Společné memorandum města Plzeň a diecézní charity pomůže se začleňováním sociálně vyloučených osob

Společné memorandum města Plzeň a diecézní charity pomůže se začleňováním sociálně vyloučených osob | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Tereza KubalíkováTereza Kubalíková

studentka FF ZČU

Více

Josef WalterJosef Walter

zámečník

Více

Jan SoulekJan Soulek

Starosta Bezdružic

Více

Společné memorandum města Plzeň a diecézní charity pomůže se začleňováním sociálně vyloučených osob

Plzeň, 07.04.2016, aktualizováno 15:47 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Memorandum o vzájemné spolupráci uzavřelo město Plzeň a Diecézní charita Plzeň. Týká se kooperace při začleňování osob ohrožených sociálním vyloučením, či již sociálně vyloučených v oblasti zaměstnávání a zajištění bydlení. Memorandum obě strany uzavírají na dobu neurčitou, za město Plzeň jej podepsal primátor Martin Zrzavecký (ČSSD), za Diecézní charitu Plzeň pak její ředitel Jiří Lodr.

„Město má značný zájem na tom, aby na jeho území fungovala firma, která primárně netvoří zisk, ale dává šanci osobám obtížně zaměstnatelným. Deklarovaná spolupráce proto počítá i s tím, že město vytipuje vhodné zázemí pro vzniklou sociální firmu a prostory pro ubytování jejích zaměstnanců,“ upřesnil podstatu memoranda primátor Martin Zrzavecký.

Organizací s největšími zkušenostmi se zaměstnáváním osob ohrožených sociálním vyloučením je bezesporu Diecézní charita Plzeň, která už realizovala řadu projektů nejen v Plzni, ale i v Chebu „Počítáme například s tím, že budeme nápomocni v rámci poptávky práce prostřednictvím svých příspěvkových organizací a společností s majetkovou účastí města,“ přiblížila náměstkyně primátora pro oblast školství a sociálních Eva Herinková (ČSSD).

„Záměr zřídit a provozovat ve městě sociální firmu je téma diskutované s magistrátním odborem sociálních služeb už od roku 2014. Naše organizace má zájem v tomto směru vyjít městu vstříc, a proto vítá dohodu o spolupráci. Dosud totiž nebyl schválen zákon o sociálním podnikání, diecézní charita proto za účelem provozování sociální firmy musí zřídit novou právnickou osobu. Memorandum skýtá jistou záruku, že město se odpovědně hlásí k podpoře zaměstnání lidí bez přístřeší, osob v krizi nebo osob ohrožených sociálním vyloučením na území města Plzně,“ doplnil ředitel Diecézní charity Plzeň Jiří Lodr.

„Diecézní charitě Plzeň nabídne město do nájmu prostory ve třetím nadzemním podlaží na adrese Palackého 16 za účelem ubytování zaměstnanců sociální firmy zřízené diecézní charitou. Jedná se zhruba o 200 metrů čtverečních. Cena nájemného bude 250 korun za metr čtvereční za rok, tak jak je to i u ostatních neziskových organizací, které mají v nájmu prostory v majetku města Plzně. V prostorách bude nutné provést stavební úpravy za zhruba 1,1 milionu korun. Město předpokládá, že rekonstrukci těchto prostor provede ještě letos a následně vznikne ubytování až pro 20 osob,“ dodal radní pro oblast správy městských nemovitostí David Šlouf (ODS).

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (17 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Jaroslav 12.04.2016 19:42, Reagovat

Nó tak koukám, že nepochopil. Můj nick si taky někdo občas pučí. Nó riziko takových diskuzí jako je tahle.

Holub 13.04.2016 07:52, Reagovat

Já tě miluju

Jaroslav 13.04.2016 08:23, Reagovat

Já tebe taky!!!

KAB 13.04.2016 11:46, Reagovat

Já vás miluju všechny, včetně Ríši Beneše.

Dana 10.04.2016 19:10, Reagovat

Diecézní charita je KŘESŤANSKÁ.
Proč by dovážela příslušníky náboženství, které křesťanstvím pohrdá ....

KAB 11.04.2016 08:01, Reagovat

Pro peníze, ty vládnou a jsou nadřazeny všem ideologiím bez rozdílu.

Jaroslav 11.04.2016 10:22, Reagovat

KABe, máte nějaký důkazy?
Já vím, že pro spoustu lidí jsou peníze jedinou modlou, ale to je dost obecný a nedokazuje to nic v tomto konkrétním případě.
Žádný uprchlíky tady nechci ať si vyznávají třeba svatej penis, ale v záchvatu objektivity bych rád vyděl nějaký důkazy o tom, co tvrdíte.

Holub 11.04.2016 16:22, Reagovat

V tomto případě bych Diecezní charitu z nějakých nekalých úmyslů nepodezíral, ale je to subsystém Katolické církve a té peníze ale opravdu nejsou lhostejné, když vyslovíme slovo \"restituce\", je to zřejmé a snadno dokazatelné.
Iluze nejsou na místě, když vezmete dále v úvahu, že na správě nemovitostí místního biskupství pracoval (a nejspíš ještě pracuje) Míra Schimmer, známý to \"podnikatel\" z poloviny 90.let.
Takže KABovo zvolání tak úplně mimo mísu není, to zase ne....

Jaroslav 11.04.2016 17:26, Reagovat

Videl sem vas s KABem s prsty v pr.deli toho druhyho. A zadnej kmotr u toho nebyl. Co k tomu reknete?
:-)

Holub 11.04.2016 19:47, Reagovat

Řeknu k tomu, že jsem vás nepochopil. Nerozumím vašemu slangu.

Jaroslav 12.04.2016 01:03, Reagovat

...jen taková malá fabulace na téma kdo to tu diskutuje a jak moc si někteří diskutující rozumí...

Holub 12.04.2016 01:05, Reagovat

Už sem to pochopil!
Chápete???

Holub 12.04.2016 12:29, Reagovat

Ajta, někdo si v 01:15 vypůjčil můj nick. Nebyl jste, Jaroslave, nalitej, a neodpověděl jste si sám?

KAB 12.04.2016 01:05, Reagovat

Já nééé!
Chápete???

KAB 11.04.2016 10:33, Reagovat

Namáháte se zbytečné, já mám svoje názory a ani nějaký totalitně smýšlející zmetek mi je nemůže vzít - v tom je ta výhoda, byť byste si to jistě přál a mít tu možnost, tak byste lidi za jejich názory zase zavíral, ale to zatím nemůžete.

Takže klídek, s vámi stejně jako s ostatními exoty se nabavím a to vy jste, viz veškeré ostatní diskuze na tomto serveru :)

Jaroslav 11.04.2016 12:22, Reagovat

Milý KABe, máte to nějaké pomotané.
Nikoho bych za jakékoli názory rozhodně nezavíral, to jsem si myslel já o Vás. To že s někým nesouhlasím snad neznamená, že ho chci zavřít, ve Vašem případě, jsem chtěl vědět jestli máte nějaké důkazy pro svá tvrzení. Váš názor Vám neberu. Dokonce s Vámi i v ledasčems souhlasím, ale toho jste si asi nevšiml přes rozhořčení z toho, že se mi nelíbí jen plané řeči hodící se do VI. cenové. Víte, u piva je každý machr, ale tím to také končí. Na diskusi kde se každý může podepsat jak chce je to obdobné. Neříkám, že jsem svatý, také jsem se nepodepsal celým jménem, každý pro to máme zřejmě své důvody. Neosočujte mě, nenadávejte a můžeme spolu v pohodě diskutovat. Na totalitu máme jiné přeborníky z řad komunistů a nácků. Nepřipadá Vám, že se okolo nás utahuje byrokratická smyčka z níž není úniku, ministr Chovanec chce občanky s čipem, ale na druhou stranu se po Evropě může prohánět \\\"armáda\\\" lidí bez jakýchkoli dokladů! Nepřipadá Vám to divné? Kam tohle asi povede? Aby jsme nemuseli až příště budeme psát příspěvek do diskuse nejprve zastrčit občanku do čtečky!!!

KAB 08.04.2016 07:16, Reagovat

No jen aby za tím nebyla nějaká kulišárna, jak jsme od ČSSD zvyklí, viz Sobotkovy veletoče, lži a kroky zaměřené proti občanům ČR ve prospěch teroristů :(

Od Diecézní charity jsme zatím slyšeli pouze to, že sem chce dovážet džihádisty a těm dávat byty a práci, aby se jim lépe páchaly útoky na nás bezvěrce.

Zajímalo by mě, zda město nebude z našich peněz podporovat právě díky tomuto memorandu dovoz a ubytování teroristů, tedy vytváření základen pro útoky proti původnímu obyvatelstvu?

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.