Zápisy dětí do plzeňských mateřských škol začaly, děti lze přihlásit jen elektronicky

Zápisy dětí do plzeňských mateřských škol začaly, děti lze přihlásit jen elektronicky | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,24%
Spokojený44,12%
Zklamaný20,00%
Zdrcený12,94%
Šokovaný14,71%

Celkový počet hlasů: 170

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Rudolf StáhlichRudolf Stáhlich

Starosta Drahoňův Újezd

Více

Roman JurečkoRoman Jurečko

Místopředseda Regionálního sdružení ODS Plzeňského kraje, člen výkonné rady ODS

Více

Božena VaňkováBožena Vaňková

Ředitelka MkS Tachov

Více

Zápisy dětí do plzeňských mateřských škol začaly, děti lze přihlásit jen elektronicky

Plzeň, 14.03.2016, aktualizováno 14:07 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Až do 29. března potrvají v Plzni zápisy dětí do mateřských škol, které začaly 14. března. Přihlásit dítě k docházce je v západočeské metropoli možné pouze elektronicky, jde o stejný model, jaký město využilo už loni a který se osvědčil. Rodiče nemající přístup k internetu nebo tiskárně, budou mít k dispozici kontaktní místa. Sběr přihlášek v mateřských školách se uskuteční 30. a 31. března. Přijímat se budou děti narozené do 31. prosince 2013, ty mladší v případě volné kapacity přijme mateřská škola od ledna 2017. Výjimky mohou nastat v mateřských školách, které mají zajištěné podmínky pro vzdělávání mladších dětí.

„Celková kapacita našich městských mateřských škol je 5178 míst, volných míst máme zhruba 1500. Předpokládáme, že bychom měli mít místo pro všechny tříleté a starší děti s trvalým pobytem či bydlištěm v Plzni. Ta situace ve školkách se totiž postupně uklidňuje, od roku 2013 zaznamenáváme výraznější přesun silných ročníků dětí z mateřinek do základních škol,“ uvedl primátor Martin Zrzavecký (ČSSD). V roce 2014 o místo ve školce pro své dítě požádalo v Plzni 2445 rodičů, město mělo k dispozici 1558 volných míst, loni to bylo 1959 žádostí, k září se nakonec přijalo 1759 dětí.

Podle náměstkyně primátora pro oblast školství a sociálních věcí Evy Herinkové ČSSD) je největším přínosem elektronických zápisů do mateřských škol vyplnění přihlášky v pohodlí domova, větší transparentnost přijímacího řízení a předcházení diskriminaci. „Sníží se také administrativní náročnost správního řízení, které při přijímání dětí probíhá,“ uvedla Eva Herinková. Rodičům nový model ušetří jednu návštěvu školky.

Pro elektronické zápisy vytvořilo město aplikaci, která je dostupná na internetové adrese www.mszapis.plzen.eu. Tam rodiče naleznou podrobné informace o projektu včetně kritérií pro přijetí dětí do mateřských škol. Přihlášku mohou vyplnit přímo z domova, poté ji vytisknou, zajdou s ní k lékaři pro potvrzení o povinném očkování a pak ji odnesou do vybraného zařízení. Rodiče plzeňských dětí mají také možnost donést přihlášky do více mateřských škol najednou. Aplikace umožní rodičům sledovat informace o průběhu přijímacího řízení online, k dispozici mají také údaje o aktuálním počtu volných míst v jednotlivých školkách.

„Abychom zajistili možnost přihlášení všem zájemcům, jsou pro rodiče, kteří nemají přístup k internetu nebo k tiskárně, vytvořena kontaktní místa na odboru školství, mládeže a tělovýchovy a také na příslušných úřadech městských obvodů a jednotlivých mateřských školách. Na těchto místech si budou moci elektronickou přihlášku vyplnit a vytisknout, s sebou potřebují donést průkazku zdravotní pojišťovny dítěte,“ doplnila Dagmar Škubalová, vedoucí Odboru školství, mládeže a tělovýchovy Magistrátu města Plzně.

Čas sběru potvrzených přihlášek si stanoví každá mateřská škola. „Doporučujeme rodičům sledovat webové stránky mateřských škol a úřadů městských obvodů nebo se na těchto místech přímo informovat,“ dodala Dagmar Škubalová.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.