Zastupitelé Plzně odmítli účast města na dražbě komplexu Carimex, který je největší černou stavbou v metropoli

Zastupitelé Plzně odmítli účast města na dražbě komplexu Carimex, který je největší černou stavbou v metropoli | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Gabriela RýdlováGabriela Rýdlová

úřednice v krematoriu, členka komise nebytových prostor při MěZ Klatovy

Více

Vladimíra HirschováVladimíra Hirschová

Učitelka

Více

Karel BaumrukKarel Baumruk

starosta obce Žihobce, ekonom podnikatel

Více

Zastupitelé Plzně odmítli účast města na dražbě komplexu Carimex, který je největší černou stavbou v metropoli

Plzeň, 20.05.2016, aktualizováno 10:59 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Zastupitelé města Plzně rozhodli na svém čtvrtečním jednání, že se Plzeň příští týden nezúčastní dražby nechvalně proslulého rozestavěného komplexu Carimex u Stavebních strojů na Rokycanské třídě. Největší černá stavba ve městě bude k mání za vyvolávací cenu 24 milionů na dražbě v Klatovech, která se uskuteční 25. května. I když se objekt nachází na velmi cenných pozemcích a celkově se cena areálu odhaduje na 36 milionů korun, odvážný kupec se prý bude hledat jen obtížně.

Černou stavba se v době voleb využívá pro vyvěšování bilboardů | Autor: Richard BenešČernou stavba se v době voleb využívá pro vyvěšování bilboardů | Autor: Richard Beneš

Radní pro majetkové záležitosti Helena Matoušková (ODS) před hlasováním oznámila, že po poradě klubů zastupitelů navrhuje neschválit účast města v dražbě. „Pokud by se město zúčastnilo té dražby, vypadali bychom divně. Koupit něco, proti čemu bojujeme už léta. Jsem rád že to tak je. I kdy je to pozemek velmi cenný může si to koupit za tu cenu jen někdo, kdo není úplně v pořádku,“ prohlásil ještě před hlasováním zastupitel a bývalý primátor Plzně Jiří Šneberger (ODS).

Sedmipodlažní objekt nabízený v dražbě má pohnutou historii. Tři nejvyšší patra postavil investor bez stavebního povolení. Budova nikdy neprošla kolaudací, nikdy nebyla řádně dokončena a dlouhá léta jen chátrá. Její legalizaci brání i fakt, že zasahuje i na pozemky města. A vzhledem k tomu, že se částečně jedná o černou stavbu, odmítlo město své pozemky poskytnout vlastníkovi objektu. Tím je rodina podnikatele Miloše Housera, který se kvůli černé stavbě léta soudil s městem. Areál jde do dražby vzhledem k dluhu jednoho z majitelů u společnosti ČEZ.

Město Plzeň by podle slov technického náměstka Pavla Šindeláře (ODS) mělo o objekt zájem pouze v případě, pokud by vyvolávací cena výrazně klesla a město našlo důvod k využití nemovitosti. Samotná budova je však pro město nepotřebná. Využitelný je pouze pozemek.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.