Areál pro uprchlíky v Balkové zatím nemá přesný termín zprovoznění

Areál pro uprchlíky v Balkové zatím nemá přesný termín zprovoznění | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,24%
Spokojený44,12%
Zklamaný20,00%
Zdrcený12,94%
Šokovaný14,71%

Celkový počet hlasů: 170

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Jaroslav JašekJaroslav Jašek

Učitel SŠ

Více

Michal DrabíkMichal Drabík

Invalidní důchodce

Více

Jan PoduškaJan Poduška

Zastupitel PK, starosta Blovic

Více

Areál pro uprchlíky v Balkové zatím nemá přesný termín zprovoznění

Balková, Praha, 15.03.2016, aktualizováno 16:47 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Areál pro uprchlíky v Balkové na severním Plzeňsku, který se měl jako rezervní kapacita pro dočasné ubytování běženců otevřít už letos v lednu, zatím nemá přesný termín zprovoznění. Ministerstvo vnitra letos vyčlenilo avizovaných 50 milionů korun na jeho úpravy. Bude mít přísný režim jako uprchlická zařízení v Bělé pod Bezdězem a Vyšních Lhotách. Nyní probíhá projektová příprava a v plánu je rekonstrukce, informoval o tom mluvčí Správy uprchlických zařízení Ministerstva vnitra Kiril Christov.

„Loňským usnesením vlády a rozpisem rozpočtu pro letošní rok je na akci vyčleněno celkem 50 milionů korun, a to v rámci investičních prostředků,“ uvedl Christov s tím, že by tato suma měla na obnovu areálu stačit. Zatím se počítá v Balkové s 200 lůžky, přičemž celková kapacita po rekonstrukci vyplyne z projektového řešení.

Balková bude podle ministerstva nouzovým a přechodným táborem, tedy detenční zařízení, které neumožňuje volný pohyb a znamená jen zajištění do doby, než osoba opustí ČR. Bude k dispozici pro mimořádné události a o otevření se rozhodne podle aktuální potřeby. Správa uprchlických zařízení už přijala do areálu v Balkové, který je od roku 2005 prázdný, několik nových zaměstnanců, kteří se uplatňují především při úklidu areálu.

Rezervní zařízení v Balkové má fungovat ve stejném režimu jako areály ve středočeské Bělé, ve Vyšních Lhotách na Frýdeckomístecku a Drahonicích na Lounsku, které dohromady pojmou přes 1000 uprchlíků. Jsou obehnané ploty a běženci je nemohou opustit. Uvnitř tábora má podle informací vnitra vzniknout samostatné zdravotní středisko. Balkovou má podle loňských informací ministerstva vnitra hlídat 140 lidí, z toho 60 ze Správy uprchlických zařízení a 80 policistů, kteří by objekt střežili ve třech směnách. Obvodní oddělení v lokalitě by se po otevření tábora posílila o 15 až 20 policistů.

Autor: ČTK

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (2 příspěvky)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Hm 16.03.2016 19:51, Reagovat

https://emigratetoczechrepublic.wordpress.com/photos-from-the-czech-republic%D8%B5%D9%88%D8%B1-%D9%85%D9%86-%D8%AC%D9%85%D9%87%D9%88%D8%B1%D9%8A%D8%A9-%D8%A7%D9%84%D8%AA%D8%B4%D9%8A%D9%83/


http://www.pomocuprchlikum.cz/

Je za tím místopředseda Strany zelených Michal Berg.

http://www.zeleni.cz/vedeni-strany/

KAB 16.03.2016 07:16, Reagovat

Jen aby bylo jasno v terminologii - v ČR je technicky nemožné, aby byl byť jen jeden uprchlík, naše země je totiž obklopena bezpečnými zeměmi (notabene smluvními stranami tzv. Schengenu) a tak uprchlík nikdy nemůže dojít až na naše území.

Čistě hypoteticky, ale pravděšpodobnost se limitně blíží nule, by se zde mohl objevit uprchlík z Měsíce, pokud by přistál po opuštění území Měsíce přímo na území ČR.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.