Razie primátora a policie odhalila nelegálně vznikající obří ubytovnu v objektu bývalých garáží na Slovanech

Razie primátora a policie odhalila nelegálně vznikající obří ubytovnu v objektu bývalých garáží na Slovanech | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Václav PetrusVáclav Petrus

Starosta Švihova

Více

Jan SoulekJan Soulek

Starosta Bezdružic

Více

František KončelFrantišek Končel

starosta města Mýto

Více

Razie primátora a policie odhalila nelegálně vznikající obří ubytovnu v objektu bývalých garáží na Slovanech

Plzeň, 18.03.2016, aktualizováno 20.04.2016 11:16 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Nelegálně budovanou ubytovnu v garážích v plzeňské Částkově ulici odhalila v pátek policejní razie, které se účastnil také primátor Martin Zrzavecký (ČSSD), řada úředníků, hasiči i strážníci městské policie. Betonová ubytovna postupně vznikající bez povolení v několikapodlažní budově bývalého autocentra Štádler by měla mít ve finále kapacitu až tisíc klientů. V současné době tam bydlí několik desítek cizinců, kteří do Plzně přijeli za prací. V případě plného obsazení by mohla nelegální ubytovna provozovateli vydělat měsíčně miliony korun.

Policisté s úředníky pronikají po splatitých uličkách do horních pater garáže k pokojům nájemníků | Autor: Televize ZAKPolicisté s úředníky pronikají po splatitých uličkách do horních pater garáže k pokojům nájemníků | Autor: Televize ZAK

Všichni účastníci razie zažili šok, když zjistili, že zaparkované automobily v objektu skutečně vystřídali živí lidé. Horní patro garáže, kam nevede schodiště, ale jen stoupající betonové uličky určené dříve pro automobily, majitel bez povolení přestavěl na ubytovací prostory. Ty pronajímá zřejmě ve spolupráci s personální agenturou. Klienti platí za střechu nad hlavou 1800 korun měsíčně. Někteří z nich už v garáži bydlí čtyři měsíce.

„Dostali jsme podnět, že by tady snad měla vznikat jakási ubytovna, při namátkové kontrole se toto tvrzení opravdu potvrdilo. Jsou tam obsazené pokoje, evidentně tam probíhá výstavba dalších pokojů. Lze konstatovat, že nám tady vzniká nelegální ubytovna,“ uvedl primátor Martin Zrzavecký. Podle jeho slov nelze nyní konstatovat, co se stane s nájemníky. Územní plán ale nepočítá s tím, že by tam měla být ubytovna. I kdyby si majitel garáží zažádal o zpětné povolení, nedostane ho.

„Získali jsme informace o tom, kdo ty lidi žijící na ubytovně zaměstnává, živnostenský úřad jej bude kontaktovat, vlastně i další úřady a povedou s ním správní řízení. Provedli jsme kompletní dokumentaci a předáme informace odpovědným úřadům, ať už je to živnostenský úřad, stavební úřad, protože jak říkám, probíhají tady stavební úpravy které nejsou hlášeny. Odpovědné úřady se k tomu pak budou vyjadřovat,“ vysvětlil primátor Martin Zrzavecký a dodal, že město podnikne veškeré kroky proto, aby nelegální ubytovnu zlikvidovalo.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Fotografie k článku

  • Policisté s úředníky pronikají po splatitých uličkách do horních pater garáže k pokojům nájemníků | Autor: Televize ZAK
  • Primátor vyrazil do terénu odhalit nelegální ubytovnu | Autor: Televize ZAK
  • Tento objekt slouží i k bydlení | Autor: Televize ZAK
  • V této budově v centru Slovan by mohlo bydlet až tisíc lidí | Autor: Televize ZAK

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (29 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

pseudoprimátor 24.03.2016 20:00, Reagovat

Tak si zrzavecký za doprovodu policie prohlédl tzv. ubytovnu, ale neudělal NIC - jeho dnešní vyjádření ve zprávách na Nově je vrchol trapnosti - to je představitel NESOCIÁLNÍ strany - fuj a hanba mu.

Jindřich 20.03.2016 22:56, Reagovat

Ochrannou ruku na tímto bengálem drží podle všeho osoba úzce napojená na jednu stranu ze zastupitelstva na radnici. Zrzavecký bude velmi brzo umravněn. Jde o dost, o velké peníze.

Muf 20.03.2016 18:28, Reagovat

Škoda, že není veřejnost seznámena se skutečností, kdo zatím stojí. Ihned by bylo jasné, který podnikavec našemu městu takto škodí a na koho si dát pozor.

Zrzoun ven 19.03.2016 12:03, Reagovat

Prý razie primátora. Jen PR pro toho nekňubu, kdy ho někam vzala s sebou policie. Ten by se tak na něco zmohl!

Hm 19.03.2016 11:25, Reagovat

Prý \"klientů\" .... Odporné vlastizrádné počínání ....

Jaroslav 19.03.2016 11:06, Reagovat

Zrzavecky nema vzdelani odpovidajici funkci, kterou vykonava!!!
Podivejte se jake pozadavky ma magistrat na urednika za prepazku, treba na registru vozidel, a ani to Zrzavecky nesplnuje, protoze nema ani maturitu. To je skandalni, koho nechame aby nam vladnul, hanba!!!

Důležitá je politická příslušnost 21.03.2016 11:40, Reagovat

Plzeň je jediné krajské město v republice, kde primátor má jen základní vzdělání. Na webu města se nestydatě chlubí výučním listem, ale žádný nemá!! To je výkvět sociální demokracie v Plzni stejně jako ministr Chovanec s výučním listem Prodavač ovoce - zelenina.

XX 21.03.2016 12:04, Reagovat

Nepište nesmysly. Chovanec má odbornou střední školu, pracoval v bance. Potom 2 roky celoživotní vzdělávání na ZČU a k tomu další rok bakalářského studia. V politice si vede hodně dobře, viz např. před týdnem OVM o migraci. Momentálně je v řebříčku oblíbenosti ministrů na prvním místě, předstihl už i Babiše.

KAB 22.03.2016 07:12, Reagovat

Vzdělání Chovance mě netrápí, toho člověka ignoruji. Ale oblíbenost ministrů rozhodně není žádným kritériem: nejoblíbenějším byl i strojvůdce Gross, který pak rozhodnutím strany a vlády dostal vysokoškolský titul, zapletl se s mafií a ukradl stovky miliónů, ze kterých jeho rodina bude žít navěky namísto toho, aby skončili pod mostem.

XX 22.03.2016 07:41, Reagovat

S Grossem máte pravdu, ale nechme už ho být, je mrtvý a před smrtí byl potrestán dost. Já jen nechápu,proč někteří lidé sem píší lži a nesmysly. Když chci něco psát, tak si snad nejdřív zjistím fakta, což je na internetu maličkost. MCh nejdříve vystudoval střední ekonomickou školu, pak pracoval v ČSOB atd. Vzdělanost a morálka holt upadá, je to vidět i na úrovni příspěvků na těchto stránkách.

pepe 22.03.2016 10:35, Reagovat

Vážený XX,
opravdu si myslíte, že Chovanec je morálka sama. Víme přeci, že on vystudovat Bc. za jeden rok a poté co médii otřásla kauza právnícké fakulty, tak nepoužívá titul Bc. Normální a slušný člověk, který jde studovat Bakaláře, přeci ví, že se studuje 3 roky (může i déle). Pokud jde studovat celoživotní studium, tam je to opatřeno trochu jinak, ale né na jeden rok. Tady nejde jenom o Zrzaveckého nebo Chovance, ale i o další jejich členy, kteří zneužívají svou politickou příslušnost. Podívejte se na dalšího člena ČSSD na kraji, třeba Struček je náměstkem pro školství a zároveň je starosta v Tachově na jeden den v týdnu. Otázka zní \\\" jak to vše stačí\\\",je snad \\\"superman\\\". Ještě teď k tomu vystudoval Bakaláře. Nezávidím mu to, ale jak to vše stíhá. Funkce, školu, potom je v nějakých nadacích, v rúzných orgánech společností a ještě je na každém hokeji s celou svojí rodinou a má lístky zadarmo a zadarmo se tam celá rodina nají. Jenomže se tím také nechlubí, tak proč asi. Ostatní si musí lístky kupovat a co on.

Muf 20.03.2016 18:21, Reagovat

Možná bych o jednom se vzděláním věděl.....nějaký Valenta. Ten by vám vyhovoval?

Jaroslav 20.03.2016 21:00, Reagovat

Co myslíte?

Muf 21.03.2016 09:23, Reagovat

Obsazení postu primátora.

Jaroslav 21.03.2016 13:53, Reagovat

Soudruhy uz na ruznych vysokych politickych postech mame! A kradnu uplne stejne, jako vsichni ostatni, i kdyz se snazi o sobe sirit uplne jiny medialni obraz...

Muf 21.03.2016 14:19, Reagovat

Plané tlachy, tak jako vždy ve vašem podání. Nic konkrétního nemáte, a tak jen pravičácky prskáte kolem sebe.

Jaroslav 21.03.2016 17:25, Reagovat

No jo, zlobit se Mufí...

Fery 20.03.2016 14:58, Reagovat

Úplně nejhorší je, že je to poznat i při jeho vyjadřování. Když jej slyšíme např. v televizi, nebýt v titulku kdo to je, mohl by si člověk myslet, že je to nějaký metař.

pepe 19.03.2016 20:11, Reagovat

No a kolik jazyků umí, pan primátor? To přeci také chtějí od lidí, kteří se hlasí na jejich úřad. Copak pan primátor někam může jít? Třeba na nějakou odbornou diskuzi. No ale když ničemu nerozumí, tak může dělat jenom doprovod na takovou razii. Jemu stačí, že má stranickou legitimaci ČSSD a lidé je houfně volí.

KAB 19.03.2016 14:25, Reagovat

To sice souhlasím a je to opravdu dost neuvěřitelné, že primátorem města se 160000 obyvateli může být člověk, který si musel koupit i výuční list, reálně tedy dosáhl pouze na základní vzdělání. Ale někdo ho musel zvolit - to znamená, že jeho političtí konkurenti museli být přinejmenším stejní lůzři, což je ještě horší.

Jaroslav 19.03.2016 15:34, Reagovat

No, v politice mame same takove, viz senator traktorista Latka,skoda slov!

XX 21.03.2016 10:07, Reagovat

Jaroslave, Látka vystudoval elektrotechnickou průmyslovku, to není tak snadná škola, tedy aspoň za komunistů nebyla. A připomínám, že tu školu vystudoval před r. 1989. I když mám ke komunistům a minulému zřízení plno výhrad, školství tenkrát mělo úroveň a sneslo mezinárodní srovnání. Dnešní školsví za mnoho nestojí.

Jaroslav 21.03.2016 14:03, Reagovat

Tezka nebo snadna, v senatu ma byt elita a tohle ehm, no zrovna neni.

Jaroslav 21.03.2016 13:57, Reagovat

Kdyz ma takovou vysokou uroven, ze skoncil v politice, to je zajimavy!

Zrzoun pryč 19.03.2016 12:07, Reagovat

bez vzdělání se nemá nikam cpát. I troglodyt je schopen udělat si střední školu a on nic!

Hm 19.03.2016 11:49, Reagovat

Nejsem nějaký fanda Zrzaveckého, ale tohle je přece od něj zodpovědný a pozitivní krok.
Postupoval by stejně zásadově předchozí primátor ?!

Jaroslav 19.03.2016 11:55, Reagovat

Ale jiste, muj komentar nebyl uplne k clanku, ale k primatorovi...

Vosí Hnízdo 19.03.2016 06:12, Reagovat

Je do toho zapletený prý i nějaký arab. Je jasné, k jakému účelu by toto doupě sloužilo. K přechovávání arabských migrantských kobylek. Už je vám jasné, komu je migrantská krize prospěšná. Samozřejmě kapitalismu, protože se na to dá \"vyrejžovat\". Špinavecký kapitalista se neštítí žádného svinstva a žádného zločinu, když za tím vidí vidinu zisku a zbohatnutí. Proto kapitalismus tak ze srdce nenávidím!!

Vosí Hnízdo 19.03.2016 05:36, Reagovat

Lumpy, co sem tahají tyhle gastarbeitery, co tak maximálně obohatí naše početné bezdomovce až je kapitalista vyždíme z kůže bych nechal přísně a exemplárně potrestat. Špinavý kapitalista se neštítí ničeho, ani obchodu s chudobou. Denně tyhle páchnoucí a věčně laciným chlastem nalité gastarbeitery potkává člověk po městě a v MHD. Denně jsou s nimi potíže. Sedněte si někdo po takovém smradlavci v tramvaji a máte nákazu infekcí zaručenou. Kdyby našim lidem za dřinu slušně zaplatili, jak je zvykem pár desítek kilometrů na západ od Plzně, nemuselo by se sem tohle stádo neandrtálců dovážet. V socialismu se tohle nedělo, aby lidi bydleli po rozpadlých garážích a zkrachovalých halách. Už jen proto, že tehdy nic nekrachovalo, ale naopak zkvétalo a rozvíjelo se!!

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.