Primátor Martin Zrzavecký přežil pokus o odvolání z funkce, který navrhovala opoziční TOP09 za podpory KSČM

Primátor Martin Zrzavecký přežil pokus o odvolání z funkce, který navrhovala opoziční TOP09 za podpory KSČM | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Jiří RezekJiří Rezek

Výzkumný pracovník

Více

Jana CísařováJana Císařová

ředitelka ZŠ a MŠ

Více

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Primátor Martin Zrzavecký přežil pokus o odvolání z funkce, který navrhovala opoziční TOP09 za podpory KSČM

Plzeň, 14.04.2016, aktualizováno 14:54 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Primátor Martin Zrzavecký (ČSSD) přežil ve čtvrtek během jednání zastupitelstva pokus o jeho odvolání z funkce, který se pokusila prosadit opoziční TOP09. Důvodem bylo podle zastupitelů z TOP09 pasivní i chaotické vedení radniční koalice a dále pak oficiální setkání primátora s čínskou delegací v Plzni v době, kdy byl v ČR na návštěvě také čínský prezident s početným doprovodem. TOP09 kritizovala, že primátor o přijetí čínské delegace neinformoval ve zprávě o činnosti primátora a rady. K hlasování o odvolání primátora nakonec vůbec nedošlo. O zařazení tohoto bodu do programu jednání zastupitelstva se přihlásilo pouze sedm zastupitelů z TOP09 a KSČM.

Primátora podpořily zastupitelské kluby ČSSD, ODS, OPAT, KDU-ČSL i ANO. Hlasovat o jeho odvolání chtěli již zmínění zastupitelé z TOP09 a KSČM. Jedinou opoziční stranou, která se postavila na stranu primátora Zrzaveckého bylo ANO. „Nejsme spokojeni s tím, jakým způsobem se ubírá koalice vedená primátorem a máme k jejímu vládnutí řadu výhrad. Ale za náš zastupitelský klub ANO řeknu že se tohoto divadla účastnit nebudeme,“ prohlásil šéf klubu Roman Zarzycký.

A čím primátor Martin Zrzavecký nadzvedl ze židlí zastupitele z TOP09, že se pokusili iniciovat jeho odvolání? Opoziční zastupitel Ondřej Ženíšek vystoupil s příspěvkem, kde požadoval vysvětlení, že primátor měl povečeřet se skupinou Číňanů v době návštěvy jejich prezidenta v ČR. „Máme informace, že jste s nimi byl také na Borských polích. To je nějaká vaše iniciativa? Věděli o tom členové rady? Co bylo účelem a cílem návštěvy? Proš jste se o tom nezmínil ve zprávě rady,“ bombardoval dotazy primátora Ondřej Ženíšek.

„Čínská delegace tady skutečně byla. Jednalo se o soukromý podnikatelský projekt zaměřený na investiční záležitosti v oblasti letiště Líně a na Borských polích. Delegaci jsem pouze přivítal v Prazdroji, nevečeřel jsem s nimi, neobědval a nebyl jsem s nimi ani na Borských polích. Ano přijal jsem čínské developery, ale přijal bych jakéhokoliv developera, který má zájem dělat něco v Plzni. Neexistuje žádné usnesení o tom, že by nemohl primátor Plzně přijímat nějaké zahraniční delegace,“ odpověděl primátor Zrzavecký. Dodal, že ve zprávě o činnosti primátora zdaleka nelze uvádět všechny akce, kterých se primátor během měsíce zúčastní.

Zastupitel Ludvík Rösch (OPAT), který je součástí radniční koalice prohlásil, že zrovna zmíněnou schůzku s čínskou delegací měl primátor ve zprávě o činnosti uvést. Ostřejší tón pak zvolil zastupitel Petr Suchý (TOP09), který prohlásil, že ho vysvětlení primátora uráží. „Přivítáte čínskou delegaci a vůbec se o tom nezmíníte. Vy jste je jako primátor přijal v Plzni a navíc jste porušil usnesení rady a zastupitelstva ohledně vyvěšení tibetské vlajky. Chtěl jste ukázat Číňanům že město je na jejich straně,“ konstatoval Suchý a narážel tak na nedávnou aféru s nevyvěšením tibetské vlajky na budově magistrátu. Na obranu primátora přispěchal šéf zastupitelského klubu ČSSD a lochotínský starosta Miroslav Brabec, který si rozhodně nebral servítky. „Přišli jste v TOP09 s návrhem na odvolání primátora. Sami jste ale v háji, jste slabí, nemáte nic a proto jste tak útoční,“ zakončil debatu Brabec.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (5 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

KAB 14.04.2016 16:56, Reagovat

TOP09 mele z posledního, dá se čekat, že tato extrémistická strana se bude uchylovat k čím dál extrémističtějším akcím, aby o pár měsíců prodloužila svůj život nalákáním části psychopatů apod. Stačí je ignorovat a oni zajdou postupně sami.

RT3lpF 14.04.2016 18:48, Reagovat

TOP sice mele z posledního, ale Zrzavecký jako primátor, resp. jakákoliv veřejná \"osoba\" je tragédie Plzně. Svým předchůdcům nesahá ani po kotníky.

KAB 15.04.2016 07:20, Reagovat

Pravda, Zrzaveckého nepodporuji a nevolím, ale s těmi před nimi bych si tak jistý tedy nebyl :)

Jedna parta prodala městské lázně, které jednoho dne spadnou a někoho přitom možná i zabijou, druhá parta prodala strategickou vodárnu do ciziny a nyní se draze musela vykupovat zpět atd. atd. Každé volební období se najde nějaká podobná zhůvěřilost až zločin.

Ono si asi nevyberete, zájmy politiků jsou prostě jiné než zájmy občanů a voličů, vizuálně se sladí vždy těsně před volbami, ale po nich se zase rozejdou.

Fery 14.04.2016 19:30, Reagovat

Máte pravdu a je to návod pro ostatní. Že i např. metař se při „dobré konstelaci“, může dostat vysoko.

Jaroslav 15.04.2016 12:51, Reagovat

To je presny. Tomu se rika karierni rust. Prekvapuje me vsak, ze pan primator nesplnuje ani pozadavky magistratu na obycejneho urednika za prepazku, vydavajiciho obcanske prukazy. No, co jsme si zvolili, to mame!

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.