Záchránáři v Sušici dostali od kraje na Apríla krásný dárek, výjezdové místo přestěhovali do nových prostor

Záchránáři v Sušici dostali od kraje na Apríla krásný dárek, výjezdové místo přestěhovali do nových prostor | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Jan LátkaJan Látka

Senátor PČR, zastupitel PK, zastupitel města Domažlice

Více

Radovan KoderaRadovan Kodera

Fotograf a středoškolský učitel

Více

Richard BastlRichard Bastl

Radní města Přeštice

Více

Záchránáři v Sušici dostali od kraje na Apríla krásný dárek, výjezdové místo přestěhovali do nových prostor

Sušice, 01.04.2016, aktualizováno 15:19 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Krásný dárek, který rozhodně není aprílovým žertem dostali 1. dubna krajští zdravotní záchranáři v Sušici a vlastně i všichni obyvatelé Sušicka. Záchranáři se totiž přestěhovali z nevyhovujících prostor v sušické nemocnici do nového a zrekonstruovaného objektu v areálu soukromé firmy sídlící v Nové ulici. Zdravotníci vedle moderního zázemí pro nepřetržitý provoz získali ve zmíněném areálu i tři garáže pro svá vozidla a sklad. Od ledna příštího roku se v Sušici počítá i s navýšením výjezdových skupin záchranářů ze současných dvou na tři.

Nové výjezdové místo záchranky v Sušici slavnostně otevřeli přestřižením pásky senátor Jan Látka, poslanec Igor Jakubčík, krajská radní Milena Stárková a ředitel záchranné služby Pavel Hrdlička | Autor: Richard BenešNové výjezdové místo záchranky v Sušici slavnostně otevřeli přestřižením pásky senátor Jan Látka, poslanec Igor Jakubčík, krajská radní Milena Stárková a ředitel záchranné služby Pavel Hrdlička | Autor: Richard Beneš

Zdravotnická záchranná služba Plzeňského kraje převzala na začátku letošního roku provoz záchranky v Sušici od Nemocnice Sušice, která jako smluvní partner poskytovala tuto službu řadu let na základě veřejné zakázky. Protože prostory nemocnice byly nevyhovující pro další provoz záchranné služby, rozhodlo se vedení Plzeňského kraje najít nový, odpovídající objekt. „Oslovili jsme město, zda by pro nás nenašlo vhodné prostory. Rozhodovali jsme se, zda nebudeme stavět na zelené louce. Nakonec jsme se z důvodu finančních a z důvodů rychlosti rozhodli přijmout nabídku místního podnikatele a jít s naším novým výjezdním stanovištěm do nájmu. Záchranáři tam získali lepší prostory odpovídající současní legislativě,“ uvedla krajská radní pro zdravotnictví Milena Stárková (ČSSD).

Rekonstrukci objektu za 900 tisíc korun zainvestoval jeho majitel Petr Bešťák, záchranáři tuto částku budou podnikateli splácet formou navýšeného nájmu po dobu sedmi let. Nábytek a další vybavení za více než 200 tisíc korun nakoupila Zdravotnická záchranná služba PK ze svých prostředků „Rekonstrukce proběhla v rekordním čase a mě těší, že zaměstnanci Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje, kteří budou na tomto stanovišti působit, budou mít pro svoji práci pěkné pracovní prostředí,\\\\\\\\\\\\\\\" dodává radní Milena Stárková.

V Sušici pracují dvě výjezdové skupiny záchranářů, rychlá lékařská pomoc (RLP) ve složení lékař, zdravotnický záchranář a řidič a rychlá zdravotnická pomoc (RZP) ve složení zdravotnický záchranář a řidič. Lékařská posádka v nejzávažnějších případech dojíždí i do oblasti Modravy a Horažďovic, kde má ZZS PK rozmístěny další výjezdové skupiny RZP. „Chceme služby záchranné služby zkvalitnit a výhledově tu RPL rozdělit na další dvě výjezdové skupiny. Od 1. ledna 2017 budeme na výjezdové základně v Sušici provozovat tři skupiny, tedy jednu v systému RV a dvě RZP. RV systém je malé auto s lékařem, který dojíždí dvoučlenné výjezdové skupiny RZP,“ vysvětlil ředitel krajské záchranky Pavel Hrdlička.

Současných 25 výjezdových míst zdravotnické záchranné služby v Plzeňském kraji zajistilo v loňském roce celkem 60 tisíc výjezdů k pacientům v ohrožení života. Jen během dopoledne vyjeli 1. dubna sušičtí záchranáři ke třem případům.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.