Soutěž o nové logo města Plzně je velkým lákadlem pro grafická studia, už se přihlásilo 57 autorů

Soutěž o nové logo města Plzně je velkým lákadlem pro grafická studia, už se přihlásilo 57 autorů | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Petr KrálPetr Král

předák ve výrobě, člen Odboru přátel Slavia Praha

Více

Martina NěmečkováMartina Němečková

Starostka Plané

Více

Igor JakubčíkIgor Jakubčík

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Soutěž o nové logo města Plzně je velkým lákadlem pro grafická studia, už se přihlásilo 57 autorů

Plzeň, 09.03.2016, aktualizováno 11:52 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Bohatě dotovaná soutěž o podobu nového loga pro město Plzeň se stala velkým šlágrem, už zaujala 57 grafických studií z celé republiky. Cílem je vytvořit moderní logo, kterým se bude prezentovat nejen město Plzeň, ale i magistrát, městské obvody a také městské organizace i firmy po dobu příštích deseti let. Na novou značku města, kterou by měla Plzeň mít do konce září, vyčlenila radnice v rozpočtu dva miliony korun. Vzhledem k velkému počtu zájemců byli všichni obesláni s výzvou o doložení kvalifikačních předpokladů, které následně vyhodnotí odborná porota.

Důvodem ke změně loga je fakt, že to současné vychází především z projektu Evropského hlavního města kultury 2015 (EHMK) a nadčasové prezentaci města už nevyhovuje. Plzeň se při tvorbě loga inspirovala u Ostravy, Brna a Pardubic, které již používají zdařilé a moderní značky pro svoji prezentaci. Rada města jmenovala před měsícem devítičlennou porotu k výběru zhotovitele nového loga, je v ní pět odborníků z oblasti grafiky. V porotě bude známý plzeňský grafik Jan Košťál, výtvarník Karel Syka, děkan plzeňské fakulty designu a umění Josef Mištera, grafický designér Filip Blažek z Unie grafického designu nebo Tomáš Mrkvička, odborník na marketing značek a strategický i digitální marketing.

Zájemce o účast v soutěži musí kromě výpisu z obchodního rejstříku a oprávnění k podnikání doložit seznam nejméně tří realizovaných zakázek, jejichž předmětem bylo zpracování loga a souvisejícího jednotného vizuálního stylu, v hodnotě každé jednotlivé zakázky nejméně 50 tisíc korun. „Musí dále předložit čestné prohlášení o ekonomické způsobilosti k realizaci zakázky,“ uvedla Jana Komišová z odboru prezentace a marketingu magistrátu, který má výběr nového loga na starost. Po kvalifikačním kole vybere odborná porota minimálně osm kandidátů, které přímo vyzve k účasti ve výběrovém řízení. Nabídky by měly být vyhodnoceny v prvních týdnech května.

Nové logo podle vedení města zajistí kromě úspory nákladů hlavně to, že komunikace města bude navenek jednotná, ne roztříštěná jako doposud. Už pět let používá město logo EHMK 2015, ale třeba obvody i příspěvkové organizace mají své značky. „Primárně hledáme nadčasové logo, naším cílem je společná vizuální komunikace,“ vysvětlil první náměstek primátora Martin Baxa (ODS). Městské obvody se ale svých symbolů nechtějí vzdát. Nové logo Plzně může být přínosem i pro obchodní společnosti. Vedení města ho hodlá nabídnout například i nově získané městské společnosti Vodárna Plzeň, která se až doposud prezentovala bez vlastního loga.

Podle Baxy je logo města hodně vidět například v Ostravě, která spolu s Brnem a Pardubicemi zvládly proces jeho výběru velmi úspěšně. Ostrava zaplatila v roce 2008 za logo Studiu Najbrt 1,8 milionu korun.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (10 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Fery 10.03.2016 10:36, Reagovat

Logo by mělo symbolizovat město z jeho podstaty, aby se nemuselo stále měnit, mohlo by např. vycházet ze stylizovaného znaku města. Není potřeba neustále vyhazovat peníze jeho změnou, jak se zrovna někomu hodí.

Pavel 09.03.2016 21:34, Reagovat

Takový pablb nejsem, abych do takové soutěže šel, pač bych tím tyhle gaunery podporoval. To ovšem zřejmě neplatí pro Vás;-). Jdu si dát kaviár, z hladu.

Pavel 09.03.2016 12:44, Reagovat

Nadčasové logo, které za dva roky zase změníme Baxo, to myslíš?

Jaroslav 09.03.2016 14:25, Reagovat

Přihlašte se a vytvořte nové logo a nežvaňte pí.čoviny z hladu!

Pavel 09.03.2016 21:34, Reagovat

Takový pablb nejsem, abych do takové soutěže šel, pač bych tím tyhle gaunery podporoval. To ovšem zřejmě neplatí pro Vás;-). Jdu si dát kaviár, z hladu.

Jaroslav 10.03.2016 15:29, Reagovat

...ale ste, jinak nepíšete takový kraviny!

Pavel 11.03.2016 12:11, Reagovat

A Vy jste vyplodil co? Jen vidím něco hnědého a nevábně vonícího.

Jaroslav 13.03.2016 12:05, Reagovat

Tvoji babu...

Pavel 14.03.2016 12:16, Reagovat

Zato tebe vyplodila bohyně krásy, vid špunte?

Jaroslav 15.03.2016 09:52, Reagovat

Ano, bohyně krásy mě zplodila s Apollónem. Ovšem z který díry si byl vystřelenej ty, bych radši vědět nechtěl. Nechutný podrobnosti radši vynechej, ale je mi jasný, že špunt může bejt vystřelenej bůh ví odkud. Brrr!

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.