Do konce dubna zmizí z pomníku Díky, Ameriko! oba popraskané pylony, prázdné místo zakryje plechový obal

Do konce dubna zmizí z pomníku Díky, Ameriko! oba popraskané pylony, prázdné místo zakryje plechový obal | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Igor JakubčíkIgor Jakubčík

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Jan CinaJan Cina

řidič a hasič

Více

Petr KopačPetr Kopač

místopředseda kraje

Více

Do konce dubna zmizí z pomníku Díky, Ameriko! oba popraskané pylony, prázdné místo zakryje plechový obal

Plzeň, 04.04.2016, aktualizováno 16:13 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Oba prasklinami poškozené pylony pomníku Díky, Ameriko!, které jsou v havarijním stavu, zmizí do konce dubna. Prostor kolem nich je z důvodu nebezpečí zřícení už několik týdnů oplocen a uzavřen. Až do umístění nových pylonů radnice důstojně zakryje prázdné místo obalem z nerezového plechu, na němž budou vysvětlující informace v českém a anglickém jazyce.

Tento pohled bude už na konci dubna minulostí | Autor: Richard BenešTento pohled bude už na konci dubna minulostí | Autor: Richard Beneš

Postup při zajištění další údržby památníku schválili v pondělí plzeňští radní na svém mimořádném jednání. „Radnice předpokládá, že se oba mnohatunové žulové kvádry podaří odstranit během jednoho dne. Technicky náročný zákrok si vyžádá dopravní omezení na Klatovské třídě,“ informovala mluvčí magistrátu Eva Barborková.

Na výměně poškozených pylonů za nové se už začátkem března jednomyslně shodlo vedení města Plzně. Podle znaleckých posudků je stav žulových kvádrů špatný. „Město proto nechalo zajistit okolí památníku tak, aby jeho části neohrozily zdraví a bezpečí občanů,“ uvedla Barborková. Odpovědnost za řešení situace převzal Odbor investic Magistrátu města Plzně. Ten by měl také zajistit projektovou dokumentaci a následnou realizaci osazení nových kamenných prvků, přičemž podoba nového památníků se měnit nebude. K vypsání výběrového řízení na zhotovitele bude nutný souhlas zastupitelů města.

Vedení města zatím nemá žádnou představu o tom, jak dlouho může trvat výroba a následná výměna poškozených pylonů. Stejně tak zatím nejsou k dispozici informace o ceně nových pylonů. Oprava pomníku by měla přijít na několik milionů korun. Radnice nechala vypracovat posudky znalců k ceně prací na poškozeném památníku.

Vzhledem k aktuální havarijní situaci kolem památníku Díky, Ameriko! se letos během květnových Slavností svobody uskuteční hlavní vzpomínkový akt věnovaný osvobození Plzně americkou armádou nově v lokalitě u pomníku generála G. S. Pattona pod plzeňským Velkým divadlem.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.