Z porcování radničního medvěda bude mít užitek i plzeňská městská policie, po dvaceti létech dostanou strážníci nové zbraně

Z porcování radničního medvěda bude mít užitek i plzeňská městská policie, po dvaceti létech dostanou strážníci nové zbraně | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Jan MrázJan Mráz

Analytik / specifikátor

Více

Richard BayerRichard Bayer

reprezentant v rychlostní kanoistice

Více

Kateřina ČedíkováKateřina Čedíková

Středoškolská učitelka

Více

Z porcování radničního medvěda bude mít užitek i plzeňská městská policie, po dvaceti létech dostanou strážníci nové zbraně

Plzeň, 20.04.2016, aktualizováno 11:12 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Strážníci městské policie se mohou těšit na nové zbraně. Ty nahradí dosud používané pistole, které má městská policie ve výstroji mnohdy i dvacet let. Město do výměny investuje až 2,5 milionu korun. Výběrové řízení na pořízení zhruba 200 nových zbraní vypíše město Plzeň ještě letos. Informoval o tom primátor Martin Zrzavecký (ČSSD).

„Už loni jsme dostali část peněz. Do rozpočtu městské policie se to převádělo z kanceláře primátora, teď byly tyto prostředky dokryty,“ řekl primátor. Na nákup nových zbraní použije město 800 tisíc korun z přebytku svého loňského hospodaření, což už odsouhlasilo zastupitelstvo. Primátor předpokládá, že město a městská policie začnou co nejdříve pracovat na vypsání tendru. Městská policie má podle něj 250 strážníků, další chce ještě letos město přijmout. Zbraň nosí většina z nich, kromě lidí zaměstnaných například v administrativě.

„Někdo může namítat, že městská policie nepotřebuje mít nové zbraně, ale opak je pravdou. Městská policie musí mít nové zbraně, protože ta zbraň po 20 letech nemusí plně fungovat a může ohrozit strážníka, a pakliže ho budeme vysílat do ulice s tou zbraní, stejně tak můžeme ohrozit bezpečnost občanů. Je dobře, že se prostředky na výměnu zbraní našly. Jsem přesvědčen o tom, že budou velmi dobře vynaloženy,\\\" vysvětlil primátor Martin Zrzavecký. Nové zbraně pro městkou policii by měly být nejen modernější a bezpečnější, ale také lehčí. Ty nynější váží kolem jednoho kilogramu.

Vedle zbraní dostanou strážníci z loňského přebytku hospodaření také 200 tisíc korun na nákup nových zimních kombinéz.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (3 příspěvky)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Fery 23.04.2016 12:44, Reagovat

Na to, k čemu jsou zde zbraně potřeba a jak jsou ve skutečnosti využité (žádná souvislá zátěž), jsou to vyhozené peníze.

KAB 20.04.2016 20:30, Reagovat

Tak 20 let na zbraň, o kterou se pečuje a střílí cvičně párkrát za rok, rozhodně není zas tak moc, ta je v zásadě nová - a pokud se vybraly tenkrát kvalitní zbraně, jsou bezpečné a plně funkční.

Tady jde spíš o to utratit ty peníze stůj co stůj a je úplně jedno za co. Zase mi z toho nějak nepříjemně čpí, že když se něco dělá jen aby se to udělalo, tak to někomu pomůže vylepšit rodinný rozpočet, asi nějakého radního a někoho z vedení MP a ani se už nenamáhají to nějak zdůvodnit, stal se z toho takový český standard.

Jaroslav 20.04.2016 14:04, Reagovat

Městská policie z toho bude asi financovat novou pomocnou stráž VB, které se dnes říká asistent městské policie.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.