Syn politika a filmaře Václava Chaloupka odešel od soudu s podmínkou, zbil a okradl poslíčka s pizzou

Syn politika a filmaře Václava Chaloupka odešel od soudu s podmínkou, zbil a okradl poslíčka s pizzou | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Vladimír ŠmolíkVladimír Šmolík

Více

Věra DrahorádováVěra Drahorádová

učitelka ZŠ

Více

Josef ČervenýJosef Červený

Starosta obce Bezděkov

Více

Syn politika a filmaře Václava Chaloupka odešel od soudu s podmínkou, zbil a okradl poslíčka s pizzou

Plzeň, 14.04.2016, aktualizováno 10.05.2016 15:02 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

S pětiletým podmíněným trestem za zločin loupeže odešel od plzeňského soudu Václav Chaloupek mladší. Ten je synem známého autora filmových večerníčků, ale také plzeňského městského zastupitele a kandidáta do Senátu za OPAT Václava Chaloupka staršího. Soud usvědčil pětadvacetiletého muže jako hlavního iniciátora loňského brutálního loupežného přepadení poslíčka s pizzou, kterého okradli o 17 tisíc korun. Společně s Chaloupkem útočili ještě další dva mladíci, kteří rovněž vyvázli s podmínkou. Vedle toho se musí Chaloupek mladší podrobit i protialkoholnímu léčení. Soud mu však zrušil vazbu.

„Senát dal ještě přednost výchovnému účelu trestu před trestní represí. Jsou to mladí lidé, doznali se, projevili upřímnou lítost a nahradili škodu,“ uvedla v odůvodnění rozsudku soudkyně. Podle ní byla hraniční situace pro uložení nepodmíněného trestu právě u Chaloupka. „Je otázka, co by s ním ale udělal tříletý pobyt ve vězení. Dostal ještě šanci začít se chovat jiným způsobem. I pětiměsíční pobyt ve vazbě pro něj může být dostatečným ponaučením,“ dodala soudkyně. Z minulosti už má Chaloupek v trestním rejstříku dva záznamy za krádež a výtržnictví.

Trojice mladíků si objednala dovoz pizzy do domu v Mohylové ulici. Po otevření dveří však útočníci poslíčka s pizzou brutálně napadli, zkopali a ukradli mu kasírtašku s tržbou. Pachatelé z místa utekli a peníze později utratili ve striptýzovém klubu. Dva útočnici označili za strůjce útoku Chaloupka. Sám jedenačtyřicetiletý poškozený na jeho adresu uvedl, že od něj schytal nejen první ránu a byl při agresivním útoku nejvíce aktivní. Ve finále ho chytil do kravaty a škrtil.

Napadený muž před soudem uvedl i další zajímavé věci. Den před hlavním líčením se mu prý ozvala známá rodiny Chaloupka, s žádostí o to, aby byl při své výpovědi ve vztahu k Chaloupkovi shovívavý. Ráno před soudem prý dostal od stejné ženy ještě esemesku, že pokud bude nápomocný, bude mu vděčná. Soudkyně pak přímo v jednací síni zavolala na uvedené číslo a po krátkém rozhovoru konstatovala, že se jedná o přítelkyni otce obžalovaného Chaloupka.

Politik a filmař Václav Chaloupek starší byl z kauzy svého syna zdrcen a připustil, že pokud by záleželo jen na něm, nekandidoval by za Občany patrioty do Senátu. Vedení OPAT však jeho kandidaturu podporuje.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (6 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Marek 14.04.2016 18:34, Reagovat

Uprimne receno, nebyt zastupovan ten mladej parchant spoluStranikem Roschem, dostal by co proto. Plzenske soudy jsou rizene na zakazku.
Aspon se zde ukazuje, kdo je dokaze ovladnout a k jake verbezi patri.

Chaloupek za syna nemuze, ale se dvema zaznamy v trestnim rejstriku by kdokoliv jiny v roli iniciatora loupezneho predstaveni doslal par let natvrdo.
A to uz vubec nemluvim o tom, ze si pan Rosch neustale hraje na moralni autoritu a pritom se vubec nestiti devalvovat pozici svedka - obeti.

Patrioti jsou plne tohoto odpadu. Fuj

Fery 17.04.2016 12:32, Reagovat

Omyl, Chaloupek za syna může, jak ho „vychoval“, takový je. Za výchovu dětí odpovídají rodiče. Buď vychovají slušné lidi, nebo na ně kašlou a pak to vypadá takhle. Děti si vždy odnáší do života dost ze svých rodičů ať chceme nebo ne. A záleží na nás, zda je to víc pozitivní nebo naopak. A to ovlivníme výchovou.

KAB 14.04.2016 17:00, Reagovat

Jo jo, když má někdo bohatého tatínka, navíc politika, to se to páchají loupeže - jakýkoliv jiný pachatel, který by nebyl synem prominenta, by šel sedět na 5 let natvrdo a nikdo by se nad tím vůbec nepozastavil, protože by to byl zcela přiměřený a správný trest.

Jak jsem ho měl kdysi rád jako autora krátkých seriálů, tak jím nyní opovrhuji jako člověkem, patří mezi to nejhorší, co v této zemi máme. Takto zneužívat moc a peníze je vrcholem buranství a patří do party rádobypodnikatelů z 90. let, kteří si také takto kupovali beztrestnost.

Jaroslav 14.04.2016 17:47, Reagovat

KABe na to jste prisel az ted.
Tohle vi kazdej soudnej davno.
Nevim, jak se Vam mohlo libit znasilnovani zvirazek tim zoofilnim nimrodem.

KAB 15.04.2016 07:24, Reagovat

Ano, bohužel jsem na to přišel až teď, asi jsem byl fakt naivní :(

Jinak přírodu mám rád a medvědy zvlášť :) A ty večerníčky byly z mého pohledu fajn, dětem (alespoň mým) to přiblížilo přírodu z jiného úhlu než je vidět při procházce.

Ale to už je v zásadě jedno, z Chaloupka se vyklupala neuvěřitelná špína chlap, on ani jeho tvorba mě už nezajímá. Je to prostě šmejd se vším co k tomu patří.

Jaroslav 18.04.2016 10:17, Reagovat

Je to KABe hnus fijalovej!!!

Jeho tvorba nehraje roli, i když se mi nelíbí a Vám ano. Nicméně vidět soudruha v pořadu pro myslivce byl fakt zážitek na po.srání.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.