Výtah v budově magistrátu zatím nebude, do výběrového řízení se nepřihlásila žádná firma

Výtah v budově magistrátu zatím nebude, do výběrového řízení se nepřihlásila žádná firma | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Karel HajšmanKarel Hajšman

podnikatel v oboru lesnictví, předseda mysliveckého sdružení

Více

Jiří JuklJiří Jukl

Starosta Hartmanic

Více

Luděk SefzigLuděk Sefzig

člen Zastupitelstva města Rokycany

Více

Výtah v budově magistrátu zatím nebude, do výběrového řízení se nepřihlásila žádná firma

Plzeň, 19.05.2016, aktualizováno 13:55 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Kdo se těšil, že památkově chráněná budova plzeňského magistrátu na náměstí Republiky bude mít konečně výtah, má smůlu. Do výběrového řízení na zhotovitele stavby se totiž nepřihlásila žádná firma. Zatím tak zůstává jen u plánů. A je spíše nepravděpodobné, že by se letos podařilo výtah v budově magistrátu vybudovat. Součástí projektu za zhruba 18 milionů korun měly být vedle výtahu ještě bezbariérové toalety v jednotlivých, informoval na čtvrtečním jednání městského zastupitelstva technický náměstek primátora Pavel Šindelář (ODS).

„Do soutěže se nám nikdo nepřihlásil a my máme teď samozřejmě dvě možnosti, jak pokračovat. Můžeme zopakovat soutěž, nebo udělat jednací řízení bez uveřejnění, což zákon umožňuje. Když nedostaneme žádnou nabídku, můžeme oslovit nějakou firmu a jednat s ní. Nesmí se samozřejmě měnit podmínky té soutěže. Musí se to udělat bezodkladně po zrušení soutěže,“ vysvětlil náměstek primátora Pavel Šindelář. Soutěž město vyhlásilo formou otevřeného řízení. Přihlásit se mohl kdokoliv. Prezentovaná byla na stránkách města u veřejných zakázek.

Vedení magistrátu se nyní bude snažit zjistit ty důvody, které vedly k tomu, že žádná firma nepodala nabídku. „Zatím mám takové informace, že firmy se obávaly toho, že radnice je historická budova a také velmi citlivá budova. Mělo se vstoupit do fasády radnice a vše se mělo dělat za provozu. Pokud se s nějakou firmou dohodneme, nebo zopakujeme soutěž a někdo se do ní přihlásí, je možné, že se ještě letos zahájí stavební práce na výtahu. Je to jen na domluvě s vedením města, protože ten termín přestavby počítal s tím, že se vše bude dít přes prázdniny. Pokud se to bude dělat v jiném termínu za plného provozu, lze předpokládat určitou míru kritiky,“ uvedl Šindelář.

Výtah měl vzniknout v zadním traktu domu, jenž je ohraničen dvorní obvodovou zdí a protilehlou rovnoběžnou středovou nosnou zdí. Vést má od suterénu, lidé by do něj nastupovali z průjezdu do dvora. „Do podkroví na úrovni třetího patra, tedy v místě radničního Sněmovního sálu, povede výtahová šachta již nad úrovní střech Císařského domu. Z náměstí ale viditelná nebude, pouze z vyhlídkové plošiny věže,“ dodal Pavel Šindelář.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.