Město Plzeň vybuduje za 25,5 milionu korun i bez dotace komunitní dům pro seniory, vznikne 11 nových bytů

Město Plzeň vybuduje za 25,5 milionu korun i bez dotace komunitní dům pro seniory, vznikne 11 nových bytů | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Josef MišteraJosef Mištera

Ředitel ústavu umění a designu ZČU v Plzni

Více

Václav KoubíkVáclav Koubík

Bývalý zastupitel PK

Více

Ladislav MacákLadislav Macák

Více

Město Plzeň vybuduje za 25,5 milionu korun i bez dotace komunitní dům pro seniory, vznikne 11 nových bytů

Plzeň, 20.04.2016, aktualizováno 21.04.2016 10:07 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Jedenáct nových bytů pro seniory starší 60 let vybuduje město Plzeň. Vzniknou jako nástavba části východního traktu objektu U Jam 23 v Plzni – Bolevci. Jejich součástí bude jeden společný sdílený prostor, sloužící jako společenská místnost. Bytový odbor Magistrátu města Plzně nechal vyhotovit projektovou dokumentaci a před koncem roku 2015 získal stavební povolení. Náklady ve výši zhruba 25,5 milionu korun zaplatí Plzeň ze svého rozpočtu. S žádostí o dotaci město neuspělo. Byty by se měly začít stavět v červenci. Noví nájemníci by se do nich měli stěhovat od poloviny roku 2017.

„Loni v listopadu vyhlásilo Ministerstvo pro místní rozvoj výzvu k předkládání žádostí o poskytnutí dotací v roce 2016 z programu Podpora bydlení pro tento druh bydlení. My jsme podali žádost, chtěli jsme podporu ve výši až 6,6 milionu korun. Bohužel nám v dubnu letošního roku byla žádost zamítnuta, přesto jsme se ale rozhodli výstavbu zrealizovat i bez dotace,“ uvedl primátor města Plzně Martin Zrzavecký (ČSSD). Dofinancování výstavby z vlastních zdrojů posvětilo 15. dubna 2016 Zastupitelstvo města Plzně.

Podle radního pro oblast správy městských nemovitostí Davida Šloufa (ODS) vzešla potřeba výstavby komunitního typu bydlení i ze schválené Koncepce sociálního a dostupného bydlení statutárního města Plzně na roky 2016 - 2020. „Výstavbou sociálních bytů město naplňuje podmínku zákona o obcích, kdy je obec povinna mimo jiné uspokojovat potřeby bydlení. Proto musí zajistit veřejné služby, mezi něž tato služba patří a lze ji označit jako službu v obecném zájmu. Při poskytování těchto služeb občanům nemůže být, tak jako v běžném tržním prostředí, cílem zisk a rentabilita. Kroky města musí směřovat k tomu, aby veřejné služby zajišťovalo účelně a hospodárně dle možností svého rozpočtu,“ řekl David Šlouf.

O byty tohoto typu je značný zájem i vzhledem k neustále se zhoršující ekonomické situaci lidí v důchodovém věku a jejich rostoucímu počtu. Bytový odbor Magistrátu města Plzně eviduje více než 400 žádostí o tento typ bydlení a není schopen je uspokojit.

Objekt U Jam 23 je domem s pečovatelskou službou, nyní jsou v něm byty pro 120 osob. Jedenáct nových jednotek by sloužilo pro maximálně 22 osob. V současné době probíhá výběrové řízení na zhotovitele stavby a počítá se s tím, že výstavba bude zahájena začátkem července 2016.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.