Zastupitelé Plzně odmítli účast města na dražbě komplexu Carimex, který je největší černou stavbou v metropoli

Zastupitelé Plzně odmítli účast města na dražbě komplexu Carimex, který je největší černou stavbou v metropoli | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,02%
Spokojený45,68%
Zklamaný19,75%
Zdrcený11,73%
Šokovaný14,81%

Celkový počet hlasů: 162

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Miroslav BrabecMiroslav Brabec

Starosta a zastupitel MO Plzeň 1, předseda ČSSD Plzeň, předseda ČSSD Plzeň 1

Více

Karel ZajíčekKarel Zajíček

zastupitel MěZ Rokycany

Více

Monika HermannováMonika Hermannová

Asistentka

Více

Zastupitelé Plzně odmítli účast města na dražbě komplexu Carimex, který je největší černou stavbou v metropoli

Plzeň, 20.05.2016, aktualizováno 10:59 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Zastupitelé města Plzně rozhodli na svém čtvrtečním jednání, že se Plzeň příští týden nezúčastní dražby nechvalně proslulého rozestavěného komplexu Carimex u Stavebních strojů na Rokycanské třídě. Největší černá stavba ve městě bude k mání za vyvolávací cenu 24 milionů na dražbě v Klatovech, která se uskuteční 25. května. I když se objekt nachází na velmi cenných pozemcích a celkově se cena areálu odhaduje na 36 milionů korun, odvážný kupec se prý bude hledat jen obtížně.

Černou stavba se v době voleb využívá pro vyvěšování bilboardů | Autor: Richard BenešČernou stavba se v době voleb využívá pro vyvěšování bilboardů | Autor: Richard Beneš

Radní pro majetkové záležitosti Helena Matoušková (ODS) před hlasováním oznámila, že po poradě klubů zastupitelů navrhuje neschválit účast města v dražbě. „Pokud by se město zúčastnilo té dražby, vypadali bychom divně. Koupit něco, proti čemu bojujeme už léta. Jsem rád že to tak je. I kdy je to pozemek velmi cenný může si to koupit za tu cenu jen někdo, kdo není úplně v pořádku,“ prohlásil ještě před hlasováním zastupitel a bývalý primátor Plzně Jiří Šneberger (ODS).

Sedmipodlažní objekt nabízený v dražbě má pohnutou historii. Tři nejvyšší patra postavil investor bez stavebního povolení. Budova nikdy neprošla kolaudací, nikdy nebyla řádně dokončena a dlouhá léta jen chátrá. Její legalizaci brání i fakt, že zasahuje i na pozemky města. A vzhledem k tomu, že se částečně jedná o černou stavbu, odmítlo město své pozemky poskytnout vlastníkovi objektu. Tím je rodina podnikatele Miloše Housera, který se kvůli černé stavbě léta soudil s městem. Areál jde do dražby vzhledem k dluhu jednoho z majitelů u společnosti ČEZ.

Město Plzeň by podle slov technického náměstka Pavla Šindeláře (ODS) mělo o objekt zájem pouze v případě, pokud by vyvolávací cena výrazně klesla a město našlo důvod k využití nemovitosti. Samotná budova je však pro město nepotřebná. Využitelný je pouze pozemek.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.