TOP 09 povede do krajských i senátních voleb duo lékařů, primáři z klatovské i fakultní nemocnice

TOP 09 povede do krajských i senátních voleb duo lékařů, primáři z klatovské i fakultní nemocnice | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Václav KovářVáclav Kovář

Více

Miroslav DoležalMiroslav Doležal

Technik

Více

Karel ZajíčekKarel Zajíček

zastupitel MěZ Rokycany

Více

TOP 09 povede do krajských i senátních voleb duo lékařů, primáři z klatovské i fakultní nemocnice

Plzeň, 23.03.2016, aktualizováno 15:56 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Kandidátku TOP 09 povede do podzimních krajských voleb primář Klatovské nemocnice a krajský místopředseda Richard Pikner. Kandidátem na senátora v sedmém volebním obvodu Plzeň město je pak Jiří Dort, primář neonatologického oddělení Fakultní nemocnice Plzeň. Oba lékaři se věnují komunální politice.

Lídrem kandidátky TOP 09 pro krajské volby je Richard Pikner (vlevo), kandidátem na post senátora pak Jiří Dort | Autor: TOP 09Lídrem kandidátky TOP 09 pro krajské volby je Richard Pikner (vlevo), kandidátem na post senátora pak Jiří Dort | Autor: TOP 09

„Bílý plášť mě neizoluje ve sterilním prostředí nemocnice. Naopak, díky svým pacientům znám celou řadu problémů, které obyvatele našeho kraj trápí a měly by se řešit. I v samotném krajském zdravotnictví je stále co zlepšovat,“ říká lídr kandidátky Richard Pikner, který je členem Zdravotního výboru Plzeňského kraje. Podle jeho slov je třeba investovat nejen do budov a přístrojového vybavení, ale také do lidí. „Kvalitní odborníci jsou důležitou součástí služby, kterou kraj může lidem nabídnout,“ konstatoval Pikner. Jako lékař vede laboratoře klatovské nemocnice a specializuje se na léčbu osteoporózy a poruch kostního metabolizmu.

Dalšími tématy, kterými chce TOP 09 oslovit voliče je především zlepšení podmínek pro pracovníky ve školství a v sociální péči. „Chceme zlepšit dostupnost především terénních sociálních služeb, podporovat denní stacionáře a kvalitní služby neziskových organizací, které kraj dlouhodobě zanedbává. Vyspělá společnost se také musí vyznačovat podporou seniorů nebo sociálně handicapovaných,“ dodává Richard Pikner.

Kandidát TOP 09 do Senátu Jiří Dort by chtěl mezi zákonodárci zúročit své profesní znalosti i zkušenosti z komunální politiky. „Jako senátor mohu pro náš region udělat více a přesto zůstat v kontaktu s občany,“ říká Jiří Dort, který se profesně věnuje nemocným dětem, zejména pak novorozencům. Zasadil se o vybudování Neonatologického oddělení Fakultní nemocnice v Plzni a podílel se také na stanovení koncepce a rozvoje Centra vývojové péče pro ambulantní dlouhodobé sledování a komplexní péči o děti s ohrožením vývoje nebo s postižením. „Ve svém oboru vidím, že se potýkáme s nedostatkem kvalitních lékařů i sester. Stát by v době ekonomického růstu především měl využít této příznivé situace a vytvořit takové podmínky, které přivedou a udrží kvalifikované zaměstnance a zajistí kvalitní postgraduální vzdělávání,“ dodal Jiří Dort.

„Obyvatelé našeho kraje si zaslouží ty nejlepší kandidáty. A takové osobnosti jim v podobě našich kandidátů na hejtmana i senátora také nabízíme,“ uvedl krajský předseda TOP 09 Petr Suchý.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (3 příspěvky)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Soňa Jeřábová 23.08.2016 15:02, Reagovat

Super volba! Oba mají jasnou a rozumnou vizi, jak našemu regionu pomoci. Chválím TOP 09 za výběr kandidátů, náš kraj potřebuje ve vedení lidi jako Richard Pikner a v Senátu se zase hodí Jiří dort. Můj hlas mají oba dva :-)

Bouda 25.03.2016 13:07, Reagovat

Nevím proč, ale nějak mi ti doktůrci v těch politických funkcích nesedí, asi by se měli držet svého kopyta, protože se z nich vyklubávají největší podvodníci, asi z toho důvodu, že jsou zvyklý na úplatky od pacientů a farmaceutických firem.

Soňa Jeřábová 23.08.2016 14:41, Reagovat

Je vidět, že duo doktorů neznáte, zkuste si někdy najít nějakou akci, na které budou a hodit s nimi řeč, stojí to za to. Strašně se mi líbí, jak mají svojí vizi zlepšit region, ve kterém žijí. Jelikož má naše zdravotnictví problém s odchody zdravotního personálu do Německa, nevidím nikoho kompetentnějšího, kdo by měl tyto problémy řešit než doktoři, kteří znají tyto problémy z praxe. Oba jsou to zodpovědní lékaři, kteří jdou do politiky s vizí. Za mě super, budu volit oba dva.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.