Strana zelených zvolila prvních šest kandidátů pro krajské volby, kandidují v Koalici pro Plzeňský kraj

Strana zelených zvolila prvních šest kandidátů pro krajské volby, kandidují v Koalici pro Plzeňský kraj | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Jiří DufkaJiří Dufka

soukromý rolník

Více

Ladislav NovýLadislav Nový

Vedoucí chráněné dílny

Více

Petr BailerPetr Bailer

Archeolog,asistent ZČU

Více

Strana zelených zvolila prvních šest kandidátů pro krajské volby, kandidují v Koalici pro Plzeňský kraj

Plzeň, 31.03.2016, aktualizováno 13:46 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Strana zelených, která jde do podzimních krajských voleb v koalici s KDU-ČSL a hnutím Nestraníků pod názvem Koalice pro Plzeňský kraj už sice minulý týden oznámila svého lídra, nyní si Zelení zvolili v rámci primárek dalších pět kandidátů, zbývající volná místa na kandidátce bude dovolovat krajská rada Strany zelených. Jednotliví kandidáti Koalice pro Plzeňský kraj se budou na kandidátce střídat dokola podle klíče 1-2-3, tedy kandidát KDU-ČSL, SZ a Hnutí Nestraníci.

Lídrem Strany zelených pro krajské volby je starostka Kladrub Svatava Štěrbová | Autor: Strana ZelenýchLídrem Strany zelených pro krajské volby je starostka Kladrub Svatava Štěrbová | Autor: Strana Zelených

Jako svého lídra si Zelení zvolili svojí dlouholetou členku a starostku Kladrub Svatavu Štěrbovou. Na společní kandidátce Koalice pro Plzeňský kraj bude kandidovat ze druhého místa. „Děkuji krajské konferenci za důvěru. Věřím, že jako dlouholetá starostka malé obce, rozumím tomu jaký má venkov problémy a jsem přesvědčena, že kraj může v tomto ohledu dělat o mnoho lepší práci než dosud, ať už jde o oblast odpadového hospodářství, péči o krajinu nebo kulturní dědictví. Zelení mají nepochybně ke všem těmto tématům co říct,“ řekla Svatava Štěrbová.

Další místo na kandidátce obsadil plzeňský právník, aktivista a iniciátor projektu sdíleného využívání kol Kolemplzne.cz Petr Pelcl. „Jsem rád, že Zelení jdou do voleb v koalici, kde hrají roli rovnocenného partnera a kde máme zároveň slušnou šanci na úspěch. Zelení jako strana postupně rostou a věřím, že v krajských volbách s našimi partnery pozici obhájíme. Mým úkolem bude pomáhat Svatavě, jak jen to půjde. Z Plzně mám myslím bohaté zkušenosti, jak funguje místní i krajská politika. V zastupitelstvu se chci věnovat především územnímu rozvoji a plánování,“ dodal Pelcl.

Za Stranu zelených budou dále kandidovat v uvedeném pořadí jako nezávislý kandidát Tomáš Popp, předseda ekologického centra ENVIC, pořadatel plzeňských farmářských trhů a spolumajitel sítě Farmářský obchod, Pavel Kroupa, historik a místostarosta Nepomuka, Lucie Hemrová, botanička AV ČR a předsedkyně Základní organizace Plzeň a Jan Cina, hasič a předseda Krajské organizace Strany zelených Plzeňnského kraje. Zbývající kandidáty vybere krajská rada Zelených v prvním dubnovém týdnu.

Za Koalici pro Plzeňský kraj sdružující KDU-ČSL, Stranu zelených a Hnutí Nestraníci bude kandidovat z prvního místa školní inspektorka Ivana Bartošová (KDU-ČSL), dvojkou je zmíněná starostka obce Kladruby Svatava Štěrbová (SZ), trojku má první místostarosta Rokycan Tomáš Rada (Hnutí Nestraníci). Ani jedna ze zmíněných stran nebude mít svého kandidáta pro senátní volby.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (4 příspěvky)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Jaroslav 05.04.2016 13:11, Reagovat

Tý voe, co je to za prcinu?

Pavel 06.04.2016 07:42, Reagovat

Někdo tam musí dělat nejstarší řemeslo.

Jaroslav 07.04.2016 07:33, Reagovat

Máte osobní zkušenost, že jste tak dobře informován?
:-)

Vosí Hnízdo 03.04.2016 01:24, Reagovat

Zelení, Zelení..., to jsou tuším jedni z těch , co chodí s transparenty \"uprchlíci vítejte\"? Nebo se mejlim? To jsou taky ti, kvůli kterým se protahoval obchvat Plzně o mnoho let. Určitě také rádi vyvěšují vlajku tmářské enklávy Tibetu. Mají toho na svědomí dost nedobrého a spolu s frátelníky z KDU-ČSL jistě občanovi přinesou samé setsakra \"pěkné věci\". Takže zdravý rozum volí NEVOLIT!!!

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.