Záchranáři ze Stříbra se už letos na podzim dočkají nového výjezdového stanoviště

Záchranáři ze Stříbra se už letos na podzim dočkají nového výjezdového stanoviště | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,24%
Spokojený44,12%
Zklamaný20,00%
Zdrcený12,94%
Šokovaný14,71%

Celkový počet hlasů: 170

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Demeter JuristaDemeter Jurista

vedoucí pobočky zahraniční softwarové firmy

Více

Petr KlásekPetr Klásek

Starosta Chanovic

Více

Jiří KorešJiří Koreš

Ovčák a manažer neziskové organizace

Více

Záchranáři ze Stříbra se už letos na podzim dočkají nového výjezdového stanoviště

Stříbro, 02.05.2016, aktualizováno 16:25 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Nového výjezdového stanoviště se už letos na podzim dočkají záchranáři ve Stříbře. Současná budova, v níž výjezdová skupina Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje sídlí, je nevyhovující. Plzeňský kraj se proto ve spolupráci s městem Stříbro dohodl na výstavbě nového výjezdového stanoviště záchranářů. V pondělí se na slavnostním poklepání základního kamene budovy sešli zástupci města i záchranářů, nechyběl poslanec Václav Votava (ČSSD) a radní Plzeňského kraje pro oblast zdravotnictví Milena Stárková (ČSSD).

Na slavnostním poklepání základního kamene budovy se sešli zástupci města i záchranářů, nechyběl ředitel záchranky Pavel Hrdlička, poslanec Václav Votava a radní Plzeňského kraje pro oblast zdravotnictví Milena Stárková | Autor: Plzeňský krajNa slavnostním poklepání základního kamene budovy se sešli zástupci města i záchranářů, nechyběl ředitel záchranky Pavel Hrdlička, poslanec Václav Votava a radní Plzeňského kraje pro oblast zdravotnictví Milena Stárková | Autor: Plzeňský kraj

„Zdravotnická záchranná služba Plzeňského kraje patří k nejlepším v celé republice. Je třeba proto podporovat její další rozvoj. Společnost právě práci záchranářů ocenit ve většině nedokáže, proto si zaslouží podporu ve své práci. A nové stanoviště jim dává další možnosti zlepšení a komfortu,“ uvedl poslanec Václav Votava při zahájení slavnostní akce.

„Zdravotnická záchranná služba Plzeňského kraje zaznamenala v poslední době velký pokrok. Kraj investoval především do vybavení, snažíme se ale zlepšit také prostředí pracovníků záchranné služby. A právě nové stanoviště jim přináší příjemnou změnu, jednak v lokalitě a také ve větším pohodlí. Původní budova byla nevyhovující a její rekonstrukce by byla nákladná. Proto jsme se rozhodli pro variantu výstavby nového stanoviště,“ konstatovala radní Milena Stárková.

Plzeňský kraj investuje do stavby nového výjezdového stanoviště zhruba devět milionů korun, město Stříbro se pak podílí na výstavbě budovy, kde bude také lékařská pohotovost, částkou 1,5 milionu korun. Budova začne sloužit svému účelu už na přelomu září - října letošního roku.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.