Na budově plzeňského magistrátu zavlály neoficiálně hned dvě tibetské vlajky, jednu vyvěsila TOP 09 pomocí vysokozdvižné plošiny

Na budově plzeňského magistrátu zavlály neoficiálně hned dvě tibetské vlajky, jednu vyvěsila TOP 09 pomocí vysokozdvižné plošiny | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Milena StárkováMilena Stárková

Zastupitelka PK, zastupitelka Sušice

Více

Václav MothejzíkVáclav Mothejzík

Místostarosta, člen rady města Horšovský Týn

Více

Zdeněk ChmelířZdeněk Chmelíř

hostinský

Více

Na budově plzeňského magistrátu zavlály neoficiálně hned dvě tibetské vlajky, jednu vyvěsila TOP 09 pomocí vysokozdvižné plošiny

Plzeň, 10.03.2016, aktualizováno 16:59 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Hned dvě tibetské vlajky zavlály 10. března na budově plzeňského magistrátu, ale ani jedna z nich tam nebyla oficiálně. První vyvěsili společně náměstci primátora Martin Baxa (ODS) a Petr Náhlík (KDU-ČSL) alespoň provizorně z okna kanceláře prvního jmenovaného, což už dopředu od minulého týdne avizovali. Vyvěšení druhé tibetské vlajky přímo nad vchodem do magistrátu byla partyzánská akce zastupitelů z TOP 09. Ti přijeli před radnici s vysokozdvižnou plošinou a tibetskou vlajku umístili do držáku hned vedle vlajky města. Primátor Martin Zrzavecký (ČSSD) jejich akci odsoudil a označil za předvolební tah.

Opoziční zastupitel Michal Vozobule pod tibetskou vlajkou, kterou TOP 09 vyvěsila nad vchod do magistrátu za pomoci vysokozdvižné plošiny | Autor: Richard BenešOpoziční zastupitel Michal Vozobule pod tibetskou vlajkou, kterou TOP 09 vyvěsila nad vchod do magistrátu za pomoci vysokozdvižné plošiny | Autor: Richard Beneš

Pomocí vysokozdvižné plošiny vynesl tibetskou vlajku nad vchod do magistrátu jeden pracovník, na zemi mu asistoval zastupitel Michal Vozobule (TOP 09). Zabránit mu v tom nedokázal ani strážník městské policie střežící vstup do radnice i radniční parkoviště. Během krátké doby se na místě shromáždilo asi sedm strážníků městské policie. Tibetskou vlajku pak po dvaceti minutách odstranil z držáku jeden z pracovníků magistrátu.

„Plzeňská TOP 09 se dnes rozhodla uctít výročí povstání Tibeťanů proti čínské okupaci jejich země tím, že vyvěsila vlajku Tibetu na budovu radnice města Plzně přesně tak, jak se usnesla Rada města Plzně v roce 2005. Její usnesení je doposud platné. Protože ho však současné vedení města a zejména pan primátor ignorují, rozhodla se toto usnesení plzeňská TOP 09 vykonat. Plzeňská TOP 09 proto vyzývá primátora Zrzaveckého, aby v příštích letech, bude-li primátorem našeho města, usnesení rady o vyvěšení tibetské vlajky na budově magistrátu vždy bezpodmínečně dodržoval, nebo nechal demokratickým procesem odhlasovat jeho zrušení,“ uvedla ve svém prohlášení TOP 09.

„Sankce ze strany magistrátu nečekáme, splnili jsme jen platné usnesení rady, přál bych si, aby vlajka nad vchodem do magistrátu vydržela až do půlnoci,“ konstatoval další městský zastupitel Ondřej Ženíšek (TOP09).

Jiný názor na dění před budovou magistrátu měl primátor Martin Zrzavecký. „Mrzí mě to, co se stalo venku, je to volební rok, kolegové z TOP 09 se potřebují zviditelnit. S tím, co udělali, jednoznačně nesouhlasím. Ten symbol si to nezaslouží. Dnes osobně jsem zaslal dopis Jeho Svatosti Dalajlámovi s tím, že bych byl nerad, aby si někdo myslel že Martin Zrzavecký nemá sociální cítění, nebo je gauner, který neuznává lidská práva. Tak to není. Za dobu mého působení ve funkci jsem dokázal, že to sociální cítění mám. Napsal jsem mu, že si vážím jeho osoby, vnímám to, že jsou ve světě potlačována lidská práva, ale že se nejedná jen o Tibet, ale jsou to i další země,“ reagoval primátor Zrzavecký.

V celém Plzeňském kraji se k vyvěšování tibetské vlajky připojilo 49 radnic. Jen v Plzni a na severním či jižním Plzeňsku zavlála tibetská vlajka v městech či obcích Blovice, Bohy, Dýšina, Milínov, Mladý Smolivec, Nepomuk, Nevřeň, Nezdice, Obora, Plzeň, Plzeň 3, Plzeň 9 – Malesice, Plzeň 2 – Slovany, Přeštice, Rabštejn nad Střelou, Spálené Poříčí, Starý Plzenec, Stod, Třemošná, Všeruby a Zdemyslice.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Fotografie k článku

  • Opoziční zastupitel Michal Vozobule pod tibetskou vlajkou, kterou TOP 09 vyvěsila nad vchod do magistrátu za pomoci vysokozdvižné plošiny | Autor: Richard Beneš
  • Vyvěšování tibetské vlajky v režii TOP 09 | Autor: TOP 09
  • Tuto tibetskou vlajku vyvěsili náměstci primátora Martin Baxa a Petr Náhlík z okna kanceláře prvního jmenovaného | Autor: Richard Beneš

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (12 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Hm 16.03.2016 19:49, Reagovat

http://plzen.zeleni.cz/

Tak nevím 13.03.2016 21:57, Reagovat

ale jediné, co TOPka v Plzni dokázala a kde byla za poslední dobu vidět, je vyvěšení vlajek. Asi nemají nic jiného na práci...

pepe 14.03.2016 16:24, Reagovat

Jenomže se také podívejte, že TOPka kandidovala společně se starosty. Tam také není nic vidět a novinách jsem četl, že starostové jdou do voleb s OPAT. Navíc tu kandidátku povede Čížek, žádný zázrak.

KAB 14.03.2016 07:48, Reagovat

O práci ani tak nejde - oni nemají na víc inteligenci a schopnosti, vždyť se podívejte, co tam je za sebranku.

To je jak ze Svěrákovy hry Vyšetřování ztráty třídní knihy: \"Jen se na to podívejte: Debil blbeček. Debil blbeček. Debil blbeček. Ovšem pozor, vzadu je výjimka, tam sedí dva blbci vedle sebe!\"

pepe 14.03.2016 19:36, Reagovat

Budeme muset asi založit stranu a nebo hnutí. Není koho volit.

Diana 13.03.2016 19:17, Reagovat

To.

Diana 16.03.2016 20:24, Reagovat

To Vozobule ?

Nebo jak ?

Hlupák zůstane hlupákem 12.03.2016 09:54, Reagovat

Hlupáci, kteří tibetské vlajky vyvěšují rovněž nevědí, že vzdávají hold nejkorumpovanější zemi na světě, kde se za lepší známky ve školách platí!! Kdo by se však o tyhle malichernosti zajímal, že?

Gendy 11.03.2016 12:08, Reagovat

Pan Vozobule je těhotný? Tak mladý člověk a tak špatně vypadající. Holt politika je jedna věc a zdravý životní styl věc druhá. A jak se říká, za peníze si člověk nic nekoupí. To tam takových lidí sedí víc?

Student 10.03.2016 19:06, Reagovat

Cituji z diskuze na idnes, je to pravda ??? :
V Tibetu bylo zrušeno otroctví v roce 1959, díky zásahu Číny, místo středověku a vymývání mozků teď jezdí v Tibetu vlaky a staví se dálnice. Jediný stát, který kdy omylem uznal Tibet jako samostatný bylo v tuším v roce 1911 Mongolsko. Napadá mě ale otázka, bude se taky někde vyvěšovat vlajka Kurdistánu?? Nebo vlajky Arménie, na připomínku první genocidy způsobené Tureckem?? Takže nakonec celá ta slavná akcička s tibetskými vlajkami je jen hloupá akce ještě větších hlupáků, neznalých dějin, co oslavují otrokářskou monarchii a mají jen potřebu se zveřejnit??

Ano, je to pokrytecká fraška 11.03.2016 08:45, Reagovat

Hehe, správné otázky :) Tibet samozřejmě není a nebyl svrchovaným státem (to není ani Taiwan, který na pokyn USA uznalo cca 20 zemí a to je vše, jen tak mimochodem) a na jeho území byl středověký systém typu dnešní Saudské Arábie.

Paradoxně v Tibetu právě Čína zavedla relativní svobodu a i přes řadu problémů i elementární demokracii. Což je paradox tím více, že v té době právě Čína zrovna nebyla etalonem svobody a demokracie :)

Jinak k Vašemu seznamu v podobě Kurdistánu a Arménie bych si dovolil doplnit Kypr (dodnes je okupován Tureckem) nebo třeba Palestinu (okupovanou Izraelem) a takových míst je po světě víc. Ale protože dalajlama je agentem CIA, jak se provalilo, tak z USA vyšel dalším jejím agentům pokyn k vyvěšování vlajek. Na to se nabalila pak řada jednodušších lidí, kteří sami nejsou agenty a nejsou za to ani placeni a dělají to jen z revolty a z neznalosti reálného stavu.

Mimochodem je úsměvné sledovat, jak bojují za svobodu a demokracii stejní lidé, kteří tleskají USA za to, že po světě unášejí lidi a mučí je ve věznicích v rozporu i s těmi nejzákladnějšíémi lidskými právy, mezinárodnímu smlouvami a konvencemi. Anebo jak ti samí lidé ani nehlesnou, když se do čela Rady OSN pro lidská práva dostane Saudská Arábie, která popravuje lidi za to, že jsou ateisté.

To je tedy zrůdička 10.03.2016 18:22, Reagovat

Jenom jestli ten tlustej blbeček, co vypadá jako by právě vylezl ze zvláštní školy, měl povolení k záboru veřejného prostranství :)

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.