Lidí bez bráce v regionu během března opět ubylo, míra nezaměstnanosti je 4,4 procenta

Lidí bez bráce v regionu během března opět ubylo, míra nezaměstnanosti je 4,4 procenta | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Markéta NěmcováMarkéta Němcová

Realitní makléřka

Více

Štěpánka BalcarováŠtěpánka Balcarová

Jazzová hudebnice a skladatelka

Více

Barbara OttováBarbara Ottová

Mateřská dovolená

Více

Lidí bez bráce v regionu během března opět ubylo, míra nezaměstnanosti je 4,4 procenta

Plzeň, 08.04.2016, aktualizováno 12:39 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Míra nezaměstnanosti v Plzeňském kraji klesla ke konci března o tři desetiny procenta v porovnání s předchozím měsícem. Bez práce bylo celkem 4,4 procenta obyvatel regionu. K 31. 3. 2016 bylo v Plzeňském kraji v evidenci pracovních úřadů celkem 17 730 uchazečů o zaměstnání, což je o 1056 méně, než na konci února. Z tohoto počtu může okamžitě do zaměstnání nastoupit 16 694 dosažitelných uchazečů o práci, informoval v pátek server Regionpodlupou.cz Tomáš Moravec z plzeňského úřadu práce v tradiční statistice.

„Během března 2016 jsme evidovali v Plzeňském kraji nově 2058 uchazečů o zaměstnání, což je o 24 osob méně než minulý měsíc. Z evidence úřadů práce odešlo nebo jsme vyřadili 3114 uchazečů, tedy o 462 více než v únoru. Do nového zaměstnání v březnu nastoupilo 2252 osob, což je o 465 více než v únoru. Bez umístění jsme vyřadili 862 uchazečů o práci,“ uvedl Tomáš Moravec.

K poslednímu březnu bylo v evidenci kontaktních pracovišť Úřadu práce ČR v Plzeňském kraji celkem 9232 žen, což představuje přesně 52,1 procenta všech nezaměstnaných. Zároveň bylo v evidenci 3070 osob se zdravotním postižením, tedy 17,3 procenta ze všech nezaměstnaných. Podporu v nezaměstnanosti pobíralo v březnu celkem 5351 uchazečů o zaměstnání, tedy 30,2 procenta všech osob vedených v evidenci.

„Nejnižší míru nezaměstnanosti ve výši 3,4 procenta opět vykázal okres Rokycany, kde klesla o dvě desetiny procenta. O dvě desetiny na rovné čtyři procenta klesla nezaměstnanost v okresu Plzeň jih. Nejvyšší míru nezaměstnanosti ve výši 5,8 procenta vykazuje tradičně okres Tachov, kde se údaje oproti minulému měsíci snížily o půl procenta,“ řekl Moravec. Okres Tachov tak má i tak nižší hodnoty než je celorepublikový průměr 6,1 procenta. V Domažlicích je míra nezaměstnanosti 5,1 procenta a od minulého měsíce klesla o tři desetiny procenta. Na Klatovsku je 4,6 procenta lidí bez práce a zde klesla nezaměstnanost o půl procenta. Míra nezaměstnanosti klesla v březnu o jednu desetinu také v Plzni, kde její hodnota činí 4,1 procenta.

Na severním Plzeňsku klesla nezaměstnanost o tři desetiny na 4,1 procenta. Plzeňský kraj měl v březnu o tři desetiny procenta vyšší míru nezaměstnanosti než město Praha. Ta vede žebříček krajů s nejnižším podílem lidí bez práce, kterých je tam 4,1 procenta. Královéhradecký kraj měl míru nezaměstnanosti 4,6 procenta a figuruje na třetím místě. Naopak nejvyšší nezaměstnanost, rovných devět procent vykázal v rámci republiky tradičně Ústecký kraj. Průměrná nezaměstnanost v rámci ČR je již zmíněných 6,1 procenta.

K poslednímu březnu nabízely pracoviště úřadu práce v Plzeňském kraji 8827 volných pracovních míst, což je o 152 více než v minulém měsíci. Na jedno volné pracovní místo tak připadalo v průměru 2,0 uchazeče. Kontaktní pracoviště rovněž evidovala 858 volných pracovních míst pro osoby se zdravotním postižením, volných míst pro absolventy a mladistvé bylo v evidenci 2574 a na jedno místo tak připadalo 0,3 uchazeče. „Záměr hromadného propouštění jsme obdrželi od společnosti EKOČAS spol. s r.o. z Tachova, která ke konci března propustila 12 zaměstnanců,“ dodal Tomáš Moravec.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.