Diecézní charita Plzeň by měla přijmout asi 50 rodin migrantů, zatím neví z jakých zemí budou

Diecézní charita Plzeň by měla přijmout asi 50 rodin migrantů, zatím neví z jakých zemí budou | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Vlastimil HálekVlastimil Hálek

Soukromý podnikatel

Více

Kateřina DonateKateřina Donate

učitelka na základní škole

Více

Alena RatajováAlena Ratajová

vedoucí sociálního odboru MÚ Stříbro, zastupitelka OZ Heřmanova Huť – předsedkyně finančního výboru,

Více

Diecézní charita Plzeň by měla přijmout asi 50 rodin migrantů, zatím neví z jakých zemí budou

Plzeň, 16.03.2016, aktualizováno 20.04.2016 11:15 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Zhruba 50 rodin azylantů by měla přijmout Diecézní charita Plzeň v Plzeňském a Karlovarském kraji, vzhledem k tomu, že ČR zvažuje integraci 2000 až 2500 cizinců. Charita nyní prověřuje a připravuje nabídky ubytování i práce. Jednat začíná s městy a obcemi. Zatím nelze říci, z jakých zemí cizinci budou. Charita ČR má letos kontrakt s ministerstvem vnitra na zajišťování integrace migrantů všech národností, jimž bude přiznána mezinárodní ochrana, informoval Jiří Lodr, ředitel Diecézní charity Plzeň.

„První rodina může podle indicií přijít už tento měsíc. Udělali jsme všechny kroky k tomu, abychom mohli začít konat. Proto jsme přijali lidi,“ uvedl Jiří Lodr. Charita má nyní v regionu kapacitu pro zhruba 15 cizinců. Od loňského listopadu nabízeli možnost ubytování i práce sami občané a firmy. Nyní musí charita tyto nabídky podrobně vyhodnotit. Přihlášeno už je také šest dobrovolných tlumočníků, například i z arabštiny.

Cizinec musí projít půlročním až ročním školením v integračních centrech v ČR nebo EU. Jde o studium jazyka, pravidel ČR a bezpečnostní prověrku. Charita poté zajistí v regionu bydlení, vzdělávání, jazykovou podporu a pomoc při jednání na úřadech. „Na tuto základní integraci jsme připraveni. O tom, kde bude co, budeme mlčet, protože potřebujeme mít klidný prostor na integraci a zatím společnost není naladěná dobrým směrem, abychom šli do podrobností,“ dodal Lodr.

Autor: ČTK + Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (16 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Plzeňák 19.03.2016 11:24, Reagovat

PROSAKOVÁNÍ do západních Čech .......... :-(

Plzeňák 20.03.2016 21:30, Reagovat

Tady :

http://neviditelnypes.lidovky.cz/migrace-odpoved-je-domobrana-dgi-/p_spolecnost.aspx?c=A160228_175535_p_spolecnost_wag

Hm 17.03.2016 21:00, Reagovat

Zelená čemu ?!!!

https://emigratetoczechrepublic.wordpress.com/photos-from-the-czech-republic%D8%B5%D9%88%D8%B1-%D9%85%D9%86-%D8%AC%D9%85%D9%87%D9%88%D8%B1%D9%8A%D8%A9-%D8%A7%D9%84%D8%AA%D8%B4%D9%8A%D9%83/


http://www.pomocuprchlikum.cz/

Je za tím místopředseda Strany zelených Michal Berg.

http://www.zeleni.cz/vedeni-strany/

Brabčák 17.03.2016 09:54, Reagovat

I Jaroslav překvapil, vypadá to jako bychom táhli za společný provaz.

Fery 17.03.2016 09:25, Reagovat

Někteří se chovají, jako když se právě probudili z letitého spánku. Nebo jsou negramotní, že nevidí a neslyší. To mají tak málo informací o „mírumilovnosti a přizpůsobivosti“, těch, co vraždí a podřezávají bezbranné. Zřejmě si tu chtějí založit jejich základnu. V televizi(ale hlavně na webu), jim to asi nestačí, tak to chtějí mít in natura. Máme tu těch nepřizpůsobivých asi málo a přebývají nám asi peníze.

Vosí Hnízdo 17.03.2016 07:04, Reagovat

A kdo za tím stojí? Zase frátelníci, sluníčka, kavárna a podobný plebs. Už víte, proč za socialismu byli frátelníci drženi jaksi na uzdě? Aby nemohli praktikovat svoje zrůdné plány například integraci kulturně, morálně a úrovňově zcela odlišných od nás. Ti tmáři Toufarové a podobní lhářští fanatici. Poskocky plní rozkazy z USA na uskutečnění likvidace Evropy. Až nám tady muslimská verbež začne podřezávat krky, tak nás možná Amerika jakoby osvobodí a učiní nás svoji 5. kolonou. Budeme muset dřít na bohatého araba, žida nebo Američana, či českého poskoka těchto zmíněných.

Vosí Hnízdo 17.03.2016 06:56, Reagovat

O naše lidi není schopen stát se postarat a tyhle zločinecké přivandrovalce bude živit. Nestačí, že se tady živí cikáni, co nikdy dělat nebudou a jen vyžírat stát a plodí fakany. Na chudáka, co přijde o práci nebo se dostane do úzkých pak není. A ještě do toho přivandrovalci. Nikdy dělat nebudou, nevěř na zázraky. Je to hnus!!

Hm 16.03.2016 20:21, Reagovat

Kolik členů má 1 muslimská rodina ?

50 x X = ??

Kolik jich má v první fázi, kolik jich bude ve druhé fázi, kolik ve třetí atd. atd. ............... ???

Jaroslav 16.03.2016 19:36, Reagovat

Nejsem levicový extremista, levicovým extrémismem jistě fašismus je! Ale žádný uprchlíky tady nechci. Jsme obklopeni bezpečnými zeměmi Schengenského prostoru, proto nechápu, co u nás uprchlíci budou pohledávat, když měli požádat o azyl v první bezpečné zemi!!!

XX 17.03.2016 11:27, Reagovat

Levicový extremista rozhodně nejste. Levicový extrémismus je komunismus, anarchie. Fašismus je extrémismus pravicový.

Jaroslav 17.03.2016 16:13, Reagovat

http://janpolanecky.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=234816

Mám podobný názor, jako autor tohoto článku.
Ale politická scéna není vyjádřena vektorem a obě ideologie se velice prolínají...

Jaroslav 17.03.2016 12:40, Reagovat

Nemohu souhlasit, fašismus a komunismus jsou oba totalitní levicové systémy, jen se komunistům po druhé světové nechtělo přiznat, že fašouni patří vlastně do rodiny. Německá NSDAP byla stranou levicovou, ale o to v podstatě nejde. Jde o to, že se s ani jedním neztotožňuji. Jen jsem chtěl říct, že nejsem žádný nácek, ale uprchlící se mi vůbec nelíbí! Toť vše...

KAB 17.03.2016 19:07, Reagovat

Upřímně řečeno, pojmy jako levicový nebo pravicový jsem už dávno přestal používat, v dnešním světě je to podle mě pasé. Vždyť údajná levice privatizovala banky (předtím tak údajná pravice nasekala úmyslně nesplatitelné dluhy při řízení ekonomiky, což by měla dělat levice) a údajná pravice zvedla daně nejvíc za celou historii země (zase to má dělat levice, pravice je má snižovat) - vždyť je to postavené na hlavu, naopak od teorií o levém či pravém vidění světa :)

Jiná věc je, jaké termíny používat. Mainstream to vyřešil tak, že co je podle něj je korektní a co je jinak než si myslí oni, to je extrémismus (zda levicový nebo pravicový k tomu podle mě připojují náhodně, v tom jsem zatím systém nenalezl).

Je v tom takový bordel, že sám nevím kdo jsem :) Podporuji třeba EET (takže jsem asi socialista), jsem ale zásadně proti přijímání nelegálních přistěhovalců (jsem tedy určitě pravicový extrémista, xenofob a nacista, asi i fašista), Babiš je mi ukradený, nevolím ho a nesleduji a je mi jedno jestli měl něco s STB (to jsem rozhodně zastydlý komunista), všechny ziskovky a další žrouty dotací bych vypráskal bičem ze země (to jsem nepochybně zase nacista a bůhví jestli mě neřídí Putin) - to už se nedá vysvětlit ani hodně rozvětvenou schizofrenií :)

Koho budu volit nevím, nejvíc mě teď pálí bezpečnost, ČSSD s KDU-ČSL sem už se ziskovkami navážejí teroristy ve velkém, ANO dělá a říká každý den něco jiného, KSČM není vidět a nevím co tomu vůbec říkají a tak mi zbývá jen Úsvit, tam je jasno a s tím souhlasím.

Jaroslav 17.03.2016 19:24, Reagovat

Ano, jak jsem psal, politická scéna není přímka, takže levice/pravice nemá v dnes asi cenu rozdělovat. S uprchlíky u nás nesouhlasím, stejně jako se mi nelíbí náš prezident. Nechci zavádět nesmyslné EET, protože nemůžu, za to, že stát nevyužívá, nebo neumí využít možností, které pro kontrolu výběru daní má!
Pravdou je, že aby se v tom čert vyznal...

Plzeňák 16.03.2016 19:46, Reagovat

Souhlas. Je to PROTIPRÁVNÍ.

To je neuvěřitelné, co se to děje :((( 16.03.2016 16:50, Reagovat

To se nám to žije, když nám to jiní platí :( Lidé musí povinně platit daně státu, stát je musí povinně dát ziskovkám jako je Diecézní charita (to by bylo řevu kdyby ne, to si nikdo netroufne ani naznačit) a se všemi negativy jako kriminalita, strach o život či majetek a podobně se pak musí občan vypořádat sám, to už je státu i ziskovce ukradené. Politici mají ochranky, ti se bát bohužel nemusejí.

Jinak společnost je právě naladěna správným směrem - normální lidé nechtějí být podřezáváni a vyhazováni do povětří a ženy nechtějí být jistě znásilňovány a tím kulturně obohacovány jak se to už děje na západ od nás a tímhle způsobem se to dováží i sem. Co tím kdo sleduje, sakra :(

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.