Plzeň zahájí letos poprvé oficiálně cyklistickou sezónu, představí i nově vybudované cyklistické stezky

Plzeň zahájí letos poprvé oficiálně cyklistickou sezónu, představí i nově vybudované cyklistické stezky | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Zdeněk NovákZdeněk Novák

Radní města Domažlice

Více

Tamara SalcmanováTamara Salcmanová

1. místopředsedkyně krajské organizace

Více

Petr KrálPetr Král

Předseda MO SPOZ Rokycany, místopředseda KV SPOZ Plzeňského kraje

Více

Plzeň zahájí letos poprvé oficiálně cyklistickou sezónu, představí i nově vybudované cyklistické stezky

Plzeň, 12.04.2016, aktualizováno 16:34 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Cyklistickou sezónu letos poprvé oficiálně zahájí také město Plzeň. Stane se tak v neděli 17. dubna hned na několika místech zároveň, ve Škoda sport parku pod vodárnou na Slovanech, v Papírně a ve Štruncových sadech. Cyklisté budou mít možnost z těchto míst vyjet na kole k nově vybudovaným cyklistickým stezkám, vyzkouší jízdu zručnosti, naučí se lépe ovládat své kolo v terénu a mohou se s dětmi vydat na stopovačku na kole. Naučí se také jednoduché opravy bicyklu a zjistí, jak si vypůjčit sdílené kolo.

„Jízda na kole spojuje příjemné s užitečným, tedy zdravý pohyb a dopravu šetrnou k životnímu prostředí. Touto akcí chceme ukázat, že v Plzni na kole jezdit lze i přesto, že neleží v rovinatém terénu, jako je například Polabí,“ uvedl primátor města Martin Zrzavecký (ČSSD).

„Kolo jako sport má velkou výhodu, můžete sportovat sami i s přáteli nebo rodinou, a to hned od dveří vašeho domu. Stačí jen vědět, kudy a kam vyrazit. Proto jsme připravili akce pro všechny skupiny cyklistů, kterým chceme ukázat, že v Plzni je hodně stezek, po kterých mohou jezdit bezpečně. Chceme dostat na kola všechny generace Plzeňanů,“ popsal hlavní cíl akce radní pro oblast sportu Michal Dvořák (OPAT).

Pro pohyb mezi jednotlivými stanovišti, tedy Škoda sport parkem, Papírnou a Štruncovými sady poslouží stezka podél Radbuzy, která patří k nejstarším cyklostezkám v Plzni. „Výstavbu prvních cyklostezek a lávek přes řeky jsem prosadil v Plzni již v letech 1991 až 1995 a od té doby přibylo obrovské množství nejen rekreačních cyklistů, ale i těch, kteří kolo používají téměř denně pro cesty do školy či do zaměstnání. Používání jízdního kola jako dopravního prostředku ve městě velikosti Plzně může ulevit motorové dopravě a paradoxně ji tak zrychlit,“ řekl náměstek primátora města Plzně pro oblast dopravy a životního prostředí Petr Náhlík (KDU-ČSL).

Podle plzeňské cykloprůvodkyně a editorky portálu plzenskonakole.cz Radky Žákové začíná většina cyklistů na kole jezdit rekreačně. „Právě z těch, kterým se výlety na kole dostaly pod kůži, se stávají dopravní cyklisté, tedy ti, kteří používají kolo i na běžné cesty po městě. Mnohé z nich stačí přitom zpočátku jen trochu postrčit, tedy ukázat jim možnosti či dát vhodné informace. A právě to má Cykloden pro každého plzeňským kolařům nabídnout,“ uvedla Žáková.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.