Anonym hrozil v Česku výbuchy, plzeňský magistrát evakuoval 14 budov, nefungovalo i nádraží ČD

Anonym hrozil v Česku výbuchy, plzeňský magistrát evakuoval 14 budov, nefungovalo i nádraží ČD | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,24%
Spokojený44,12%
Zklamaný20,00%
Zdrcený12,94%
Šokovaný14,71%

Celkový počet hlasů: 170

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Helena MatoušováHelena Matoušová

Zastupitelka PK, radní města Plzně

Více

Petr RundPetr Rund

Zastupitel města Plzně

Více

Rudolf SalvetrRudolf Salvetr

Zastupitel PK, starosta Klatov

Více

Aktualizováno: Anonym hrozil v Česku výbuchy, plzeňský magistrát evakuoval 14 budov, nefungovalo i nádraží ČD

Plzeň, 10.05.2016, aktualizováno 11.05.2016 15:36 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Stovky úředníků plzeňského magistrátu se ocitly v úterý dopoledne na ulici. Důvodem nebyl jejich vyhazov z práce, jak by se mohl někdo domnívat, ale anonymní hrozba oznamující výbuch bomby na magistrátu. Podle anonymní hlášky měla nálož explodovat v poledne. Vedení magistrátu ve spolupráci s policií nechalo evakuovat všechny magistrátní budovy v Plzni, odejít museli zaměstnanci i návštěvníci úřadů. Prostor před objekty policisté uzavřeli páskami a střežili je. Svoji kancelář musel v magistrátní budově na náměstí Republiky musel opustit i primátor Martin Zrzavecký (ČSSD). Anonym ohlásil bombu i na hlavním vlakovém nádraží v Plzni, které policie rovněž evakuovala. Zastavil se i provoz všech vlaků.

Kvůli bombové hrozbě musel opustit magistrát i primátor Martin Zrzavecký | Autor: Televize ZAKKvůli bombové hrozbě musel opustit magistrát i primátor Martin Zrzavecký | Autor: Televize ZAK

Před polednem policie uzavřela i náměstí Republiky a zastavil se i provoz tramvají. Zatímco MHD se nakonec rozjela, policie uzavřela náměstí pro automobilovou dopravu. „Kolem 10.30 hodin jsme dostali informaci, že musíme opustit všech 14 našich objektů na území města Plzně. Už v 12.30 se ale mohli pracovníci magistrátu i dalších městských organizací vrátit zpátky do práce. Mezitím objekty prohlédli policisté se psy,“ uvedla mluvčí magistrátu Eva Barborková. Před 13. hodinou se rovněž rozjely vlaky a život se vrátil zpátky i na hlavní vlakové nádraží.

„Obdrželi jsme informaci, že by měla být někde v prostorách magistrátu bomba, která měla vybouchnout v poledne. Jsme pod kuratelou policie, museli jsme vyklidit všechny naše budovy,“ sdělil nám bezprostředně po evakuaci primátor Martin Zrzavecký.

Stejné bombové výhrůžky se dotkly i dalších měst v ČR, anonym telefonicky oznámil uložení bomby na pražském hlavním nádraží i na dalších víc než deseti místech v Česku. Hrozba se týkala také pražského a mladoboleslavského magistrátu, jičínské radnice, nádraží a budov magistrátů v Pardubicích a jedné pardubické školy. Lidé museli budovy a nádraží opustit, na nádražích byl zastaven provoz vlaků a v Praze také metra. Umístění nástražných výbušných systémů anonym oznámil nejenom policii.

Ještě v úterý zadrželi policisté v Hradci Králové jednačtyřicetiletého muže, který je podezřelý z dopoledních výhrůžek bombou na magistrátech a vlakových nádražích v Česku. „Za šíření poplašné zprávy mu hrozí až pět let vězení. V případě, že by škoda byla vyšší než pět milionů korun, tak by mu hrozilo až osm let odnětí svobody,“ informovala mluvčí policejního prezidia Markéta Janovská. Anonym telefonicky oznámil uložení bomby na víc než deseti místech. Policie evakuovala stovky lidí a objekty prohledala, žádné bomby nenašla. Policie nespecifikovala způsob, jakým dopadla muže podezřelého z bombových výhrůžek.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.