Nezaměstnanost v regionu klesla na rekordní čtyři procenta, Plzeňský kraj vede s Prahou celorepublikový žebříček

Nezaměstnanost v regionu klesla na rekordní čtyři procenta, Plzeňský kraj vede s Prahou celorepublikový žebříček | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,24%
Spokojený44,12%
Zklamaný20,00%
Zdrcený12,94%
Šokovaný14,71%

Celkový počet hlasů: 170

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Oldřich KodedaOldřich Kodeda

Architekt

Více

Věra PavlíčkováVěra Pavlíčková

chirurg, lékařka FC Viktoria Plzeň, lékařka národního družstva LH

Více

Josef WalterJosef Walter

zámečník

Více

Nezaměstnanost v regionu klesla na rekordní čtyři procenta, Plzeňský kraj vede s Prahou celorepublikový žebříček

Plzeň, 09.05.2016, aktualizováno 10:46 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Míra nezaměstnanosti v Plzeňském kraji klesla ke konci dubna o čtyři desetiny procenta v porovnání s předchozím měsícem. Bez práce byly přesně jen čtyři procenta obyvatel regionu. K 30. 4. 2016 bylo v Plzeňském kraji v evidenci pracovních úřadů celkem 16 293 uchazečů o zaměstnání, což je o 1437 méně, než na konci března. Z tohoto počtu může okamžitě do zaměstnání nastoupit 15 290 dosažitelných uchazečů o práci, informoval v pondělí server Regionpodlupou.cz Tomáš Moravec z plzeňského úřadu práce v tradiční statistice.

„Během dubna 2016 jsme evidovali v Plzeňském kraji nově 2078 uchazečů o zaměstnání, což je o 21 osob více než minulý měsíc. Z evidence úřadů práce odešlo nebo jsme vyřadili 3516 uchazečů, tedy o 402 více než v březnu. Do nového zaměstnání v březnu nastoupilo 2575 osob, což je o 323 více než v březnu. Bez umístění jsme vyřadili 941 uchazečů o práci,“ uvedl Tomáš Moravec.

K poslednímu dubnu bylo v evidenci kontaktních pracovišť Úřadu práce ČR v Plzeňském kraji celkem 8847 žen, což představuje přesně 54,3 procenta všech nezaměstnaných. Zároveň bylo v evidenci 3015 osob se zdravotním postižením, tedy 18,5 procenta ze všech nezaměstnaných. Podporu v nezaměstnanosti pobíralo v dubnu celkem 4470 uchazečů o zaměstnání, tedy 27,4 procenta všech osob vedených v evidenci.

„Nejnižší míru nezaměstnanosti ve výši 3,4 procenta opět vykázal okres Rokycany, kde se údaje oproti minulému měsíci nezměnily. O čtyři desetiny na 3,6 procenta klesla nezaměstnanost v okresu Plzeň jih. Nejvyšší míru nezaměstnanosti ve výši 5,3 procenta vykazuje tradičně okres Tachov, kde se údaje oproti minulému měsíci snížily o půl procenta,“ řekl Moravec. Okres Tachov tak má i tak nižší hodnoty než je celorepublikový průměr 5,7 procenta. V Domažlicích je míra nezaměstnanosti 4,5 procenta a od minulého měsíce klesla o šest desetin procenta. Na Klatovsku je 3,9 procenta lidí bez práce a zde klesla nezaměstnanost o 0,7 procenta. Míra nezaměstnanosti klesla v dubnu o dvě desetiny také v Plzni, kde její hodnota činí 3,9 procenta.

Na severním Plzeňsku klesla nezaměstnanost o čtyři desetiny na 3,7 procenta. Plzeňský kraj měl v dubnu shodnou míru nezaměstnanosti jako město Praha, tedy rovná čtyři procenta a vedou tak žebříček krajů s nejnižším podílem lidí bez práce. Královéhradecký kraj měl míru nezaměstnanosti 4,2 procenta a figuruje na další pozici. Naopak nejvyšší nezaměstnanost, 8,8 procenta vykázal v rámci republiky tradičně Ústecký kraj. Průměrná nezaměstnanost v rámci ČR je již zmíněných 5,7 procenta.

K poslednímu dubnu nabízely pracoviště úřadu práce v Plzeňském kraji 9624 volných pracovních míst, což je o 797 více než v minulém měsíci. Na jedno volné pracovní místo tak připadalo v průměru 1,7 uchazeče. Kontaktní pracoviště rovněž evidovala 934 volných pracovních míst pro osoby se zdravotním postižením, volných míst pro absolventy a mladistvé bylo v evidenci 2724 a na jedno místo tak připadalo 0,3 uchazeče. „Záměr hromadného propouštění jsme obdrželi od společnosti BRUSH SEM s.r.o., která v důsledku celosvětového útlumu energetického trhu a následného výrazného snížení poptávky, propouští 68 svých zaměstnanců,“ dodal Tomáš Moravec.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.