Město usiluje o získání dotace na rozšíření kamerového systému do problémové Resslovy ulice

Město usiluje o získání dotace na rozšíření kamerového systému do problémové Resslovy ulice | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Stanislav AntošStanislav Antoš

vedoucí informačního centra

Více

Miroslav HejzekMiroslav Hejzek

Sezónní promotér, barman, MC a DJ

Více

Václav ChroustVáclav Chroust

místostarosta Klatov

Více

Město usiluje o získání dotace na rozšíření kamerového systému do problémové Resslovy ulice

Plzeň, 21.03.2016, aktualizováno 11:19 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Rozšíření kamerového systému v problémové Resslově ulici plánuje město Plzeň. Lidé si stěžují na incidenty a hluk z místních hudebních klubů. Vedle Americké třídy se jedná o dlouhodobě nejproblémovější lokality, které mají kamery hlídat. Resslova ulice, kde je mateřská a základní škola, není pokryta kamerami, což znesnadňuje objasňování trestné činnosti. Kamerový systém, budovaný 19 let, čítá nyní 123 zařízení, informoval primátor Martin Zrzavecký (ČSSD).

Resslova ulice | Autor: Richard BenešResslova ulice | Autor: Richard Beneš

„Loni policie evidovala v Resslově ulici 38 případů protiprávního jednání. Jde převážně o majetkovou trestnou činnost, tedy o krádeže v domech a provozovnách, o vloupání do objektů a vozidel, poškozování automobilů,“ uvedl primátor Martin Zrzavecký. Časté je rušení nočního klidu a veřejného pořádku, verbální i fyzické potyčky podnapilých, což podle radnice souvisí s existencí hudebních klubů v ulici.

Podporu chce Plzeň získat z krajského programu Plzeňský kraj – bezpečný kraj a prevence kriminality pro rok 2016. Město už požádalo hejtmanství o dotaci 214 tisíc korun, může získat až 70 procent nákladů. Kraj zmíněným programem podporuje projekty, jejichž cílem je zlepšit bezpečnostní situaci a prohloubit pocit bezpečí jeho obyvatel a návštěvníků. Dotace je určena na projekty investičního i neinvestičního charakteru.

„Jediný objekt, kde je kulturní a společenská činnost, ovlivňuje celé území. Stížnosti řešíme dlouhodobě. Jsou to tři patra samého duc duc. Byl jsem tam na kontrole a není to nic příjemného,“ konstatoval na adresu jednoho hudebního klubu primátor. Kamery podle jeho slov ukážou, zda jsou problémy trvalé.

V Resslově ulici, kde před lety přestěhováním nepřizpůsobivých občanů pominuly problémy, měl vzniknout velký obchodní areál italského investora. Kvůli ekonomickým a majetkoprávním problémům se tam nic neděje a území chátrá. Důvodem odložení projektu bylo podle primátora také složité dopravní napojení.

Plzeň letos spustí pátou etapu rozšiřování kamerového systému. Do roku 2018 přibude 16 zařízení. Od roku 2014 mají všechny kamery vysoké HD rozlišení. Kamery jsou na 26 základních školách, křižovatkách, v sadovém okruhu kolem centra, na hřbitovech a dalších místech. Nyní je doplní zařízení hlavně v nejlidnatějším prvním městském obvodu, například u bazénu na Lochotíně a v centru na Americké třídě pod pomníkem Díky, Ameriko! Plzeň dává ročně na posilování systému kolem pěti milionů korun.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (1 příspěvek)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Vosí Hnízdo 21.03.2016 19:00, Reagovat

Ono možná, než tam stavět kamerový systém by bylo účelnější tam natrvalo dát policejní hlídku dvoumetrových vazounů (tak by správný policajt měl totiž vypadat aby budil respekt) s pendreky a když by někdo dělal bordel, prostě by dostal nakládačku, místo tytyty a pokut, co se stejně nikdy nevyberou. Příště by si to jistě lump rozmyslel. Fungovalo to dříve a byl pořádek, tak proč by to nemohlo fungovat nyní. Aha, to by možná sluníčkáři a kavárna protestovali, že občas seřezali nějakého cikána, co dělal bordel, že? Nebo nedej Bóže nějakýho běžence, co tam nechutně ohrabával českou holku, to by byl průůůůser, cóóó?

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.