Díky mírné zimě ušetřila Plzeň za údržbu silnic 1,2 milionu korun, peníze použije na opravu komunikací

Díky mírné zimě ušetřila Plzeň za údržbu silnic 1,2 milionu korun, peníze použije na opravu komunikací | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Iva HořanováIva Hořanová

Místostarostka města Stod, zastupitelka PK

Více

Jan KönigsmarkJan Königsmark

Místostarosta Přeštic

Více

Petr SuchýPetr Suchý

Člen krajského předsednictva TOP09

Více

Díky mírné zimě ušetřila Plzeň za údržbu silnic 1,2 milionu korun, peníze použije na opravu komunikací

Plzeň, 06.04.2016, aktualizováno 14:26 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Díky velmi mírné zimě letos město Plzeň ušetřilo na zimní údržbě 1,2 milionu korun. Peníze použije na opravy komunikací. Opakuje se tak stejný scénář jako v minulých dvou zimních sezonách, jejichž průběh si nevyžádal žádné navyšování plánovaných nákladů, naopak přispěl k úspoře. Celkem měla radnice, respektive Správa veřejného statku města Plzně, pro sezonu 2015/2016 k dispozici na zimní údržbu deset milionů korun, nakonec použila jen 8,8 milionů korun.

„Nákladově byla zima jednou z nejmírnějších za posledních deset let. Vzhledem k tomu, že je zimní údržba hrazena ze stejné kapitoly rozpočtu jako opravy komunikací, půjdou ušetřené peníze na opravy silnic a chodníků,“ uvedl Petr Náhlík (KDU-ČSL), náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí. Loni na zimní údržbu vydalo město 9,9 milionu korun, předloni 7,7 milionu korun, zatímco ve velmi náročné zimní sezoně 2012/2013 to bylo 18,5 milionu korun.

Plzeň prostřednictvím správy veřejného statku, udržuje téměř 170 kilometrů místních komunikací zařazených do okresního operačního plánu zimní údržby, ostatní místní komunikace udržují příslušné městské obvody. Smluvním dodavatelem zimní údržby pro sezonu 2015/2016 byla „Společnost zima 15-16“, kterou tvoří sdružení firem Vodohospodářské stavby, AVE CZ odpadové hospodářství, ELIOD servis, SAFEROAD Czech Republic a EUROVIA Silba. Toto sdružení firem také udržovalo státní a krajské silnice na území Plzně.

Až do zimního období 2015/2016 včetně provádělo město Plzeň zimní údržbu společně se Správou a údržbou silnic Plzeňského kraje (SÚSPK) a Ředitelstvím silnic a dálnic České republiky (ŘSD), kteří zajišťovali údržbu silnic I., II., a III. třídy ve vlastnictví ČR (ŘSD) a Plzeňského kraje (SÚSPK). Od zimního období 2016/2017 se z organizačních důvodů rozhodla SÚSPK, a spolu s ní na základě zákonné možnosti převodu výkonu některých práv a povinností státu jako vlastníka silnic I. třídy na SÚSPK i ŘSD, zajišťovat údržbu silnic I., II., a III. tříd vlastními kapacitami. Z tohoto důvodu na Správě veřejného statku města Plzně v současnosti probíhá výběrové řízení na zhotovitele, prostřednictvím kterého bude město Plzeň zajišťovat údržbu vybraných místních komunikací s provozem MHD a páteřních komunikací sídlišť. Údržbu ostatních místních komunikací budou nadále zajišťovat příslušné úřady městských obvodů.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.