Jiří Pospíšil: Občané by měli znát jak účast na hlasování, tak i počet ústních vystoupení zastupitelů při zasedáních krajského zastupitelstva

Jiří Pospíšil: Občané by měli  znát jak účast na hlasování, tak i počet ústních vystoupení zastupitelů při zasedáních krajského zastupitelstva | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Naděžda ChládkováNaděžda Chládková

Učitelka

Více

Miloslav RubášMiloslav Rubáš

Starosta Nýrska

Více

Petr NáhlíkPetr Náhlík

Náměstek primátora (pro oblast dopravy a životního prostředí)

Více

Jiří Pospíšil: Občané by měli znát jak účast na hlasování, tak i počet ústních vystoupení zastupitelů při zasedáních krajského zastupitelstva

Plzeň, 20.04.2016, aktualizováno 09:57 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Prostřednictvím žádosti podle zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím jsem požádal Krajský úřad Plzeňského kraje o poskytnutí mi informace, kolikrát který zastupitel a radní v tomto volebním období ústně vystupoval na zasedání Zastupitelstva Plzeňského kraje.

Důvodem tohoto mého kroku je rozprava na posledním krajském zastupitelstvu 11. dubna ohledně účasti zastupitelů při hlasování na zastupitelstvu a debaty, co je hlavní prací zastupitele, zda jen hlasovat o jednotlivých návrzích nebo také aktivně vystupovat během zasedání a vysvětlovat své postoje a názory.

Vzhledem k tomu, že vládnoucí většina ve složení ČSSD a KSČM odmítá poskytnout veřejnosti informace o tom, kolikrát který zastupitel při zasedáních zastupitelstva vystoupil, a pouze účelově prezentuje údaje o účasti zastupitelů na hlasování, jsem nucen uchýlit se k tomuto právnímu postupu a o danou informaci požádat oficiální cestou. Jsem totiž přesvědčen, že občané by měli při hodnocení svých zastupitelů znát oba tyto údaje, tedy jak účast na hlasování, tak i počet ústních vystoupení zastupitelů při zasedáních zastupitelstva. O průběhu vyřízení mé žádosti budu informovat regionální média.

Autor je europoslanec a zastupitel Plzeňského kraje

Autor: Jiří Pospíšil

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (15 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Pospíšil je záhuba 24.04.2016 21:50, Reagovat

Nic neumí, nic nedělá, kecá a pořád mu to všichni žerou..???!!!?? Hajzlík, který má tu drzost uvažovat o kandidatuře na prezidenta. Tak je pravda, že to jeho slabé IQ a velkohubé řečnění by se na Hrad hodilo, to bychom pomalu nepoznali rozdíl oproti dnešku...

Ne tak docela 25.04.2016 07:29, Reagovat

No rozdíl je v tom, že současný prezident je alespoň inteligentní a nekrade, zatímco Pospíšil je pravý opak - přiblblý šmejd a krade.

Janík 26.04.2016 13:18, Reagovat

Takhle vypadá typický závistivý a neschopný čecháček. Chytrého, pracovitého a úspěšného člověka je třeba srazit ve stylu , jak to dělali bolševici. Závistí má pisatel celý obličej skřívaný a duši rozpolcenou. A prezident umí jen kecat nebo podepisovat smlouvy jako s panem Altnerem. Za tak velké prošustrování peněz bych osobně zalezl pod zem. 300 mil. sem, 300 mil. tam, zdroje jsou.

JK 22.04.2016 15:45, Reagovat

Nevidím jeden jediný logický a racionální důvod, proč by zastupitel z vládnoucí koalice se měl exhibovat na veřejném zasedání zastupitelstva a proč by měl radě - svým spolustraníkům - klást otázky. Od toho jsou zastupitelské kluby, kde si tohle vyříkají a na zastupitelstvu již není důvod hovořit. Tento důvod má opozice, aby se ptala na jednotlivé body. Je vidět, že pan Pospíšil je jen obyčejný demagog, který se snaží vše obrátit ve svůj prospěch. Tonoucí se stébla chytá.

XX 22.04.2016 20:16, Reagovat

Souhlas.

KAB 20.04.2016 20:33, Reagovat

Hnusnej člověk ten Pospíšil, mám husí kůži jen když vidím tu jeho tlamu. Kdo tohle volí, to nechápu.

Z.Š. 20.04.2016 19:21, Reagovat

Odchází dřív proto, aby dozametal stopy na škole a to se mu sakra povedlo.

Jiří Valenta 20.04.2016 11:34, Reagovat

Na vysvětlenou: mrzí mě, že přestože je kolega Jiří Pospíšil již tak dlouho v politice a nyní snad prý i koketuje s myšlenkou kandidovat na prezidenta, bohužel stále ještě nepochopil, že řadoví koaliční zastupitelé Plzeňského kraje KSČM+ČSSD (ale analogicky i koalice v jiných zastupitelských sborech)nemají potřebu znovu a znovu diskutovat problémy kraje při veřejných jednáních zastupitelstva s Radou, kterou ostatně sami ze svých členů povolebně vytváří. Veškeré problematické otázky (programová i obsahová skladba jednání zastupitelstva) bývají detailně vydiskutovány dlouho předem na jednotlivých koaličních klubech a v případě nesouladu potom vždy i se zástupci druhého koaličního partnera. Při samotných jednání zastupitelstva potom již nemusí před médii neefektivně exhibovat tak, jak to bohužel někdy činí zejména pan Pospíšil, ovšem vesměs pouze v úvodu jednání, potom se z jednání, kde již nebývají přítomna četná média, vytrácí (údajně z pracovních důvodů, ale každý rozumný politik má práci zejména tam, kam se nechal zvolit a jestli to nekoresponduje s jinou zastupitelskou funkcí, měl by jednu z nich opustit). Stejně tak, jako to dělají mnozí jeho kolegové z pravicové části politického spektra, přičemž přehledná tabulka o účasti všech zastupitelů o tom průkazně informovala, než byla po jejich systematickém tlaku stažena z obsahu Zpravodaje Plzeňského kraje. Pan Pospíšil by měl být spíše rád, že řadoví koaliční zastupitelé z řad komunistů a sociálních demokratů již zbytečně nevystupují s již prodiskutovanými záležitostmi a nechávají tím většinový prostor k vyjádření se opozici, tak jak by to mělo být normální ve všech efektivně fungujících zastupitelských sborech. Na opoziční dotazy a připomínky odpovídají následně členové koaliční Rady PK a také z tohoto důvodu ostatní koaliční zastupitelé se většinou do debat nepouštějí, eventuálně pouze tehdy, kdy nízká míra racionality a naopak přemíra ideologie v projevech některých opozičních zastupitelů devalvuje, a někdy dokonce začíná ohrožovat, vlastní průběh jednání celého krajského zastupitelstva...To, prosím, jen krátké vysvětlení pro ty čtenáře, kteří neví či netuší, že pan Pospíšil žádá tyto informace nejspíše z důvodu, aby kamufloval vlastní vysokou neúčast a také neúčast některých jeho kolegů při jednáních krajského zastupitelstva tím, že bude zdůrazňovat a významově zveličovat počet vystoupení opozičních zastupitelů, a to na úkor řídkého vystupování zastupitelů koaličních. Je to samozřejmě jeho právo, avšak občané mají stejné právo znát \\\"pravý stav věci\\\". Jiří Valenta - člen Zastupitelstva PK (KSČM)

XX 20.04.2016 18:54, Reagovat

Pan Valenta věc vysvětlil naprosto přesně.

Josef 20.04.2016 15:30, Reagovat

Pan Pospíšil se krátce 4 větami zeptal na daný problém. Soudruh Valenta v bolševickém duchu odpovídá, kritizuje, kádruje několikanásobně větším článkem. Bože, díky za to, že komunismus máme již 25 let v řiti. Ale jinak, hodnocení prostého procentuálního hodnocení za dobu 3 měsíců je skutečně nespravedlivé a účelové, neboť za tu dobu se konala 2 zastupitelstva. A nyní snadné počty. 1 x omluven pro nemoc, 1x účast, výsledek účast 50 %. A situaci ještě zamotává fakt, že i když je zastupitel přítomen, nemusí některý bod hlasovat. Sčítací zařízení to vykazuje jako NEPŘÍTOMEN. To je také pravý stav věci.

Fery 26.04.2016 15:57, Reagovat

Velikost článku nehraje roli, pokud je věc vysvětlena. Jednou větou se málokdy něco vysvětlí. Pokud ovšem jen nechci někoho napadat. To pak i jedna věta je někdy moc.

Jiří Valenta 22.04.2016 12:28, Reagovat

No jo Vy chytrolíne. Strčte si to víte kam. Já mám pravdu, Vy ne!

Jiří Valenta 22.04.2016 16:08, Reagovat

Tato identita je odcizená:-(Já se takto nevyjadřuji a toto je můj poslední příspěvek pod tento článek, což znamená, že všechny další příspěvky s ničem Jiří Valenta jsou pouze krádeži mé identity..děkuji za pochopení JV

Jiří Valenta 24.04.2016 14:28, Reagovat

Nikdy se JV nepodepisuji. Tamto jsem samozřejmě napsal, ale byl jsem mimo. To nade mnou nejsem já. Jiří Valenta - člen Zastupitelstva PK (KSČM)

Věra Rubáková 21.04.2016 18:24, Reagovat

Velmi výstížný popis dané věci.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.