Plzeň rozjíždí unikátní projekt, na praxi k městské policii budou chodit studenti bezpečnostně právní akademie

Plzeň rozjíždí unikátní projekt, na praxi k městské policii budou chodit studenti bezpečnostně právní akademie | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,24%
Spokojený44,12%
Zklamaný20,00%
Zdrcený12,94%
Šokovaný14,71%

Celkový počet hlasů: 170

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Václav HavlíkVáclav Havlík

předseda sdružení na ochranu spotřebitelů PK, vysokoškolský učitel

Více

Jana ProcházkováJana Procházková

Více

Lubor BrabecLubor Brabec

Terapeut a hudebník

Více

Plzeň rozjíždí unikátní projekt, na praxi k městské policii budou chodit studenti bezpečnostně právní akademie

Plzeň, 26.04.2016, aktualizováno 16:57 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Na dvoutýdenní odbornou praxi začne posílat své studenty k městské policii soukromá střední škola Bezpečnostně právní akademie Plzeň. Stane se tak na základě dohody s městem v rámci programu bezpečnostně právní činnost. Středoškoláci dostanou možnost na vlastní kůži si vyzkoušet opravdovou práci strážníků a naopak městská policie si pak může tipovat potenciální budoucí zaměstnance. Zhruba za rok obě strany vyhodnotí přínos dohody, kterou v úterý podepsali zástupci města i školy a stanoví oblasti, kam je možné spolupráci posunout.

„Jsem rád, že nacházíme partnera, jenž je schopen vzdělávat studenty, kteří nakonec najdou uplatnění ať již u městské policie nebo u Policie ČR. Uzavřením rámcové smlouvy o spolupráci v oblasti středoškolského vzdělávání s Bezpečnostně právní akademií Plzeň naplňujeme jeden z bodů naší nedávno schválené strategie bezpečnosti,“ uvedl primátor Martin Zrzavecký (ČSSD).

„Studentům umožníme nejen vidět práci strážníků v přímém výkonu služby, ale budou se také účastnit některých činností pod dohledem odborného a zkušeného zaměstnance městské policie. Pro nás bude zároveň odborná praxe vodítkem či indikátorem pro předběžný výběr možných budoucích zaměstnanců z řad studentů. Budeme sledovat jejich přístup k zaměstnání a jejich schopnosti a dovednosti,“ vysvětlil Karel Mach, velitel Městské policie Plzeň. Ta je čtvrtým největším municipálním sborem v České republice, má 324 zaměstnanců, z toho je 260 strážníků, 28 asistentů a 36 civilních zaměstnanců.

„Co vím, tak takovouto formu spolupráce s městskou policií nemá v ČR žádná škola. Pro nás to bude nadstandardní přidaná hodnota ke vzdělávání, které poskytujeme. Jednoznačně tím zvyšujeme možnost budoucího uplatnění našich absolventů. Studenti díky tomu získají povědomí o tom, co je místní znalost, seznámí se s rizikovými lokalitami na území města Plzně a specifickými místy s větším nápadem kriminality, získají ucelenější přehled. Strážníkům přitom mohou pomáhat zejména v oblasti prevence,“ uvedl Martin Sarkisov, ředitel školy.

Souvislé praxe se budou týkat studentů 2. a 3. ročníků. „Nechci, aby se praxe konala jen takzvaně pro papír, pro čárku, ale chci, aby měla smysl a vykonávala se v souladu s naším vzdělávacím programem. Jsem přesvědčený, že předmětná spolupráce přispěje ke snížení kriminality na území města Plzně a bude přínosem pro všechny občany,“ dodal ředitel školy Sarkisov. Podobnou dohodu o spolupráci se chce pokusit za svou školu uzavřít i s Policií ČR.

Absolventi studijního programu bezpečnostně právní činnost nachází uplatnění u bezpečnostních složek, jakými jsou městská i státní policie, vězeňská služba, armáda, soukromé bezpečnostní agentury a další. Škola nabízí i druhý studijní program nazvaný veřejno-správní činnost, jehož absolventi se orientují zejména na státní správu a samosprávu. I v případě druhého programu bude škola s městem Plzeň spolupracovat, studenti tohoto oboru začnou vykonávat bezplatnou praxi na Magistrátu města Plzně, první z nich by měli nastoupit už letos v květnu.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.