusí být bezpečné pro zaměstnance.

Zastupitel Vozobule chtěl také vědět, co bude dále se skleněným vstupním koridorem za 350 tisíc korun, který rovněž před měsícem zmizel z mázhausu radnice, protože představoval bezpečnostní riziko v případě exploze. Tajemník magistrátu uvedl, že skleněná stěna je prozatím uložena v objektu radnice. V budoucnu se možná využije v některém jiném objektu v majetku města.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (24 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Janina 23.05.2016 15:10, Reagovat

Nemá správně spisovně být Ozobule ?

Studentka politologie 22.05.2016 20:35, Reagovat

Pan Roesch z USDEU se stal opatem ? Přes pana Radkovského ? Děkuji za info pro diplomku. Děkuji.

pro Boha 23.05.2016 13:08, Reagovat

.. pokud studujete politologii a po dvou letech zjistíte že Rösch je u potracených občanů - tak to opět dokazuje, jak blbě Vás na té plzeňské poloSorboně učí - nemáte náhodou za učitele politiky Šance či Ženíška.
Změňte školu - abyste neskončila ve skladu v Tescu.
Navíc maturantka by měla být schopna napsat -umlaut O- bez berličky OE.

Holub 24.05.2016 22:05, Reagovat

:-)

Studentka politologie 23.05.2016 21:50, Reagovat

nerozumím

Vosí Hnízdo 23.05.2016 13:25, Reagovat

Pan \"chytrý\" už zase poučuje....

ale, ale 23.05.2016 18:28, Reagovat

... že by ta nevědomá a nevzdělaná studentka byla soudruhova dcera??

Vosí Hnízdo 21.05.2016 17:10, Reagovat

Kdyby to tam hlídal soukromý opravdový profesionál, to by museli setsakra přitlačit na pilu. Ale právě toto by mělo být zase v režii policie, která by na to měla být školena a jako státní objekt by to měla v kompetenci, tudíž netřeba žádné přiživování soukromého sektoru parkových hlídačů a vrátných.

Vosí Hnízdo 21.05.2016 17:03, Reagovat

Marnotratnost zastupitelů města je bezbřehá a rovná se chování marnotratného syna. Oni mají Městskou policii, která je paušálně financovaná z rozpočtu, takže právě v takových případech by mohla být nasazována a radnice si dovolí takový luxus, že vyhazuje peníze na soukromou ostrahu, tudíž další peníze vyhazuje. Za tím je vážení nějaké pěkné svinstvo jako u ostatních zakázek řízených městem. Pamatuji, že jeden čas byla móda ve městě dělat hřiště každé 2 roky, předělávat zastávky omnibusu atd. Tady něco pořádně smrdí!!

Vosí Hnízdo 21.05.2016 06:15, Reagovat

Nejtragičtější na tom je fakt, že zaměstnanci kapitalisty co to tam budou hlídat dostanou tak 50, maximálně 60Kč na hodinu. Zbytek schramstne kapitalista do svých bezedných kapes jako bezpracný zisk z vykořisťování člověka člověkem. Zde je zřetelně vidět, jak kapitál okrádá lidi!! Uvědomme si to a nebuďme lhostejní. Rezervy kapitalisté mají a setsakramentsky pořádné. Je třeba si o ně říci a přinutit kapitalistu, aby poctivě přerozděloval zisk pro ty, co na něj dřou!!

kapitalista 21.05.2016 08:22, Reagovat

Maximalně mě přinutíte všechny propustit. Ze 175,- dostane zaměstnanec 80,- Kc, stát cca 60,-, zbytek režie, například účetní na kontrolní hlášení, pojištění, uniforma, atd.

Vosí Hnízdo 21.05.2016 16:44, Reagovat

Než bídná mzda, to raději žádná. To já říkám pořád. Nechť si pan podnikatel dře sám, když své lidi neumí pořádně zaplatit. Toto je právě kámen úrazu té údajné nízké nezaměstnanosti. Lidi berou žebrotu a vrchnost se bije do prsou, jak je nízká nezaměstnanost. Kdyby takové peníze fabrikant nabídl 90km na západ od Plzně za Folmavou nebo Rozvadovem, to by panečku asi jel!! A jde li to tam, musí to jít i tady. Produktivita a pracovní doba je tady větší a delší než v Německu. Jen si o to říci a naučit kapitalistu slušnému chování, jak to v Německu naučili kapitalisty v 70. létech minulého století RAF.

Vosí Hnízdo 21.05.2016 16:37, Reagovat

Potrefená husa opět zlověstně a hlasitě zaskřehotala na obhajobu svých mrzských příjmů plynoucích z vykořisťování člověka člověkem. V praxi asi tak: Zaměstnanec v těchto sférách by si o 80kč/h mohl nechat zdát, ostrá tužka a odpis pomalu i dovolené zajistí, že stát nevidí nic (v tomto případě se v celku nedivím, protože stát s vybranými penězi stejně hospodaří jako marnotratný syn - podpora připrchlíků, a jiných asociálů...), účetní dělá za 12.000Kč měsíčně a zpracovává mnoho subjektů kapitalisty, tak padá opět na ústa = vykořisťování, režie je jednorázová i na několik let a ona ta uniforma zas tolik nestojí. Zbytek teče do bezedných kapes kapitalisty. Apropo, kolikrát byl pan kapitalista letos už na dovolené a kolikrát jeho zaměstnanci??!! V jakém autě jezdí pan kapitalista, jak bydlí pan kapitalista a jak jeho zaměstnanci. To platí obecně napříč celým vykořisťovatelským spektrem. A nerozbrečte se nám tady, jak jste na tom bídně. Slabší povahy by na vás mohly nakonec založit sbírku, chudáku.

Volič 23.05.2016 10:57, Reagovat

Všichni se hold nemůžou mít stejně, někdo pracuje víc někdo míň. Někdo má víc peněz, někdo míň. Každ si může vybrat, jestli bude za danou sumu pracovat nebo ne.

Vosí Hnízdo 23.05.2016 12:08, Reagovat

Důležitá je důstojná mzda pro jakéhokoli pracujícího. Ta když bude, nechť má majitel třeba 500.000Kč měsíčně A tam by měla být spodní hranice někde na 30.000Kč za 8hodin denně, 40 hodin týdně rozumného pracovního tempa bez výrazného stresu a tlaku. A jestli na to pan kapitalista nemá, nechť si to dělá sám. Asi tak!! Samozřejmě, že si dnes lidi vybírají, zda za almužnu budou či nebudou dělat. Mnozí třeba na menších obcích bohužel ani výběr nemají. Tak ať neskučí všelijací ti rádoby \"zaměstnavatelé\", že pro ně nikdo nechce otročit. To by museli setsakra přitlačit na pilu. Maximálně tam někdo nastoupí, dává si pozor, aby se nepředřel, udělá jen to nejnutnější, co i tak je bídně zaplacené (což doporučuji) a bere to jako přestupní stanici, než si najde lepší.

matematik 23.05.2016 12:22, Reagovat

Doporučuji návrat na zakladní školu, asi první stupeň. Zkuste si spočítat náklady při této mzdě a vysvětlete proč tedy bolševik takto neplatil?

Vosí Hnízdo 23.05.2016 13:22, Reagovat

Pane chytrej, \"bolševik\" důstojně platil. Za něj nebylo obvyklé, že pracující člověk žil z ruky do úst a mnohdy mu nezbývalo na nájem jako dnes. Tehdejší měna sice nebyla rovnocenná k západní měně z důvodu studené války aj., ale byla postačující napříč Východním blokem, což byla půle Evropy. Díky tehdejším vymoženostem socialismu (nízké nájmy, komodity, bezplatné školství, zdravotnictví atd) postačovala i menší mzda, řekněme 2000Kčs na uspokojení všech potřeb občana a ještě zbylo na úspory. Do školy se vraťte vy a nikoho tu nepoučujte. Na takové chytráky už dneska nedají ani žáčci rozumu mdlého někde na speciální škole. Za \"bolševika\" mistře měly mámy dětem zaplatit obědy, měly na školní výlety, školy v přírodě atd. Možná lidi měli relativně stejně, ale rozhodně nikdo nežebral a když nemohl pracovat, onemocněl, zestárnul, dostal bez větších obštrukcí pomoc od státu. Styďte se a červenejte, za to, co jste napsal za blábol!!!

pavouk 23.05.2016 22:05, Reagovat

Jsi Valenta.

matematik 23.05.2016 16:04, Reagovat

A ten hloupý volič to nechápe...

monkey business 23.05.2016 13:49, Reagovat

Správně pane Valento, alias hnízdo.
Za komančů bylo vše super. Jen máme štěstí, že to tady nedopadlo jako v Severní Koreji.

Vosí Hnízdo 23.05.2016 18:49, Reagovat

Primitiv zůstane primitivem, tak nemá smysl cokoli vysvětlovat. Srovnávat nás se Severní Koreou může jen tupec. Ostatně i za dob největší slávy KSČ se k režimu v Číně a KLDR nebo třeba i v Albánii zrovna pochvalně nestavělo. Jsou lži, že socialismus byl před krachem. Socialismus se vyvíjel v Evropě vždy k lepšímu. U nás, v SSSR v DDR, Maďarsku, Polsku, Rumunsku, Bulharsku...., jenže zrada Gorbatschowa to vše zhatila. Žádná vůle lidu, jak se snaží dnes namluvit mladým, žádná neúnosnost systému. To bylo vše politicky připravené a prsty v tom měla i vlivná část kliky v tajných službách. Prostě sprostá zrada těch, kteří kazili pověst socialismu už tehdy. Právě kvůli takovým to občas skřípalo. Tolik plánů bylo do budoucna, tolik naděje. Na rok 1990/1991 se plánovalo otevřít hranice i na Západ, začínali vyrůstat živnostníci, postupně by se vše opět vyvíjelo jen k lepšímu, lidé by dostali šanci podnikat, více cestovat, už v 89 roce si lidé z BRD téměř volně přes příbuzné dováželi auta, ale nehrozilo by kapitalistické zašantročení, protože zemi řídili zodpovědní lidé.

Vosí Hnízdo 23.05.2016 18:34, Reagovat

Nejsem Valenta pane \"paranoik\", netvrdím, že bylo úplně vše super, ale v poměru s dneškem tam tisíciprocentně převažovala pozitiva než dnes. A podržte se, ani v KSČM nejsem a ani se tam nechystám. Byl jsem členem KSČ (ta ovšem nemá se současnou KSČM pranic společné) a jsem na to pyšný. V té době se pro dobro lidu této země udělalo nejvíce v celých dějinách země.

Radim 20.05.2016 22:18, Reagovat

Tak at to dělá Vozobule sám. Postavu na to má. Zajímalo by mne, zda by to on za 175 Kč dělal. Zcela určitě ne, pač by nevydržel s tou svojí postavou tam stá několik hodin denně.

KAB 20.05.2016 19:32, Reagovat

Zajímavé, že tohle říká představitel strany, která za provizi zajistila tunel do veřejných rozpočtů, který je největší za posledních 1000 let a zadlužila zemi částkou 150 miliard a díky kterému spousta lidí a obcí přišla bez náhrady o majetek. Náprava se bude řešit několik set let, zatímco TOP09 zločin provedla během roku. Stalin byl proti TOP09 naprostrý lidumil a demokrat.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.