Koalici pro Plzeňský kraj povede do krajských voleb Ivana Bartošová z KDU-ČSL

Koalici pro Plzeňský kraj povede do krajských voleb Ivana Bartošová z KDU-ČSL | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,24%
Spokojený44,12%
Zklamaný20,00%
Zdrcený12,94%
Šokovaný14,71%

Celkový počet hlasů: 170

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Jana VolencováJana Volencová

ekonomka

Více

Václav ŠimánekVáclav Šimánek

Ředitel FN Plzeň, zastupitel Plzeňského kraje

Více

Václav DuffekVáclav Duffek

Starosta Koutu na Šumavě

Více

Koalici pro Plzeňský kraj povede do krajských voleb Ivana Bartošová z KDU-ČSL

Plzeň, 22.03.2016, aktualizováno 15:59 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Koalice pro Plzeňský kraj sdružující KDU-ČSL, Stranu zelených a Hnutí Nestraníci je dalším politickým subjektem, který představil lídra své kandidátky pro podzimní krajské volby. Z prvního místa bude kandidovat školní inspektorka Ivana Bartošová (KDU-ČSL), dvojkou je dlouholetá starostka obce Kladruby Svatava Štěrbová (SZ), trojku má první místostarosta Rokycan Tomáš Rada (Hnutí Nestraníci). Ani jedna ze zmíněných stran nebude mít svého kandidáta pro senátní volby.

Kandidáti Koalice pro Plzeňský kraj pro krajské volby, zleva Svatava Štěrbová, Ivana Bartošová a Tomáš Rada | Autor: Richard BenešKandidáti Koalice pro Plzeňský kraj pro krajské volby, zleva Svatava Štěrbová, Ivana Bartošová a Tomáš Rada | Autor: Richard Beneš

Prioritou kandidátů Koalice pro Plzeňský kraj pro nadcházející volby do krajského zastupitelstva je pomoc a servis rodičům, jejichž potřeby prý kraj vytrvale ignoruje, dále také schopnost rozumně hospodařit s nemalými prostředky, které má kraj k dispozici. Na přesné podobě kompletního volebního programu se zatím ještě pracuje. Jednotliví kandidáti Koalice pro Plzeňský kraj se budou na kandidátce střídat dokola podle klíče 1-2-3, tedy kandidát KDU-ČSL, SZ a Hnutí Nestraníci.

Jednička kandidátky, krajská předsedkyně KDU-ČSL Ivana Bartošová je dlouholetou odbornicí ve školství a právě problematika školství je také její programovou prioritou pro nadcházející volby. „Školství se dotýká kraje velmi výrazně. Kraj jako zřizovatel většiny škol v regionu může nejvíce zasahovat do úrovně školství. Jde nám mimo jiné o zachování málotřídních škol na venkově a zároveň o zlepšení dopravní obslužnosti malých obcí. Chceme dotovat dopravu v ranních a večerních hodinách. Je třeba, aby děti měly možnost spolehlivě se dostat nejen do školy, ale aby se mohly účastnit kroužků, sportovních i jiných volnočasových aktivit a nemusely se spoléhat jen na dovoz auty rodičů,“ uvedla Bartošová. Občané mají podle jejích slov právo na to, aby se kraj staral o budoucnost a vzdělávání našich dětí.

Dalším velkým tématem je podle slov Svatavy Štěrbové rozvoj venkova, který však nesmí být na úkor rozvoje měst. „Strana zelených se rozhodla po delší době hledat partnera pro krajské volby. Jsem ráda, že jsme v této koalici našli programovou shodu,“ řekla Štěrbová.

Podle Tomáše Rady je rovněž nutné uvážlivě vydávat finanční prostředky kraje a spíše je směřovat do oblastí, v nichž lze získat další prostředky zejména ve formě dotací od státu a z fondů Evropské unie. „Plzeňský kraj má dobré výsledky a hodláme na ně navázat. Vidíme ale mezery v rozdělování finančních prostředků a ve skladbě rozpočtu,“ dodal Tomáš Rada.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (12 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Hana 24.03.2016 06:55, Reagovat

To, že je jedničkou školní inspektorka, ještě neznamená, že rozumí ekonomice a že má řídící schopnosti. V kraji se řeší daleko složitější problémy.

Jindra 23.03.2016 07:25, Reagovat

Komediální triumvirát.

XX 22.03.2016 16:18, Reagovat

Mateřské a základní školy přece zřizuje obec a jen na obci záleží, jestli tam udrží školu, nebo ne.
Kraj je zřizovatelem středních škol.

KAB 23.03.2016 06:15, Reagovat

Ale no tak, ona je školní inspektorka, ona školství řídí, takže mu rozumět nemusí, viz Murphyho zákony :) Navíc je z KDU-ČSL, takže o tom stejně rozhodne Bůh a nemá smysl to řešit :)

:-) 23.03.2016 03:05, Reagovat

vždyť píšou, že je dlouholetou odbornicí - tak se nedivte.

BTW - zelení - to je ten Bursíkův spolek, kterým \"vděčíme\" za solární prů...švih

pepe 23.03.2016 08:51, Reagovat

Kdyby Česká školní inspekce a odborníci, kteří tam pracují(inspektoři)opravdu byli těmi co umí a znají, tak by naše školství \" nebylo na huntě.\"
My v Čechách všude máme samé odborníky no a jaký je potom výsledek.

měli by se volit 23.03.2016 15:12, Reagovat

V USA si občané školního inspektora volí - a ten se jim zodpovídá. tady nikdo netuší, jak se takové funkce obsazují.

pepe 23.03.2016 15:44, Reagovat

Jenomže to je v USA.

XX 23.03.2016 15:43, Reagovat

Školní inspektor - na funkci je výběrové řízení a takový člověk musí splňovat určité podmínky.Zadejte si do GOOGLE a hned budete vědět. Brát si vzor z USA? Proboha! Naše školství bylo v r. 1989 na mnohem lepší úrovni, než tam.

dotaz 24.03.2016 00:05, Reagovat

Jak souvisí kvalita školství v roce 1989 s volbou či dosazením školního inspektora v 21.století? BTW - Vy víte, kdo je \"Váš\" školní inspektor?
Co se kvality vzdělávání týče - právě proto, že jsme nejlepší - máme jednoho nositele Nobelovy ceny + jednoho politicky motivovaného.

XX 24.03.2016 08:13, Reagovat

Vážený, mé děti jsou již ze škol vyšlé (počínaje MŠ a konče VŠ), takže se o konkrétní osobu inspektora nezajímám. Západní školství rozhodně nemělo být našim vzorem, vím, o čem mluvím.Proč dnes máme nedostatek kvalitních řemeslníků? No, protože jsme v devadesátých letech minulého století naprosto zničili naše dobré učňovské školství.

pepe 23.03.2016 20:22, Reagovat

Proto to říkám, vím jaké školství je v USA.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.