Hnutí ANO v květnu opět posílilo, zatímco ČSSD na druhém místě mírně ztrácí

Hnutí ANO v květnu opět posílilo, zatímco ČSSD na druhém místě mírně ztrácí | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Josef NěmecJosef Němec

Fotograf

Více

Pavel BaxaPavel Baxa

ekonom, soukromý zemědělec

Více

Lubomír PorvichLubomír Porvich

zemědělský technik, zastupitel MZ Horšovský Týn

Více

Hnutí ANO v květnu opět posílilo, zatímco ČSSD na druhém místě mírně ztrácí

Česká republika, 18.05.2016, aktualizováno 20.05.2016 15:51 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Hnutí ANO v květnovém průzkumu společnosti SANEP opět posílilo a pokud by se nyní konaly volby, zvítězilo by ziskem 22,6 procenta voličů. Oproti dubnu si tak hnutí ANO polepšilo o 1,7 procentního bodu. Druhá ČSSD, která by aktuálně získala podporu 18,4 procenta voličů, ve srovnání s dubnovými hodnotami naopak přišla o podporu 2,5 procenta voličů.

Kauza předsedy hnutí ANO a ministra financí Andreje Babiše „Čapí hnízdo“, v níž čelí podezření z dotačního podvodu, stála za dubnovým propadem preferencí hnutí ANO. Aktuálně se však ukazuje, že kauzu „Čapí hnízdo“ v očích voličů upozadily aktuální problémy ČSSD, která odmítá navzdory pravomocnému a vykonatelnému soudnímu rozhodnutí zaplatit advokátovi Zdeňku Altnerovi částku 337 milionů korun. „Nerespektování soudního rozhodnutí ČSSD v kauze „Altner“ může mít u voličů fatální následky již v nadcházejících krajských volbách. Naopak u voličů hnutí ANO paradoxně v porovnání s kauzou „Altner“ může dojít k jistému zlehčení kauzy „Čapí hnízdo“ a návratu zklamaných voličů ke straně vedené Andrejem Babišem,“ stojí ve zprávě společnosti SANEP.

Třetí nejsilnější stranou je v květnu opět KSČM, která se těší přízni 14,3 procenta voličů. Čtvrtou nejsilnější stranou by se v květnu stala s podporou rovných 11 procent voličů ODS. Ta si tak polepšila oproti dubnu o jednu desetinu procentního bodu. Lidovci se aktuálně těší přízni 6,2 procenta voličů, což je o dvě desetiny procentního bodu více, než ukázal dubnový průzkum. Šestou a poslední stranou, která by v květnu překročila pětiprocentní hranici nutnou pro vstup do dolní sněmovny Parlamentu ČR je TOP 09 s podporou 6,1 procenta voličů. TOP 09 by si tak oproti dubnu polepšila o osm desetin procentního bodu.

Těsně pod pětiprocentní hranicí by v květnu skončili Svobodní se ziskem 4,5 procenta voličů, kteří nadále mírně posilují a jsou pro pravicové voliče jistou alternativou na pravicovém spektru. Čtyřprocentní hranici pokořila se ziskem 4,3 procenta hlasů strana Tomio Okamury SPD, která aktuálně těží i z problémů svého největšího konkurenta kterým je strana Úsvit-NK. Strana Úsvit-NK aktuálně získala podporu 2,8 procenta hlasů, což je o 1,9 procentního bodu méně než v minulém měsíci.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.