Lidí bez bráce v regionu během března opět ubylo, míra nezaměstnanosti je 4,4 procenta

Lidí bez bráce v regionu během března opět ubylo, míra nezaměstnanosti je 4,4 procenta | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,24%
Spokojený46,05%
Zklamaný19,08%
Zdrcený12,50%
Šokovaný15,13%

Celkový počet hlasů: 152

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Dušan KučeraDušan Kučera

Učitel, zastupitel města Klatovy

Více

David ŠloufDavid Šlouf

Neuvolněný člen rady města Plzně (pro oblast správy městských nemovitostí)

Více

Josef BaxaJosef Baxa

učitel, úředník

Více

Lidí bez bráce v regionu během března opět ubylo, míra nezaměstnanosti je 4,4 procenta

Plzeň, 08.04.2016, aktualizováno 12:39 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Míra nezaměstnanosti v Plzeňském kraji klesla ke konci března o tři desetiny procenta v porovnání s předchozím měsícem. Bez práce bylo celkem 4,4 procenta obyvatel regionu. K 31. 3. 2016 bylo v Plzeňském kraji v evidenci pracovních úřadů celkem 17 730 uchazečů o zaměstnání, což je o 1056 méně, než na konci února. Z tohoto počtu může okamžitě do zaměstnání nastoupit 16 694 dosažitelných uchazečů o práci, informoval v pátek server Regionpodlupou.cz Tomáš Moravec z plzeňského úřadu práce v tradiční statistice.

„Během března 2016 jsme evidovali v Plzeňském kraji nově 2058 uchazečů o zaměstnání, což je o 24 osob méně než minulý měsíc. Z evidence úřadů práce odešlo nebo jsme vyřadili 3114 uchazečů, tedy o 462 více než v únoru. Do nového zaměstnání v březnu nastoupilo 2252 osob, což je o 465 více než v únoru. Bez umístění jsme vyřadili 862 uchazečů o práci,“ uvedl Tomáš Moravec.

K poslednímu březnu bylo v evidenci kontaktních pracovišť Úřadu práce ČR v Plzeňském kraji celkem 9232 žen, což představuje přesně 52,1 procenta všech nezaměstnaných. Zároveň bylo v evidenci 3070 osob se zdravotním postižením, tedy 17,3 procenta ze všech nezaměstnaných. Podporu v nezaměstnanosti pobíralo v březnu celkem 5351 uchazečů o zaměstnání, tedy 30,2 procenta všech osob vedených v evidenci.

„Nejnižší míru nezaměstnanosti ve výši 3,4 procenta opět vykázal okres Rokycany, kde klesla o dvě desetiny procenta. O dvě desetiny na rovné čtyři procenta klesla nezaměstnanost v okresu Plzeň jih. Nejvyšší míru nezaměstnanosti ve výši 5,8 procenta vykazuje tradičně okres Tachov, kde se údaje oproti minulému měsíci snížily o půl procenta,“ řekl Moravec. Okres Tachov tak má i tak nižší hodnoty než je celorepublikový průměr 6,1 procenta. V Domažlicích je míra nezaměstnanosti 5,1 procenta a od minulého měsíce klesla o tři desetiny procenta. Na Klatovsku je 4,6 procenta lidí bez práce a zde klesla nezaměstnanost o půl procenta. Míra nezaměstnanosti klesla v březnu o jednu desetinu také v Plzni, kde její hodnota činí 4,1 procenta.

Na severním Plzeňsku klesla nezaměstnanost o tři desetiny na 4,1 procenta. Plzeňský kraj měl v březnu o tři desetiny procenta vyšší míru nezaměstnanosti než město Praha. Ta vede žebříček krajů s nejnižším podílem lidí bez práce, kterých je tam 4,1 procenta. Královéhradecký kraj měl míru nezaměstnanosti 4,6 procenta a figuruje na třetím místě. Naopak nejvyšší nezaměstnanost, rovných devět procent vykázal v rámci republiky tradičně Ústecký kraj. Průměrná nezaměstnanost v rámci ČR je již zmíněných 6,1 procenta.

K poslednímu březnu nabízely pracoviště úřadu práce v Plzeňském kraji 8827 volných pracovních míst, což je o 152 více než v minulém měsíci. Na jedno volné pracovní místo tak připadalo v průměru 2,0 uchazeče. Kontaktní pracoviště rovněž evidovala 858 volných pracovních míst pro osoby se zdravotním postižením, volných míst pro absolventy a mladistvé bylo v evidenci 2574 a na jedno místo tak připadalo 0,3 uchazeče. „Záměr hromadného propouštění jsme obdrželi od společnosti EKOČAS spol. s r.o. z Tachova, která ke konci března propustila 12 zaměstnanců,“ dodal Tomáš Moravec.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.