Kancléř primátora Václav Pach pomohl před magistrátem zpacifikovat agresivního útočníka, jeho čin ocenil šéf městské policie

Kancléř primátora Václav Pach pomohl před magistrátem zpacifikovat agresivního útočníka, jeho čin ocenil šéf městské policie | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Martin WalterMartin Walter

Více

Miroslav MachMiroslav Mach

Starosta Domažlic

Více

Jiří TrhlíkJiří Trhlík

odborný ekolog

Více

Kancléř primátora Václav Pach pomohl před magistrátem zpacifikovat agresivního útočníka, jeho čin ocenil šéf městské policie

Plzeň, 27.04.2016, aktualizováno 17:23 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Na pomoc páru německých postarších turistů, které v úterý odpoledne přímo před budovou magistrátu napadl agresivní narkoman, přispěchal urostlý vedoucí kanceláře primátora Václav Pach. Společně se strážníkem městské policie brutálně útočícího muže zpacifikovali a zadržovali až do příjezdu policie a záchranky. V péči lékařů totiž skončila napadená šedesátiletá cizinka, která si stěžovala na silné bolesti v oblasti zad a páteře. Velitel Městské policie Plzeň Karel Mach ve středu na radnici poděkoval vedoucímu kanceláře za významné přispění k zajištění veřejného pořádku v Plzni a předal mu pamětní list s medailí.

Šéf městské policie Karel Mach poděkoval kancléři za to, že pomohl cizincům, které brutálně napadl mladý muž | Autor: plzen.euŠéf městské policie Karel Mach poděkoval kancléři za to, že pomohl cizincům, které brutálně napadl mladý muž | Autor: plzen.eu

Celý incident začal v okamžiku, kdy si němečtí turisté všimli na chodníku pod okny radnice ležícího muže. Domnívali se, že má zdravotní problémy a potřebuje jejich pomoc. Ten se jim místo toho odvděčil brutálním útokem. Mladík, který se nečekaně probral, nejprve napadl ženu. Podle svědků ji mlátil pěstmi a kopal. Následně zaútočil stejným způsobem i na jejího partnera, který se snažil ženu bránit. „Z venku bylo slyšet nějaký křik, vypadalo to na hádku, nebo na rvačku. Primátor se podíval z okna a řekl mi, ať volám policajty. Já jsem rovnou vyběhl ven, cestou jsem volal městskou policii,“ popsal událost kancléř Pach.

Přímo na chodníku se už útočníka pokoušel zpacifikovat také jeden strážník městské policie, který byl na místě jako první. Vzápětí se do konfliktu vložil plnou vahou svého těla i šéf kanceláře primátora. „Samozřejmě mám nějakou váhu těla, která není malá, takže se nám ho podařilo krásně udržet při zemi, než přijeli policisté a ti si ho okamžitě přebrali,“ popsal skromně akci kancléř Václav Pach.

Dechová zkouška prokázala, že třicetiletý muž jednal pod vlivem alkoholu, nadýchal 1,09 promile. Nelze vyloučit, že měl v sobě i drogy, protože jde o známého narkomana. Navíc skutečně jednal jako smyslů zbavený. Za pokus o ublížení na zdraví a výtržnictví si může násilník odsedět až tři roky za mřížemi.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (10 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Karlos 28.04.2016 11:04, Reagovat

Ten Pach, který ještě nedávno vařil v Purkmistrovi? Strmá kariéra v barvách ČSSD. I když na jeho obhajobu je třeba dodat, že v oblasti gastronomie byl špičkovej.

Koudy 29.04.2016 13:05, Reagovat

Ted je osobním kuchařem Zrzaveckého.

Muf 01.05.2016 13:04, Reagovat

Mně spíše připadá jako bavorský kočí. To nevylučuje, že může být i zdatný kuchař. V řadách soc. dem. je jich celá řada. Např. starosta Lochotína, přítel Brabec, se rád ukazuje s vařečkou v ruce. Však také tamní radnice na jeho exhibice v zástěře vždy bohatě přispívala.

Radim 28.04.2016 07:58, Reagovat

Co to je za vyžírku ten Pach, který je oblečen, jak nějaký Bavorák? To je ted nějaký stejnokroj na radnici? Připadá mi, že to je spíše místní kuchař, než nějaký kancléř. Další pěkné teplé místečko pro nějakého známého zámečníka.

KAB 27.04.2016 19:32, Reagovat

Je smutné, že k takovému napadení může dojít na místě, které by člověk považoval za jedno z nejbezpečnějších ve městě, tedy na hlavním náměstí u radnice.

Nechci kritizovat někoho konkrétního, městská policie se za poslední roky podle mě dost zlepšila, ale asi by to ještě chtělo zamakat na tom, aby se nějaké zfetované hovado nemohlo povalovat pod okny radnice a napadat lidi - tohle patří do cely k vystřízlivění a ihned poté se zákazem pobytu v kapse vyhnat z města (a pokud se i přes zákaz vrátí, tak do kriminálu).

K tomu ale MP potřebuje rozhodnou podporu vedení města, stále nemám pocit, že by vedení města bylo úplně kompetentní v této věci (nestačí že se primátor ukáže s ochrankou na Americké, kde pro změnu řádí Rumuni a nikdo je nevyhošťuje a nezakazuje jim pobyt, to je další problém).

Jinak pro pana kancléře palec nahoru :)

Vosí Hnízdo 27.04.2016 17:58, Reagovat

Pokud bych si na takového lotra stěžoval, nejdříve by se zjišťovalo jestli si nevymýšlím. Poté by se rozpitvávalo, co vlastně udělal. Lump by na mne mohl kydat ty nejšpinavější pomluvy, řešilo by se, zda jsou pravda. Preventivně bych já byl obviněn, že jsem lumpa omezoval na svobodě a musel bych sám dokazovat, že mizera je opravdu mizera. Žádná utopie, to je realita. A ať i někdo řekne, že za socialismu to bylo špatné. Možná ano, ale nejen za bílého dne, ale i v noci se cítil člověk bezpečně.

Vosí Hnízdo 27.04.2016 17:54, Reagovat

A jsem zvědavý, jak ten mizera feťák dopadne. Možná dostane pokutu 1000Kč. Možná dostane tytyty. Možná se nebude týden smět dívat na televizi. Ale vemte na to jed, že zítra se po náměstí bude válet zase. A těžce vysmátý. Takový je u nás zákon!! To by ti Němci měli říci doma.

Vosí Hnízdo 27.04.2016 17:49, Reagovat

Městská policie možná místo rozdávání botiček kdyby si válejícího se lumpa a feťáka na náměstí všimla, mohla ho vzít za flígr, naložit na korbu dodávky, vyvézt 15km za město do lesa, tam ho vyhodit, případně kdyby byl bujný ještě přidala pár výchovných pendrekem, nemuseli mít němečtí turisté z návštěvy Plzně za bílého dne trauma na celý život. Aha on chuděra, když se válel ještě nic neprovedl. To se musí vždy počkat až nejmíň někoho přizabije a také si to řádně odůvodnit, proč si nepřidělávat práci, že? A co kdyby nás v USA pomluvili, že bijeme lotry? To by byl poprask.

Josef 29.04.2016 12:46, Reagovat

Plácat hubou a radit dokážete každý. Ale nikdo z vás by nepomohl. To je stará zkušenost.

Vosí Hnízdo 29.04.2016 17:10, Reagovat

Nikdo z nás na rozdíl od městem placené městské policie za to nemá pravidelnou měsíční gáži....

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.