Město Plzeň vybuduje za 25,5 milionu korun i bez dotace komunitní dům pro seniory, vznikne 11 nových bytů

Město Plzeň vybuduje za 25,5 milionu korun i bez dotace komunitní dům pro seniory, vznikne 11 nových bytů | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Karel TýzlKarel Týzl

Starosta Konstantinových Lázní

Více

Václav MilotaVáclav Milota

ekonom, finanční poradce, důchodce

Více

Michal LinhartMichal Linhart

starosta města Janovice nad Úhlavou

Více

Město Plzeň vybuduje za 25,5 milionu korun i bez dotace komunitní dům pro seniory, vznikne 11 nových bytů

Plzeň, 20.04.2016, aktualizováno 21.04.2016 10:07 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Jedenáct nových bytů pro seniory starší 60 let vybuduje město Plzeň. Vzniknou jako nástavba části východního traktu objektu U Jam 23 v Plzni – Bolevci. Jejich součástí bude jeden společný sdílený prostor, sloužící jako společenská místnost. Bytový odbor Magistrátu města Plzně nechal vyhotovit projektovou dokumentaci a před koncem roku 2015 získal stavební povolení. Náklady ve výši zhruba 25,5 milionu korun zaplatí Plzeň ze svého rozpočtu. S žádostí o dotaci město neuspělo. Byty by se měly začít stavět v červenci. Noví nájemníci by se do nich měli stěhovat od poloviny roku 2017.

„Loni v listopadu vyhlásilo Ministerstvo pro místní rozvoj výzvu k předkládání žádostí o poskytnutí dotací v roce 2016 z programu Podpora bydlení pro tento druh bydlení. My jsme podali žádost, chtěli jsme podporu ve výši až 6,6 milionu korun. Bohužel nám v dubnu letošního roku byla žádost zamítnuta, přesto jsme se ale rozhodli výstavbu zrealizovat i bez dotace,“ uvedl primátor města Plzně Martin Zrzavecký (ČSSD). Dofinancování výstavby z vlastních zdrojů posvětilo 15. dubna 2016 Zastupitelstvo města Plzně.

Podle radního pro oblast správy městských nemovitostí Davida Šloufa (ODS) vzešla potřeba výstavby komunitního typu bydlení i ze schválené Koncepce sociálního a dostupného bydlení statutárního města Plzně na roky 2016 - 2020. „Výstavbou sociálních bytů město naplňuje podmínku zákona o obcích, kdy je obec povinna mimo jiné uspokojovat potřeby bydlení. Proto musí zajistit veřejné služby, mezi něž tato služba patří a lze ji označit jako službu v obecném zájmu. Při poskytování těchto služeb občanům nemůže být, tak jako v běžném tržním prostředí, cílem zisk a rentabilita. Kroky města musí směřovat k tomu, aby veřejné služby zajišťovalo účelně a hospodárně dle možností svého rozpočtu,“ řekl David Šlouf.

O byty tohoto typu je značný zájem i vzhledem k neustále se zhoršující ekonomické situaci lidí v důchodovém věku a jejich rostoucímu počtu. Bytový odbor Magistrátu města Plzně eviduje více než 400 žádostí o tento typ bydlení a není schopen je uspokojit.

Objekt U Jam 23 je domem s pečovatelskou službou, nyní jsou v něm byty pro 120 osob. Jedenáct nových jednotek by sloužilo pro maximálně 22 osob. V současné době probíhá výběrové řízení na zhotovitele stavby a počítá se s tím, že výstavba bude zahájena začátkem července 2016.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.