Plzeň má velké ambice stát se významným vývojovým i výrobním centrem v oblasti dronů

Plzeň má velké ambice stát se významným vývojovým i výrobním centrem v oblasti dronů | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Jiří DufkaJiří Dufka

soukromý rolník

Více

Václav KrsVáclav Krs

důchodce

Více

Město KdyněMěsto Kdyně

Více

Plzeň má velké ambice stát se významným vývojovým i výrobním centrem v oblasti dronů

Plzeň, 04.04.2016, aktualizováno 14:03 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Nový projekt pro podporu průmyslu bezpilotních letadel vzniká v Plzni. Cílem Centra DRONET, které zakládá Správa informačních technologií města Plzně, je přivést do západočeské metropole společnosti podnikající v oblasti výroby dronů i vývoje aplikací a podnítit vznik nových firem z této rychle se vyvíjející sféry. Centrum vznikne v areálu bývalého depa dopravních podniků. Firmám nabídne kancelářské prostory, technické zázemí s potřebným vybavením, testovací zázemí i prostory pro vnitřní a venkovní létání.

Dronům bude patřit část areálu bývalého depa dopravních podniků | Autor: Richard BenešDronům bude patřit část areálu bývalého depa dopravních podniků | Autor: Richard Beneš

„Máme ambici stát se atraktivní metropolí pro firmy z oblasti znalostní ekonomiky, Centrum DRONET k tomuto může významně přispět. Rádi bychom byli atraktivním místem pro kybernetický průmysl, který dokáže vytvářet nové pracovní příležitosti,“ uvedl primátor města Plzně Martin Zrzavecký (ČSSD). Podle něj pomůže projekt nového centra i s podporou technického vzdělávání, stejně tak s naplňováním konceptu „smart city“ neboli chytrého města otevřeného inovacím, jímž se chce Plzeň stát.

Centrum získá zázemí ve dvou halách nacházejících se v blízkosti nedávno otevřeného Centra robotiky v areálu v Doudlevcích. „Úprava obou objektů by měla začít na konci června 2016, skončit v listopadu, vyjde na zhruba 19 milionů korun. V současné době se spouští veřejná zakázka na rekonstrukci těchto prostor,“ přiblížil technický náměstek Pavel Šindelář (ODS).

Firmy budou mít k dispozici kanceláře fungující na principu HUB neboli sdíleného prostoru pro práci. Technické zázemí vybavené CNC, portálem a další potřebnou diagnostickou technologií. „Ve chvíli, kdy firma bude potřebovat malosériovou nebo prototypovou výrobu, využije toto technické zázemí,“ uvedla Anna Čudáková, projektová manažerka Centra DRONET.

Centrum DRONET bude podporovat také technické vzdělávání. Podle ředitele Správy informačních technologií města Plzně Luďka Šantory je Plzeň pro řadu firem atraktivním místem, často se ale ptají, zda je v západočeské metropoli dostatek technicky vzdělaných lidí, dostatek pracovníků. „Jsme si vědomi toho, že je třeba pracovat s technickým vzděláváním. Funguje nám tu Dům digitálních dovedností, Centrum robotiky, obojí zaměřené k volnému času s cílem přivést děti k technicky orientovaným oborům,“ řekl Luděk Šantora. K uzavření celého procesu nemůže chybět spolupráce se Západočeskou univerzitou, město usiluje o to, aby středoškoláci končili právě na jejích technických fakultách.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.