„Pravda-nepravda-lež“ – umějme si konečně vybrat!

„Pravda-nepravda-lež“ – umějme si konečně vybrat! | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Politický propadák

Miroslav BrabecMiroslav Brabec

Starosta a zastupitel MO Plzeň 1, předseda ČSSD Plzeň, předseda ČSSD Plzeň 1

Více

Pavel KotasPavel Kotas

Náměstek primátora (pro oblast ekonomickou)

Více

Zdeněk NovákZdeněk Novák

Radní města Domažlice

Více

„Pravda-nepravda-lež“ – umějme si konečně vybrat!

04.04.2016, aktualizováno 06.04.2016 14:22 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

     Nepravd, jak se nyní demagogicky, ale „pokrokově“ říká lžím, o procesu tranzice, laicky řečeno o teorii v bodě zlomu v přechodu k „demokracii“, jsme měli „tu čest“ zažívat od počátku devadesátých let velké množství. Jednou z těch prvních, nejznámějších a také nejostudnějších, byla Havlova úmyslná „goebbelsovská“ lež, která celou éru „pod svícnem je největší tma“ nejen pomyslně odstartovala, ale budoucím generacím i nechtěně zpětně ilustrovala. O „komunistickém strašáku“ nezaměstnaností či zdražováním, obsažených tehdy v demagogickém prezidentském projevu však nyní polemizovat nechci. Občané, snad kromě některých, nejspíše ale pouze účelově osleplých, příslušníků „nepoliticky politické ideové nomenklatury“, držících se ještě „zuby nehty“ u lukrativních „mocenských vesel“, totiž v neprospěch teorie „iluzorního blahobytu“ prozřeli. Bohužel tak dnes konstatujeme fakt, že mnozí naletěli velice umné, a zvenku štědře podporované, antikomunistické a později dokonce antisocialistické propagandě. A tak se nedivme, že z úhlu tohoto pohledu, spatřujeme mimo jiné také to, že z obrovského bohatství, vyprodukovaného tzv. reálně socialistickou společností, může dnes efektivně profitovat pouze úzká skupina lidí.

     Každá teorie by však měla být nasycena konkrétními příklady a tak si zde dovolím uvést alespoň jeden, o kterém se domnívám, že byl pro vývoj naší ekonomiky posledního čtvrtstoletí tím nejvíce devastujícím. Jistě víte, že mám na mysli samotný průběh a dozvuky tzv. velké privatizace, tedy politicko-ekonomické etapy vývoje společnosti, kdy bylo doslova za „hubičku“ přerozděleno spřízněným soukromým subjektům státní „rodinné stříbro“. Velice zajímavým se „v tomto světle“ jeví postoj k  privatizaci a k období několika let po ní, některých jejích „duchovních otců a praktických realizátorů“.

     Přiznám se ale, že „dech mi doslova vyrazil“ až mediální výlev Tomáše Ježka, jednoho z hlavních architektů „české loupeže století. Nejprve se v něm pan Ježek zbavuje jakékoliv odpovědnosti, když směrem k „miliardovým tunelářům“ doslova uvádí: “Lidé kradli, budou krást a bohužel kradou furt, takže to s privatizací nemá nic společného“. Hned poté ale uznává, že v dramatickém období po skončení kuponové privatizace bylo chybou, že nebyl zřízen jakýkoliv dozor nad kapitálovým trhem, ale prý on „za to nemůže“. K nabízející se otázce viny dodává, že za takovouto nepřímou logistickou podporu masivního rozkrádání státního majetku mohli zejména Václav Klaus, Dušan Tříska a lidé z federálního ministerstva financí, kteří prý kladli zběsilý odpor tomu, aby vznikla komise pro cenné papíry. Podle Ježka: „Hráli falešnou tezi, že je důležitější koncentrace majetku, což je eufemismus pro rozkrádání. Tedy přesun majetku do rukou jejich známých, kamarádů a skupin chtěli nechat bez dozoru.“

    Zjednodušeně a velice trefně, i když zcela jistě nechtěně, řečeno slovy již zmiňovaného Dušana Třísky, tehdy náměstka ministra financí ČSFR Václava Klause, se jednalo o období, kdy „bylo potřeba zhasnout“

     Dále již není třeba v tomto příběhu o „zázračném zbohatnutí“ některých ani pokračovat. Systémová média to přece „tak jako tak“ opět rozmělní na socialistickou závist těm „úspěšným“, aktuálně ctnostným velkopodnikatelům, kteří přece „rádi“ společenskou solidaritu a jsou tak dnes pro nás skutečně nepostradatelnými!

   

    

   

    

Autor: Jiří Valenta

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Fotografie k článku

Doporučujeme také


Diskuse (5 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Jaroslav 07.04.2016 11:17, Reagovat

Soudruhu, nechcete se přestěhovat do komunistického ráje?
Ve Venezuele je krásně vidět jak to spěje do pr.dele. Zemi tak bohatou na přírodní bohatství mohou na buben dostat skutečně jen komunisté :-)

http://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/399753-kazdy-patek-volno-venezuela-v-nouzi-zkracuje-pracovni-tyden.html

Radim 07.04.2016 12:25, Reagovat

Chudáka Valentu nevzali do jiných stran, pač zjistili, že se nechce vzdát rudých ponožek. Dokonce to zkoušel i do ANO a ten ťulpas u vstupu řekl - Dobrý den soudruzi. Letěl až k Pávkovi.

Muf 07.04.2016 23:35, Reagovat

Jaký chudák? Dobře mu tak!!! Měl pozdravit Čest práci!

Jaroslav 09.04.2016 22:05, Reagovat

Tak tak, to byla velká chyba a moc to bolelo :-)

Xxx 07.04.2016 14:19, Reagovat

Tak asi měl zrovna smůlu,že tam zrovna nenarazil na nějakého bývalého soudruha,kterých je tam po panu předsedovi nepočítaně :-))

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.