Plzeň bude mít vlastní oficiální olympijský park, vznikne za OC Plaza

Plzeň bude mít vlastní oficiální olympijský park, vznikne za OC Plaza | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Petr MoravecPetr Moravec

manažer

Více

Václav ČervenýVáclav Červený

Více

Bohumila MatouškováBohumila Matoušková

podnikatelka, vychovatelka

Více

Plzeň bude mít vlastní oficiální olympijský park, vznikne za OC Plaza

Plzeň, 17.03.2016, aktualizováno 14:44 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Tak už je to jisté. Během letní olympiády v brazilském Riu se stane Plzeň jedním z českých měst, které otevře svůj olympijský park. Areál s pódiem, velkoplošnými obrazovkami, zázemím pro občerstvení, odpočinek, ale i sekcemi pro aktivní sport vznikne za obchodním centrem Plaza od 5. do 21. srpna. Návštěvníkům nabídne přenosy z Ria, závody, exhibice, koncerty, autogramiády a další. Kromě toho Plzeň zpřístupní řadu sportovišť, spustí unikátní štafetu i příměstské tábory a kempy pro několik stovek dětí i mladých lidí a také chystá vlastní zahajovací ceremoniál.

„Půjde o největší sportovní akci pro veřejnost v letošním roce v Plzni. Možnost vybudovat olympijský park vnímáme jako prestižní záležitost. Vše se děje za podpory Českého olympijského výboru, na organizaci spolupracujeme také s Plzeňským krajem,“ řekl primátor Martin Zrzavecký (ČSSD). Radní pro oblast podpory podnikání a sportu Michal Dvořák (OPAT), zase konstatoval, že akce bude určena pro všechny, největší odezvu však očekává od dětí. „Vyzkouší si na vlastní kůži řadu sportů. Chceme, aby na ně dýchla atmosféra olympiády, připravujeme i speciální medaile, které dostanou za absolvování disciplín. Pro plzeňské kluby to bude ideální šance, jak mohou prezentovat svou činnost, informovat o náborech,“ uvedl Michal Dvořák.

Město si od svého projektu olympijského parku slibuje to, že osloví až 250 tisíc lidí, počet návštěvníků odhaduje na více než 25 tisíc. Projekt města podporuje i řada známých současných i bývalých profesionálních sportovců. Významným partnerem akce se stane také Plzeňský kraj, který na olympijský park přispěl milionem korun. „Je pro nás velmi důležité rozšířit tuto unikátní akci také do řady míst po kraji. Za nemalý přínos akce považuji také to, že mnohé děti se zapojí do sportovních aktivit právě v době prázdnin, které jsou pro mnohé z nich bez aktivního vyžití,“ řekl náměstek hejtmana pro oblast školství, sportu a cestovního ruchu Jiří Struček (ČSSD).

Olympijský park za obchodním centrem Plaza nabídne pódium s obrazovkami a přenosy z Ria, moderování, prostřihy z fun zóny, ale i sportoviště. Před začátky vysílání budou k dispozici různé aktivity pro návštěvníky nebo prostor pro vyzbrojení fanoušků předměty k fandění. „Počítáme s tím, že se tam uskuteční závody, zápasy, turnaje. Sportovní aktivity připravíme spolu se sportovními kluby a partnery. Představit lidem chceme nejen olympijské sporty. V parku se návštěvníci potkají s profesionálními sportovci, plánujeme autogramiády, prezentaci historie olympijských her, 10 sportovních zón, do kterých budou umístěny skupiny tematicky podobných sportů. Mezi zónami budou například střelecké, vodní, míčové, bojové, pálkovací či gymnastické a další,“ přiblížil Petr Hanzlík, manažer projektu. Odhaduje, že do soutěže o medaili by se mohlo zapojit kolem sedmi tisíc občanů.

Kromě parku se lidem otevře řada sportovišť v Plzni. Organizátoři odhadují, že by se mohlo zapojit až kolem 70 klubů. Předzvěstí olympiády v Plzni bude akce nazvaná Cesta do Ria - „sportovní štafeta 9800 km“, která nabízí paralelu s putováním olympijského ohně. Začne s příchodem prázdnin a potrvá do zahájení olympijských her. „Plzeň se pokusí urazit formou štafety vzdálenost Plzeň – Rio, štafetu budou tvořit sportovci, občané i návštěvníci města a kraje. Nepřetržitá štafeta se odehraje na oválu Škoda sport parku, zapojit se do ní mohou lidé v disciplínách in-line brusle, kolo, běh, koloběžka, handbike,“ vysvětlil Michal Dvořák. Důležitou součástí projektu budou také příměstské tábory, jež se uskuteční v době konání olympijských her.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.