Plzeňský kraj si z Cannes přivezl cenu za druhé místo za strategii na podporu investic a rozvoj podnikání, bodovala i Plzeň

Plzeňský kraj si z Cannes přivezl cenu za druhé místo za strategii na podporu investic a rozvoj podnikání, bodovala i Plzeň | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,24%
Spokojený44,12%
Zklamaný20,00%
Zdrcený12,94%
Šokovaný14,71%

Celkový počet hlasů: 170

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Miroslav BurdaMiroslav Burda

Strojvedoucí

Více

Karel JakubecKarel Jakubec

Živnostník

Více

Marcela DoležalováMarcela Doležalová

Více

Aktualizováno: Plzeňský kraj si z Cannes přivezl cenu za druhé místo za strategii na podporu investic a rozvoj podnikání, bodovala i Plzeň

Plzeň, 16.03.2016, aktualizováno 10.05.2016 15:01 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Cenu za druhé místo za svoji strategii na podporu investic a rozvoj podnikání v rámci soutěže Evropská města a regiony budoucnosti převzal při slavnostním ceremoniálu ve francouzském Cannes hejtman Plzeňského kraje Václav Šlajs (ČSSD). Vyhlašovatelem soutěže je časopis Financial Direct Investment Magazine (fDiMagazine) a hodnocení se uskuteční každé dva roky. Odborná komise hodnotitelů je složená z ekonomů, analytiků a specialistů v oblasti veřejného sektoru nebo regionálního rozvoje. Před Plzeňský kraj se dostal jen nizozemský Eindhoven, zařazený spolu s dalšími mezi „malé“ regiony s počtem obyvatel do 1,5 milionu obyvatel.

Hejtnam Václav Šlajs s cenou za druhé místo za strategii na podporu investic a rozvoj podnikání v rámci soutěže Evropská města a regiony budoucnosti | Autor: Plzeňský krajHejtnam Václav Šlajs s cenou za druhé místo za strategii na podporu investic a rozvoj podnikání v rámci soutěže Evropská města a regiony budoucnosti | Autor: Plzeňský kraj

„V každém případě nás úspěch v soutěži Evropská města a regiony budoucnosti velmi těší a je to závazek i motivace pokračovat v dosavadních aktivitách,“ uvedl Václav Šlajs.

„Plzeňský kraj měl jako první kraj v České republice schválený územní plán. Díky tomu jsme mohli nastartovat zájem investorů o volné pozemky, zejména u dálnice. Města nebo developeři si řadu pozemků sami zasíťovali a nabídli je investorům,“ popisuje vedoucí Odboru regionálního rozvoje Krajského úřadu Plzeňského kraje Miloslav Michalec s tím, že široká škála zasíťovaných pozemků s přímým napojením na dálnici bylo to hlavní, co investory do Plzeňského kraje přivedlo.

Důležitou součástí strategie Plzeňského kraje je dobrá informovanost investorů. Nabídky pozemků se zveřejňují na webových stránkách kraje. Užitečným nástrojem je také digitální mapa veřejné správy, kterou spravuje Plzeňský kraj a kterou lze využít jako mapový podklad na výběr vhodné lokality pro umístění investičního projektu. „Se zajištěním informovanosti mezi investory nám velice pomáhá CzechInvest a Regionální rozvojová agentura Plzeňského kraje,“ vysvětluje dál Michalec. Přispívá k ní podle jeho slov také prezentace Plzeňského kraje na veletrzích v Česku i v zahraničí, kde je o informace o průmyslových zónách velký zájem.

„K rozvoji našeho kraje přispívá jak napojení na dálnici D5, tak silná průmyslová tradice, kterou je ale nutné podporovat. Při každé příležitosti zdůrazňujeme, že zaměstnavatelé volají po technicky vzdělaných absolventech středních i vysokých škol,“ konstatoval hejtman Plzeňského kraje Václav Šlajs. „Nezaměstnanost v Plzeňském kraji je po Praze druhá nejnižší. Je ale potřeba věnovat pozornost příhraničním oblastem, jako je například Sušicko, dále musíme zlepšit dopravní obslužnost umožňujíc jednodušší pohyb lidí za zaměstnáním. Na zajištění dopravy se přitom mohou podílet i samotné firmy,“ dodal hejtman.

Slavnostní předání cen se uskutečnilo v rámci 27. ročníku veletrhu nemovitostí a investičních příležitostí MIPIM, jednoho z největších veletrhů svého druhu v Evropě, kde se setkávají rozhodující hráči investičního světa. Bodovalo ale i město Plzeň, které se umístilo na 7. pozici v kategorii Small European Cities, a to v konkurenci celkem 113 dalších měst. „Úspěch v soutěži pro nás znamená další formu propagace, zpráva o výsledcích se dostane ke čtenářům časopisu z řad investorů, konzultantů a poradců, kterých je až 45 tisíc,“ uvedl primátor města Martin Zrzavecký (ČSSD).

Primátor dále konstatoval, že Plzeň začíná být i ve světě čím dál častěji vnímána jako takzvané chytré město, které se profiluje směrem k moderním technologiím. Dále podporuje výrobu s vysokou přidanou hodnotou, je metropolí vytvářející podmínky pro vědu a výzkum. Výrazným způsobem krajskému městu pomáhá v posilování této image Západočeská univerzita v Plzni, která vybudovala špičková vědecká pracoviště a výzkumná centra.

 

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.