Po sporech s bývalým zaměstnancem změnil projekt Bezpečné město logo i název na Bezpečnou Plzeň

Po sporech s bývalým zaměstnancem změnil projekt Bezpečné město logo i název na Bezpečnou Plzeň | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Zdeňka ŘezníčkováZdeňka Řezníčková

Ředitelka muzea

Více

Jan LangJan Lang

Grafik

Více

Jaroslav BauerJaroslav Bauer

1. náměstek hejtmana PK pro oblast dopravy, zastupitel PK

Více

Po sporech s bývalým zaměstnancem změnil projekt Bezpečné město logo i název na Bezpečnou Plzeň

Plzeň, 25.04.2016, aktualizováno 10:17 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Město Plzeň resuscitovalo dřívější projekt Bezpečné město, který na čas poslal k ledu soudní spor o ochrannou známku s bývalým zaměstnancem odboru bezpečnosti. Nyní se projekt vrací opět na scénu v pozměněné podobě s novým kabátem. Nové logo a logomanuál k bezpečnostnímu projektu Bezpečná Plzeň vytvořil student Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni Lukáš Pčolka. Rada města schválila smlouvu se ZČU, která městu poskytne oprávnění k výkonu práva užívat nové logo a logomanuál k bezpečnostnímu projektu města. Spolu s novým logem získává projekt dříve nazývaný Bezpečné město i nový název, mění se na projekt nazvaný Bezpečná Plzeň.

„Logo projektu Bezpečná Plzeň se skládá ze dvou částí. Symbol ruky reprezentuje tři instituce, které se na projektu podílejí, tedy Magistrát města Plzně, Městskou policii Plzeň a Policii ČR. Symbol domu reprezentuje samotné město Plzeň. Fakultu designu a umění Ladislava Sutnara oslovilo město vzhledem k tomu, že se Západočeskou univerzitou dlouhodobou spolupracuje,“ informovala mluvčí magistrátu Eva Barborková. Logo vytvořené Lukášem Pčolkou zvítězilo v soutěži a město vyšlo na pouhých 30 tisíc korun bez DPH.

K tvorbě nového loga a současně ke změně webového portálu www.bezpecnemesto.eu přistoupil Odbor bezpečnosti a prevence kriminality Magistrátu města Plzně kvůli zmíněnému sporu o ochrannou známku na logo Bezpečné město. Tu si v září 2014 zaregistroval bývalý zaměstnanec odboru bezpečnosti, následně se pozastavila činnost webových stránek. V přehlednější a aktualizované formě web radnice spustila loni 1. září, pod novým názvem Bezpečná Plzeň a s novým logem bude k dispozici v nejbližší době.

Portál poskytuje informace týkající se bezpečnosti a veřejného pořádku, umožňuje lidem obracet se s podněty na starosty jednotlivých městských obvodů i městskou a státní policii. Web je stěžejním komunikačním kanálem, jenž dává magistrátu zpětnou vazbu od občanů.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (6 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

KAB 26.04.2016 16:25, Reagovat

To logo je skutečně takové dětinské, asi jako když jsem v roce 1995 programoval první weby, když sáhnu do archívu, je to docela sranda :) Ale na druhou stranu, kde by měli mladí studenti vzít zkušenost než v neziskovém sektoru. Mercedes nebo Sazka si logo za 30.000 Kč od studenta jistě neobjedná - takže to beru jako vhodnou spolupráci školy a města.

Krádež za bílého dne 26.04.2016 23:33, Reagovat

Proč v tom případě Baxa uvolňuje dva miliony na logo Plzně, když musíte vědět, že digitalizace loga nepřesáhne deset tisíc korun! Opět krádež za bílého dne!

KAB 27.04.2016 07:30, Reagovat

Ano, s tím naprosto souhlasím - nakonec cena 2 milióny není náhodná, právě přesně do 2 miliónů je možné krást bez toho, aby věc prověřovaly příslušné úřady.

Radim 25.04.2016 18:44, Reagovat

A to je šikovnej chlap

Opět nepřekvapili 25.04.2016 11:11, Reagovat

To je na první pohled vidět, že logo vytvořil student. Žádná grafická úroveň, už aby šli prznitelé kultury od válu. Jací představitele města, taková je úroveň všeho, na co sáhnou - bída ducha.

Radim 25.04.2016 16:52, Reagovat

Jaký student? To maloval Baxa.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.