Město Plzeň řeší koncepci sociálního a dostupného bydlení

Město Plzeň řeší koncepci sociálního a dostupného bydlení | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Jan TomanJan Toman

architekt

Více

Jiří KuthanJiří Kuthan

uvolněný předseda Výboru pro zadávání veřejných zakázek ZMP

Více

Jiří DufkaJiří Dufka

soukromý rolník

Více

Město Plzeň řeší koncepci sociálního a dostupného bydlení

Plzeň, 29.04.2016, aktualizováno 14:04 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Radní Plzně schválili akční plán pro rok 2016, jehož součástí jsou opatření vedoucí k naplňování Koncepce sociálního a dostupného bydlení statutárního města Plzně na roky 2016 – 2020. V letošním roce tak například město zrekonstruuje objekt Plachého 42 pro tréninkové bydlení, zpracuje projekt krizového bydlení se sociální službou v ubytovně Plachého 52, vytipuje městské domy, v nichž je žádoucí zřídit pozici domovníka.

Ve vztahu k samoživitelkám a samoživitelům s nízkými příjmy se město v koncepci zavázalo, že ze svého současného bytového fondu vyčlení až 50 bytů pro takzvané dostupné bydlení. „Pro tyto účely chce vyčlenit dva vchody v Plachého ulici a dům U Radbuzy 8. Pro letošní rok nechá město u těchto objektů vypracovat dokumentaci pro stavební povolení a dokumentaci pro provedení stavby a bude také sledovat výzvy k podání žádosti o dotaci z ITI projektů, z nichž by bylo možné záměr financovat,“ uvedl radní pro oblast správy městských nemovitostí David Šlouf (ODS).

Další konkrétní úkoly pro letošní rok se týkají například zřízení pozice domovníka ve vytipovaných městských domech. Domovník se bude podílet na zvyšování pocitu bezpečí, zajištění pořádku, dodržování zákonných norem a pravidel chování. V jednom z domů, kde začne domovník fungovat, město zároveň do konce roku nainstaluje kamerový systém.

Vytvoření městského systému prostupného bydlení je další metou, kterou si Plzeň v akčním plánu stanovila. Záměrem je ubytovnu v Plachého 52 nabídnout do výpůjčky poskytovateli sociálních služeb, který má zkušenost s provozováním „péčových“ služeb cílených na sociálně vyloučené. „Naší vizí je kombinace krizového bydlení a služby domova se zvláštním režimem, která by zajistila pomoc osobám bez přístřeší, jež s ohledem na věk a rizikový způsob života mají sníženou soběstačnost, zhoršený zdravotní stav a vyžadují pravidelnou celodenní pomoc druhé osoby,“ uvedla náměstkyně pro oblast školství a sociálních věcí Eva Herinková (ČSSD).

V koncepci se město zavázalo i k tomu, že se pokusí navýšit kapacitu domů s byty zvláštního určení. „Řešením je rozšíření kapacity současných objektů, ve kterých se tyto byty již provozují, zejména na adresách Prostřední 48 a U Jam 23,“ přiblížil David Šlouf. Vzniknout by takto mohlo až 96 nových bytů. Pro další rozšíření je nutná nová výstavba, nabízí se využití lokality Zátiší. V souvislosti s tímto záměrem si dalo město pro letošní rok za úkol připravit projekt revitalizace Zátiší pro územní rozhodnutí. Současně začne s nástavbou objektu U Jam 23, i přesto, že na tento projekt nezískalo dotaci. V objektu vznikne nových 11 bytů a jeden sdílený prostor.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.