Areál nového hřiště pro TJ Slovan Spoje Plzeň buduje město na Skvrňanech na ploše 2,4 hektaru

Areál nového hřiště pro TJ Slovan Spoje Plzeň buduje město na Skvrňanech na ploše 2,4 hektaru | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,24%
Spokojený44,12%
Zklamaný20,00%
Zdrcený12,94%
Šokovaný14,71%

Celkový počet hlasů: 170

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Jaroslav LobkowiczJaroslav Lobkowicz

Poslanec PČR, člen krajského předsednictva TOP 09, podnikatel v zemědělství

Více

Martin PotůčekMartin Potůček

Programátor

Více

Oldřich SedlákOldřich Sedlák

jednatel společnosti – bezpečnostní služba

Více

Areál nového hřiště pro TJ Slovan Spoje Plzeň buduje město na Skvrňanech na ploše 2,4 hektaru

Plzeň, 12.05.2016, aktualizováno 11:34 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Město Plzeň buduje ve Skvrňanech při výjezdu na Křimice areál nového hlavního hřiště, které bude sloužit jako náhradní hřiště pro TJ Slovan Spoje Plzeň. Jedná se o tréninkovou plochu i provozní objekt s kancelářemi, kabinami, šatnami a dalším zázemím včetně tribuny pro 300 lidí, který vzniká na ploše zhruba 2,4 hektaru. Město předalo dodavateli staveniště loni v listopadu. Komplex s hřišti o rozměrech 110 krát 73 metrů a 93 krát 53 metrů by měl být uveden do zkušebního provozu v září. Kolaudace se plánuje na polovinu listopadu. Smluvní cena projektu je 37,7 milionu korun.

Areál nového hřiště pro TJ Slovan Spoje Plzeň už vzniká na Skvrňanech | Autor: plzen.euAreál nového hřiště pro TJ Slovan Spoje Plzeň už vzniká na Skvrňanech | Autor: plzen.eu

„Dodavatel nyní dokončuje hrubé terénní úpravy a dělá základy pro přízemní provozní budovu. Ta se bude skládat z celkem 33 k sobě seskládaných vybavených buněk neboli kontejnerů. Hotová včetně fasády by měla být do konce prázdnin. Co se týká hřišť, jejichž povrch bude tvořit přírodní setá tráva, tak je nyní na řadě odvodnění a příprava konstrukční vrstvy pro zasetí trávy,“ přiblížil technický náměstek primátora Pavel Šindelář (ODS). Pro zatravnění je potřeba tříměsíční lhůta, což je čas nutný pro to, aby byla tráva schopna zátěže. V souvislosti s výstavbou náhradního hřiště už prošla rekonstrukcí příjezdová komunikace.

„Celý areál oplocen v délce 691 metrů, jeho součástí by měly být také tři desítky parkovacích míst včetně dvou ploch pro imobilní návštěvníky. S místy pro imobilní občany se počítá také na tribuně,“ uvedl Pavel Grisník, vedoucí magistrátního odboru investic. Součástí areálu je podle projektu i rezerva na vybudování dvou volejbalových hřišť. Zkušební provoz areálu by měl být spuštěn v září letošního roku. V lokalitě bude měřen hluk, což je podmínka hygieny nutná k vydání kolaudačního rozhodnutí. Areál vzniká na městských pozemcích, nedaleko zástavby a ve směru výjezdu z metropole na Křimice.

TJ Slovan Spoje Plzeň, který má v Plzni více než stoletou tradici, získá areál na základě darovací smlouvy jako náhradu za své stávající hřiště, které má na pozemcích v lokalitě Bory. Ty město potřebuje získat v souvislosti s připravovaným projektem budování tramvajové trati na Borská pole. Na opuštěném hřišti by totiž mělo vzniknout záchytné parkoviště typu park&ride. Město se v minulosti zavázalo postavit pro TJ Slovan Spoje náhradní hřiště do roku 2016.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.