Světovar se stane rájem dronů, vznikne tam i městský archiv a byty

Světovar se stane rájem dronů, vznikne tam i městský archiv a byty | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Jan SoulekJan Soulek

Starosta Bezdružic

Více

Rudolf VoldřichRudolf Voldřich

Více

Jiří KohoutJiří Kohout

Vedoucí dopravních projektů

Více

Světovar se stane rájem dronů, vznikne tam i městský archiv a byty

Plzeň, 18.05.2016, aktualizováno 14:04 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Stavbu technologického parku zaměřeného na robotiku a drony za 100 milionů korun plánuje město Plzeň v bývalém pivovaru v kasárnách Světovar. Za stejné peníze by tam měl vzniknout i městský archiv. Třetinu areálu využije místní developer ke stavbě bytových domů. Původně měla stát v areálu Světovar vedle městského archivu také kulturní fabrika, která se měla stát vlajkovou lodí loňského projektu EHMK 2015. Na začátku rekonstrukce se však ve stěnách i v podlahách budovy našel škodlivý korkodehet a stavba se zastavila. Vzhledem k tomu nestihla Plzeň na stavbu čerpat evropské dotace. Budova se tehdy zakonzervovala a kulturní fabrika se přestěhovala do bývalého depa dopravních podniků.

„V budově, kde měla vzniknout kulturní fabrika a archiv, bude technologický park se zaměřením na robotiku a drony. A objekt, který se jmenuje Bratislava, chceme využít pro archiv,“ uvedl technický náměstek primátora Pavel Šindelář (ODS). V současné době vzniká studie architektů studie, aby město mohlo zadat projekt k územnímu rozhodnutí a stavebnímu povolení. Na projekty, na něž má letos vyčleněny tři miliony korun, bude podle náměstka potřeba zhruba rok. Do poloviny příštího roku začne soutěž na dodavatele. Stavět by se mělo začít v roce 2018 a práce by neměly by přesáhnout jednu stavební sezonu.

Dotaci na archiv msto nezíská, ale na technologický park je chce získat z operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost a z programu IROP na vzdělávání. „U archivu půjde o úpravy a dostavby, u druhého objektu o rekonstrukci. Zbylé budovy areálu zatím nemají využití,“ vysvětlil náměstek Šindelář. Dvě vily chce radnice ale postupně upravit.

Světovar je aktuálně v Plzni také jednou z největších rozvojových lokalit na bydlení. Projekt místního privátního developera BC Real už má stavební povolení. V první etapě půjde o 72 bytů, které už firma nabízí ke koupi. K výstavbě bytů je určená druhá strana areálu směrem k depu tramvají.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.