Radní Plzně schválili změnu směrnice a instrukce pro nakládání s byty ve vlastnictví města

Radní Plzně schválili změnu směrnice a instrukce pro nakládání s byty ve vlastnictví města | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Václav PerglVáclav Pergl

Starosta Kolovče

Více

Václav MothejzíkVáclav Mothejzík

Místostarosta, člen rady města Horšovský Týn

Více

Věstislav KřenekVěstislav Křenek

Zastupitel PK

Více

Radní Plzně schválili změnu směrnice a instrukce pro nakládání s byty ve vlastnictví města

Plzeň, 11.05.2016, aktualizováno 15:51 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Změnu směrnice a instrukce pro nakládání s byty a nebytovými prostory ve vlastnictví města již odsouhlasili radní Plzně. Podnětem k úpravám jsou zkušenosti z praxe, kdy si nově město například stanoví možnost provádět místní šetření u zájemců o nájem bytu. Dále pak větší snaha radnice více spolupracovat při řešení žádostí s odbory sociálních služeb. Díky nové úpravě tak již Rada města Plzně mohla schválit nájem pro dva klienty, kteří odešli z chráněného bydlení a jsou schopni bydlet samostatně.

„Těch změn je několik. Mezi nejdůležitější patří právě možnost řešení žadatele o byt ve výjimečných případech zvláštního zřetele na základě úzké spolupráce s odbory sociálních služeb jednotlivých obvodů a Odborem sociálních služeb Magistrátu města Plzně, které přednostní řešení doporučí. Dále je to možnost upřednostnit přihlášku o nájem bytu s koeficientem kvality 1 podanou dlouhodobým nájemcem, který řádně plní své povinnosti spojené s nájmem bytu. Zároveň bydlí v domě s koeficientem nižším než 1 před ostatními účastníky výběrového řízení, i další,“ uvedl radní pro oblast správy městských nemovitostí David Šlouf (ODS).

Součástí směrnice bude i postup při uzavírání smluv k vizualizovaným bytům. Jedná se o byty převážně o výměře nad 90 metrů čtverečních, které nejsou opraveny. Nabízí se k nájmu na webovém serveru www.byty.plzen.eu ve stavu, jak budou vypadat po opravách, jež zajišťuje město Plzeň na své náklady. První vizualizovaný byt již převzal nájemce, další se upravuje a magistrátní bytový odbor připravuje další byty ke zveřejnění. Celkem by se ročně mělo jednat přibližně o 10 bytů.

Radnice chce také více využívat spolupráci občanů, tedy nájemců a uživatelů bytů s odbory sociálních služeb jednotlivých městských obvodů při možnosti řešení jejich problémů s úhradami nájemného. Změna se týká dále též předkládání dokladů a poskytování údajů týkajících se trestní minulosti zájemců o nájem bytu, kdy město upouští od předkládání dokladů a poskytování těchto informací. Tuto povinnost zrušil vedoucí Bytového odboru Magistrátu města Plzně s účinností od 11. dubna 2016. Dříve podané informace o trestní minulosti zájemců o nájem bytu se skartují.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.