Několik military klubů hodlá během Slavností svobody zorganizovat Convoy of Liberty ve vlastní režii a za plného provozu

Několik military klubů hodlá během Slavností svobody zorganizovat Convoy of Liberty ve vlastní režii a za plného provozu | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Marcela DoležalováMarcela Doležalová

Více

Pavel ŠindelářPavel Šindelář

Náměstek primátora (pro oblast technickou)

Více

Martin LangMartin Lang

Geolog

Více

Několik military klubů hodlá během Slavností svobody zorganizovat Convoy of Liberty ve vlastní režii a za plného provozu

Plzeň, 27.04.2016, aktualizováno 28.04.2016 11:09 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Tahanice kolem programu letošních Slavností svobody v Plzni zřejmě nemají konce. Po oficiálním oznámení organizátorů oslav, že městem neprojede populární konvoj historické vojenské techniky a definitivním zrušení velkolepé bojové ukázky nyní přišlo několik klubů vojenské historie s plánem uspořádat vlastní Convoy of Liberty. V oficiálním prohlášení podepsaném sedmi skupinami stojí, že konvoj pojede po Klatovské třídě v neděli 8. května v 11.00 hodin za běžného provozu.

„Chceme důstojně oslavit hrdinství amerických vojáků, kteří osvobodili západ naši republiky. Stěžejní událostí oslav vždy byl Convoy of Liberty. Convoy je perla Plzně a perly se mají ukazovat. Tímto vždy město Plzeň a jeho občané vzdávali hold a úctu nejen osvoboditelům, ale i našim vojákům, kteří bojovali za svobodu své vlasti na západní frontě. Vyžadujeme, aby tato krásná tradice přetrvala. Letošní Convoy of Liberty vznikne jen díky obětavosti milovníků této tradice a bez jakékoli subvence od města. Přehlídka proběhne za plného provozu na Klatovské třídě za bedlivého dozoru několika kamer zúčastněných klubů,“ stojí v prohlášení, pod kterým je podepsaný například Klub 3. armády Plzeň, dále pak Old car rangers Praha, 4. obrněná divize Plzeň a další čtyři kluby.

Dávno před zveřejněním tohoto prohlášení se obrátil František Polívka z Klubu 3. armády Plzeň dopisem na městské zastupitele a vyjádřil nespokojenost s tím, že letos nepojede velký konvoj i přesto, že si to některé kluby přejí.

Zástupci některých vojenských historických klubů v čele s Military car clubem Plzeň, kteří se s městem organizačně podílí na zajištění konvoje se letos dohodli na poněkud komornější jízdě menšího množství vozidel nazvanou Cesta svobody, neboli Ride of Freedom. Na otevřených vojenských džípech veteráni 2. světové války projedou Plzní a navštíví Boleveckou náves i střelecký areál Lobzy. Velký konvoj by měl podle jejich názoru projíždět Plzní jednou za pět let. „Obáváme se toho, že každoroční pořádání konvoje by nemělo být rutinní záležitostí. Mělo by to být něco výjimečného. I proto padlo rozhodnutí jej dělat jednou za pět let,“ uvedl městský zastupitel a šéf Military Car klubu Rudolf Bayer (ČSSD). Zdůraznil, že tak velký konvoj nelze zajišťovat amatérským způsobem jen za pomoci klubů.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (19 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Vosí Hnízdo 28.04.2016 10:56, Reagovat

Oslavme den osvobození v Praze:

8. května bude pražskými ulicemi poprvé pochodovat „Nesmrtelný pluk“. Tato akce památky na příbuzné a blízké, jež zahynuli v letech války s nacismem, nebo válčili s ním, vznikla v Rusku. Každý rok vycházejí na ulice ruských měst miliony lidí, jen v Moskvě pochodovalo v pietním zástupu půlmilionu občanů

Je to první „Nesmrtelný pluk\" v Česku, proto zatím pouze v Praze. Pochod má začít v 13:00 na Loretánském náměstí a skončit na Hradčanském, kde se bude konat mítink a pak koncert dětských pěveckých sborů z Ruska a Česka. Půjdeme v jednom zástupu s ruskými občany na znamení našeho společného boje s nacismem.

Vosí Hnízdo 28.04.2016 10:29, Reagovat

Nechci být špatný prorok, ale divoká jízda vozidel military klubů může velice špatně dopadnout, protože ta jízda bude absolutně bez jakékoli organizace, na divoko, bez pořadatelské služby a zajištění bezpečnosti. Kdo si zodpoví to ohromné možné neštěstí?

Vosí Hnízdo 28.04.2016 10:25, Reagovat

Kdy se konečně najde síla, která natřásání se největšího světového agresora - USA zarazí a octění spojeneckých obětí 2. světové války opět dá do zavedených kolejí, kdy si z ambasády obejeli své pomníčky s věnci a to bylo asi tak vše. Plzeň není hlavní město ČR. Hlavní město je Praha a tam by se měly soustředit centrální oslavy osvobození Rudou armádou.

KAB 28.04.2016 09:44, Reagovat

Kdo si hraje nezlobí :) Nemám nic proti tomu, aby projeli Plzní, když dodrží pravidla silničního provozu a nebudou ohrožovat ostatní účastníky.

Chápu rozhodnutí nedělat velký konvoj a naopak nechápu tu hysterii kolem - ale částečně asi ano, TOP09 musí být více extrémní, aby sehnala hlasy extrémistů, jen nevím, zda by to měla dělat za takovouhle cenu, škodí tím Plzni i zemi.

Popravdě už to podle slov mých známých byla stále stejná nuda, ale na druhé straně pro děti je fajn, když se mohou podívat ja Jeepy, byť v menším počtu, ideálně zaparkované na náměstí, jsou to nádherná auta.

Vosí Hnízdo 28.04.2016 10:16, Reagovat

Proberte se co při svém poskoctví, přizdisr.....í a falešné servilitě píšete. Už jen to, jak můžou dodržet pravidla, když budou bránit plynulosti silničního provozu přinejmenším pomalou jízdou, překážením atd. A o podstatně větším nebezpečí píši níže. Myslím si, že zodpovědný rodič by měl brát své děti na jiné akce než na ty, kde se vychvaluje a natřásá největší agresor světa - USA. Tak \\\"nemějte nic proti\\\", skloňte hlavu a mumlejte si, že ještě není tak nejhůř. Může být hůř, to pravda. Až takoví jako vy svým kýváním a \\\"nemám nic proti\\\" zaplevelí Evropu zabijáckými přivandrovalci!! Na Lesbosu v Řecku už to začíná. A to zatím nemají zbraně. Až bude nejhůř, možná USA přispěchá na \\\"pomoc\\\" a opět nás \\\"osvobodí\\\". To už bohužel žádné demarkační čáry nebudou, tak budou moci řádit a ničit jak se jim zlíbí. Rozmlátí Českou zemi aby strýček Sam našel nová odbytiště pro svůj kapitalistický průmysl a mrzské plány kolonizace.

Vosí Hnízdo 27.04.2016 17:27, Reagovat

JE TO HAZARD S LIDSKÝMI ŽIVOTY. NEPOVOLIT!!!!!

Vosí Hnízdo 27.04.2016 17:25, Reagovat

Možná, že se touto jízdou smrti budou snažit účastníci rekonstruovat podobnou jízdu smrti těch co oslavují, ke které došlo v těch \"slavných\" dnech osvobození spojenci v Plzni vedle Hlavního nádraží. To se nad ránem řítil JEEP se silně ožralými příslušníky US - Army. Nevybrali otáčku, ve směru od dnešní Americké a ke zdi viaduktu přirazili mladou holku, která nic netušící šla ráno do práce. Dívka byla na místě mrtvá!! V euforii z tzv. osvobození se to v Plzni ututlalo, nikdo nenesl následky.

Petr Tolar 27.04.2016 23:23, Reagovat

Dobrý den,
o Vámi popisovaném incidentu jsem nikdy neslyšel. Mohl byste mi říci, kde je zaznamenán? Děkuji za odpověď na email: tolar.petr@seznam.cz.

PT

Jaroslav 28.04.2016 08:36, Reagovat

Vosák to má zaznamenaný ve svý nalubrikovaný p.rdeli. To dělá zanedbanej penetrační chtíč!
Chtělo by mu najít nějakýho soudruha...

Vosí Hnízdo 28.04.2016 05:16, Reagovat

O veřejném záznamu nevím. Tento příběh mám ze svědectví lidí z mé rodiny. Věřím, že pokud zapátráte mezi staršími lidmi, starousedlíky např. v Plzni Slovanech nebo v okolí Hl. nádraží, o příběhu se dozvíte, dost se prý tehdy o tom hovořilo. Svědci, z jejichž podání to mám já už bohužel nežijí. A možná se dozvíte i více o opileckých avantýrách vojáků US-Army. V neposlední řadě i vynikající český zpěvák Karel Gott před časem nechvalně vzpomínal na to, jak jim \\\"američtí osvoboditelé\\\" rozbombardovali v Plzni dům. A dám Vám ještě jeden tip na pátrání. V LŠU Bedřicha Smetany (tuším Lobezská ul) má být pamětní deska mnoha dětí, co tam zahynuly po americkém náletu na konci války. Ani o tom jste neslyšel? Ta pamětní deska by tam měla být, pokud ji tedy nějaký servilní poskok nadal strhnout. Dále - rozmlácený hotel Continental a tam mnoho mrtvých českých civilistů, masakr na ranžíru... pátrejte a hlavně zveřejňujte i toto. Na svých JEEPECH vozte tryzny za oběti spojeneckého řádění ve jménu Marshalova plánu. Na to jak malý podíl měli spojenci na osvobození naší vlasti tak škod u nás nadělali více než Hitler za celou válku

Jaroslav 28.04.2016 08:37, Reagovat

To dělá zanedbanej penetrační chtíč!

Ruber 28.04.2016 08:00, Reagovat

Dávejte si pozor, co zde píšete.

Vosí Hnízdo 28.04.2016 10:00, Reagovat

Na rozdíl od lží, urážek a špinavostí z dílny knížepánystů, havlistů, kocábistů a jiného kavárenského plebsu tady píši pravdu. A ta se mnohdy přívržencům zvráceností jak již jsme opět zaznamenali nelíbí.

Ruber 29.04.2016 13:07, Reagovat

Znovu opakuji. Dávejte si pozor, co zde píšete.

Vosí Hnízdo 29.04.2016 17:11, Reagovat

Na rozdíl od lží, urážek a špinavostí z dílny knížepánystů, havlistů, kocábistů a jiného kavárenského plebsu tady píši pravdu. A ta se mnohdy přívržencům zvráceností jak již jsme opět zaznamenali nelíbí.

Jaroslav 28.04.2016 10:30, Reagovat

To dělá zanedbanej penetrační chtíč!

Vosí Hnízdo 27.04.2016 17:15, Reagovat

Kdo zodpoví rodiči dítěte, které bez řádné pořadatelské organizace spadne pod projíždějící vojenské vozidlo a bude rozdrceno koly nebo pásy jeho zbytečnou smrt jen proto, že pár šílenců si chce postavit hlavu a z justu pojede na divoko tuto šílenou jízdu smrti. To je už do nebe volající. Džípaři jsou většinou ožralí, protože imrvére chlastají v těch jejich kempech. Zajistí policie střízlivost všech těchto jezdců smrti?

Volič 28.04.2016 11:32, Reagovat

Předpokládám, že by to bylo smutné, nicméně stejně tak dítě může skočit pod kterékoliv jiné auto. Rodiče by si měly hlídat své dítka bez rozdílu jestli jedou vojenská auta (a že v koloně vždy jezdí pomalu) nebo jestli jedou civilní auta (se kterými řidiči leckdy jezdí jako prasata).

Vosí Hnízdo 27.04.2016 17:06, Reagovat

Kdo si tento hazard s lidskými životy za plného provozu vezme na triko? Policie? Radnice? Nebo samotní zbohatlíci? Konkrétní jména, sem s nimi!! Doufám, že Policie bude konat a takový hazard nepřipustí. To když měli projíždět Noční vlci na motocyklech schválených pro běžný silniční provoz, to bylo paragrafů, jak tomu zamezit. A tady vozidla, která potřebují speciální režim provozu, většina není ani pro běžný silniční provoz schválena pojedou na divoko Plzní? Doufám, že se to nepovolí!! To je obecné ohrožování!! Kdo bude platit škody na vozovce? To je poškozování cizí věci ve stadiu pokusu!! Pokud to někdo schválí, podám na něj trestní oznámení!! To není sranda, to je hazard a partyzánština!!

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.