Recesistky chtěly změnit lidské torzo v prackách sochy růžového králíka v hamburger, zabránila jim v tom policie

Recesistky chtěly změnit lidské torzo v prackách sochy růžového králíka v hamburger, zabránila jim v tom policie | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,24%
Spokojený44,12%
Zklamaný20,00%
Zdrcený12,94%
Šokovaný14,71%

Celkový počet hlasů: 170

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Karel MaxaKarel Maxa

Radní města Horažďovice

Více

Filip SequensFilip Sequens

Středoškolský učitel

Více

Martin WalterMartin Walter

Více

Recesistky chtěly změnit lidské torzo v prackách sochy růžového králíka v hamburger, zabránila jim v tom policie

Plzeň, 13.04.2016, aktualizováno 16:59 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Jen málokdo už se dnes pozastaví nad sochou růžového lidožravého králíka požírajícího torzo těla bez hlavy, stojící u křižovatky ulic Gerská a Studentská. Plzeňané už si na netradiční dílko autora Adama Trbuška zvykli a nikdo už se nad ním nepozastavuje. Naštěstí se ani nenaplnilo očekávání, že sochu někdo poškodí. Policie pouze řešila v zárodku akci skupiny recesistek, které se pokusily pod rouškou tmy přetvořit torzo lidského těla v prackách králíka ve vegetariánský hamburger. Podle slov starosty Lochotína Miroslava Brabce (ČSSD) policisté na místo přijeli díky kamerovému systému ještě předtím, než se ženy pořádně pustily do díla.

Akce se odehrála už v lednu. „Mladé recesistky se oblékly do černého, doklady nechaly doma a vyrazily k soše králíka. Měly v plánu obalit alobalem to torzo těla, vytvořit z něj vegeteriánský hamburger, ze kterého by jako vyčníval salát. Což o to, nápad to byl zajímavý. Děvčata však nepočítala s tím, že je socha pod dozorem bezpečnostní kamery. Že se před sochou děje něco nezvyklého neuniklo policistům, kteří na místo vyslali hlídku. Děvčata měla ve finále štěstí, že narazila na mírnější policisty, kteří celou věc vyřešili pouze domluvou. Policie mě pak jako starostu o případu informovala s tím, že se nic nestalo,“ popsal událost starosta Miroslav Brabec.

Dílo vysoké 4,7 metru oficiálně nazvané „panoptikum“ se poprvé objevilo u křižovatky loni 10. listopadu. Autor musel ještě před oficiálním odhalením sochy opravit prst, který z lidského torza ulomil neznámý vandal. V rámci oživení městského obvodu se vedení lochotínské radnice spojilo s Fakultu designu a umění ZČU, aby vybrala tři umělecká díla jejích studentů, které se následně vystaví po dobu jednoho roku na území MO Plzeň 1. Odbornou soutěž nechala radnice plně v režii fakulty, na celou akci vyčlenila částku ve výši 500 tisíc korun.

Vedle mediálně proslulého králíka vzešla ze zmíněné soutěže ještě dvě další díla, která již také zdobí lochotínský obvod. Jedná se o Krychli Petra Filipa symbolizující propojení lidí ve společnosti i spojení člověka s vesmírem a kovová plastika Chybička od Benedikta Tolara připomínající obří cvičební nástroj.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (5 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

No nevím 15.04.2016 14:14, Reagovat

Jako recese hezké :) Ale ruku na srdce, přece nebude jíst vegeteriánský hamburger, když má k dispozici maso :)

Karlos 14.04.2016 13:59, Reagovat

Recesistky mohly narazit na horlivé idioty (podobné jako ti, kteří z vlastní iniciativy chodili strhávat v Praze při nedávné návštěvě čínského prezidenta do různých institucí tibetské vlajky) a děvčata mohla prožít noc na policejní služebně připoutaná k topení. Nebyl to první případ. A zřejmě ani poslední...

KAB 14.04.2016 09:56, Reagovat

Vzhledem k tomu, že nehrozila žádná škoda a nakonec taková nikomu neubližující recese snad nikomu nevadí, nepředpokládám, že důvodem nepotrestání je mírnost policistů :) Domluva byla zcela adekvátním řešením.

Radim 14.04.2016 08:27, Reagovat

Měli štěstí, že to byla jen domluva? A co jim za to hrozilo? Vězení? Někteří amníci posprejovávají domy a dělají bordel a tim nic nehrozí a těmhle by něco napařili? To snad ne.

Jaroslav 17.04.2016 19:37, Reagovat

To aby primitivove z rad MP mohli ukazat jaci jsou lidumilove a jakou maji neuveritelnou silu a moc. Ty voe, houno at si polibi zadky sraci!

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.