Radní Plzně schválili dotaci 300 tisíc na projekty z oblasti prevence kriminality, vznikne i parkourový park

Radní Plzně schválili dotaci 300 tisíc na projekty z oblasti prevence kriminality, vznikne i parkourový park | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,24%
Spokojený44,12%
Zklamaný20,00%
Zdrcený12,94%
Šokovaný14,71%

Celkový počet hlasů: 170

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Jan KadlecJan Kadlec

vedoucí Pozemkového fondu – OP Domažlice

Více

Kateřina NováKateřina Nová

Radní Sušice

Více

Hynek ŘíhaHynek Říha

Starosta města Poběžovice

Více

Radní Plzně schválili dotaci 300 tisíc na projekty z oblasti prevence kriminality, vznikne i parkourový park

Plzeň, 06.05.2016, aktualizováno 11:30 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Radní města Plzně odsouhlasili rozdělení dotací z oblasti prevence kriminality, na projekty půjde téměř 300 tisíc korun. Město například podpoří vybudování parkourového parku nebo projekt Čistý podchod, kdy osoby závislé na návykových látkách pomáhají s úklidem pochodu u Centrálního autobusového nádraží v Plzni. Podporu získal i projekt zaměřený na prevenci šíření pohlavně přenosných chorob. Celkem by město mělo podpořit 12 projektů částkou v rozmezí od 10 do 30 tisíc korun. Většinu žádostí ještě musí schválit zastupitelé.

„Zajímavým projektem, kterému jsme odsouhlasili dotaci 30 tisíc korun, je Parkour park z palet. Cílem je vybudovat první parkourové hřiště v Plzni, které umožní nácvik parkouru a freeruningu v bezpečném prostředí. Obsahovat bude řadu cvičebních prvků a zpřístupní tento sport nejen uživatelům sociálních služeb pod zájmovým sdružením PONTON, jež za projektem stojí,“ uvedl primátor města Martin Zrzavecký (ČSSD).

Autoři projektu chtějí využít prostor pod Rooseveltovým mostem, který je krytý před deštěm a v areálu sídlí základní škola a Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Pixla i sdružení PONTON. Hřiště bude ve všední dny volně přístupné od 14 do 19 hodin, v době letních prázdnin od 11 do 19 hodin. Základním stavebním materiálem hřiště budou palety, pozinkované lešenářské tyče, staré pneumatiky od traktorů a betonové skruže. Přípravu a výstavbu provádou uživatelé zařízení Pixla a samotní parkouristé. Nový park bude napojen na sportovně relaxační zónu, která tam funguje již pět let. Projekt vytvoří pro děti další možnosti, jak trávit volný čas v bezpečném, přístupném a dobře známém místě, navíc aktivitou, která je pro ně dostupná i atraktivní.

Stejnou částkou, tedy 30 tisíci korunami, chtějí radní podpořit doučování, které funguje při Salesiánském středisku mládeže – domě dětí a mládeže Plzeň. Bezplatné doučování nabízejí dětem nejen individuální, ale i ve skupině. Dalším z podpořených projektů by měl být záměr Střediska křesťanské pomoci Plzeň nazvaný Člověk je tam, kde si pověsí klobouk, jehož cílem je pořídit materiál pro pracovní terapii klientů Terapeutické komunity Vršíček. Terapeutická komunita Vršíček je pobytové zařízení pro osoby, které se rozhodly řešit problém závislosti na návykových látkách prostřednictvím intenzivního skupinového a individuálního programu. Kapacitu má 15 lůžek, délka pobytu v komunitě je přibližně rok, přičemž klienti mají různé formy terapií.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.