Tibetskou vlajku plánují vyvěsit na radnici městského obvodu Plzeň 3

Tibetskou vlajku plánují vyvěsit na radnici městského obvodu Plzeň 3 | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Jiří SoučekJiří Souček

prokurista společnosti

Více

Jan ValešJan Valeš

Průvodce

Více

Vlastimil SladkýVlastimil Sladký

technolog obrábění – Kdynium a.s.

Více

Aktualizováno: Tibetskou vlajku plánují vyvěsit na radnici městského obvodu Plzeň 3

Plzeň, 08.03.2016, aktualizováno 09.03.2016 15:46 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Na radnici městského obvodu Plzeň 3 by se měla 10. března poprvé objevit tibetská vlajka a úřad tak vyjádří podporu Tibetu v jeho boji za svobodu. Podle slov místostarosty obvodu Radoslava Škardy (TOP 09) je tento krok jasnou deklarací ideových hodnot, které jsou pevně ukotveny v euro-atlantické tradici. TOP 09 také apeluje na Radu města Plzně, aby dle platného usnesení oficiálně vyvěsila vlajku na podporu svobodného Tibetu. Reaguje tak na postoj primátora Plzně Martina Zrzaveckého (ČSSD), který minulý týden na jednání městského zastupitelstva oznámil, že ani letos tibetská vlajka nebude vlát z oficiálního místa nad vchodem do radnice. Vysvětlil to tím, že v den tibetského výročí zasedá městská rada a na budově magistrátu bude proto vlát vlajka města.

První náměstek primátora Martin Baxa (ODS) na druhou stranu uvedl, že vlajku stejně loni vyvěsí alespoň provizorně z okna své kanceláře. Opírá se o platné usnesení městské rady v roku 2005. Radní tehdy schválili vyvěsit v den výročí 10. března tibetskou vlajku z radnice. A toto usnesení nebylo zrušeno.

Zastáncem vyvěšování tibetské vlajky je i náměstek primátora Petr Náhlík (KDU-ČSL). „Pokud chce Česká republika udržet evropské hodnoty, musí její občané a především politici chápat, o jaké hodnoty jde. Mezi základní hodnoty patří názorová svoboda, svobodné vyznání víry a lidská práva. Současná koalice na radnici se shodla na řešení komunálních problémů, bohužel nikoliv na pohledu na evropské hodnoty. Což mne mrzí, ale právě kvůli hodnotám jsou zastupitelé v různých politických stranách,“ uvedl Petr Náhlík.

 „Jsem rád, že jsem se na tom, co jsou evropské hodnoty, dokázal shodnout s kolegou náměstkem primátora Martinem Baxou již v roce 2015. Proto i v letošním roce, stejně jako v loni, bude 10. března vlajka pro Tibet vlát i na budově plzeňské radnice mezi okny našich kanceláří, tedy nad náměstím Republiky,“ dodal náměstek primátora Náhlík.

Tibetskou vlajku vyvěšuje pravidelně dlouhá léta na budově svého úřadu také starosta Slovan a senátor Lumír Aschenbrenner (ODS). Loni to bylo v pořadí už po sedmnácté. Ve své pracovně má uloženou tibetskou vlajku, kterou mu v roce 2007 podepsal sám tibetský Dalajláma. Tuto cennou vlajku ovšem z budovy radnice nevyvěšuje, ta zůstává v kanceláři. Na balkon dává tibetskou vlajku bez podpisu. Tibetskou vlajku nevyvěšují ani na budově Krajského úřadu Plzeňského kraje. Tam ji pověsil naposledy hejtman Petr Zimmermann z ODS. Když převzali vedení kraje do rukou sociální demokraté, už se na krajské budově neobjevila.

Na Plzeňsku loni tibetskou vlajku vyvěsily Blovice, Nepomuk, Přeštice, Spálené Poříčí, St. Plzenec, Stod, Všeruby, Třemošná, Bohy, Dýšina, Heřmanova Huť, Kyšice, Milínov, Mladý Smolivec, Nevřeň, Nezdice, Rabštejn nad Střelou a Zdemyslice.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (39 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Jiří Valenta 10.03.2016 11:03, Reagovat

Ať si každý vyvěšuje kdykoliv a jakoukoliv vlajku, ale pouze na svém majetku, na úřední budovy jakéhokoliv stupně individuální projevy politických sympatií rozhodně nepatří. A toto by mělo platit trvale a žádné rozhodnutí zastupitelstva či rady by na to ani nemělo mít vliv. Obcím, natož jednotlivcům, by nemělo příslušet zasahování do směrování mezinárodní politiky státu (tuto roli má vláda a demokraticky zvolený parlament) a toto pokus o jakési vybočení nesporně je. V plzeňských excesech vidím smutný pozůstatek \"havlovské nepolitické politiky\", kdy si party kamarádíčků dělali na \"dobytých\" radnicích co chtěli a jejich veškeří kritici byli umlčováni a dále rozličně nálepkováni. Jestli tento můj názor někdo pojímá jako zpolitizovaný, nechť přejede západní hranici směrem do Německa, kde by si takovéto svévolné vyvěšování cizích symbolů, nikdo ze starostů či dokonce jednotlivých radních či zastupitelů nedovolil, neboť by prokazatelně překročil svůj politický mandát daný volbami. A v tom se někteří naši \"skuteční demokraté\" od těch západních ještě opravdu liší.

Fery 11.03.2016 08:15, Reagovat

Jednoznačně s vaším názorem souhlasím, je to názor myslícího člověka, s rozhledem, který už něco zažil, na rozdíl od některých zaslepených primitivů, kteří vidí za vším jen rudou barvu.

Václav Heřman 11.03.2016 07:59, Reagovat

Problém je v tom, že existuje platné usnsení zastupitelstva, které ukládá vlajku vyvěsit. Takže rada neplní usnesení a navíc nekonají ani ti, jež mají na vše dohlížet, tím mám na mysli kontrolní výbor zastupitelstva!!!

KAB 11.03.2016 09:02, Reagovat

Jenže jde o radnici města Plzně, ne o radnici jedné z čínských provincií - usnesení je v rozporu s elementární logikou. Nechť tam vlajka je, když přijede oficiální delegace a je to forma projevu úcty k hostovi, ale je nesmysl, aby tam visela jen tak - to tam může dle nesmyslného usnesení viset třeba vlajka Keni.

Václav Heřman 11.03.2016 10:22, Reagovat

Samozřejmě máte pravdu. Jde ale o to, že nemají odvahu to usnesení zrušit a ani dodržet.

Jaroslav 11.03.2016 13:48, Reagovat

Pokud by bylo odhlasováno zrušení usnesení byla by to jiná káva...

KAB 11.03.2016 11:00, Reagovat

Ano, s tím souhlasím - bylo by to lepší než ho nedodržet a pak psát dalajlamovi dopis :))

Jaroslav 10.03.2016 15:36, Reagovat

Názor komunistického poskoka, co jiného od rudého parazita čekat!

Pavel 10.03.2016 11:18, Reagovat

Skvěle napsané a jednoznačně s tím souhlasím. Ovšem některým lidem, viz níže, to bude zřejmě hodně vadit.

Kvištnál 10.03.2016 07:53, Reagovat

Koukám, že v demokratickém státě už funguje cenzura jako za komančů. Je to hnus a to jsem myslel, že jsou tyto stránky solidní. Nejsou a zřejmě jsou podporovány těmi, o kterých se zde nejvíce píše. Smutné.

Šefl 09.03.2016 08:42, Reagovat

Jednoznačně schvaluji. Jsem rád, že aspoň někdo tu odvahu má. Klobouk dolů před panem náměstkem. Kéž by byl hejtmanem nebo zase primátorem. Nikdy nebyl v Plzni lepší primátor, než on.

Vtip roku 09.03.2016 12:04, Reagovat

To je vtip roku!!! Díky!!

Souhlas 09.03.2016 08:48, Reagovat

Pokud se kvalita primátora měří tím, kolik si nakradl, pak naprostý souhlas, je to borec, nejlepší a jen víc takových.

Šefl 09.03.2016 09:34, Reagovat

Pokud máte nějaký důkaz, tak ho předložte. Plácat zde v anonymitě dokáže každý, ale důkazy předložit je už horší, že? Ve skutečnosti nic neukradl a pokud si myslíte opak, tak to buď prokažte a nebo si jděte plácat bábovičky na pískoviště. Pan náměstek Baxa je příkladem slušného a seriozního člověka.

Nesouhlas 09.03.2016 09:43, Reagovat

Pokud je z ODS, už z principu se nemůže jednat o slušného člověka, proboha, vždyť ODS je stranou, která ani nezastírá, že jejím primárním úkolem je rozkrást z veřejných peněz vše, co jde i o čem jsme si mysleli, že rozkrást nejde. A dělá to už skoro čtvrt století. Stačí se přečíst jakékoliv noviny, co tady ODS prováděla za zločiny a jelikož je v Plzni bohužel stále ještě u moci, tak i vyvádí.

Šefl 09.03.2016 12:47, Reagovat

Tak mi řekněte jeden prokázaný zločin ODS v Plzni. Nenapíšete určitě nic, pač žádný neni. Pod stínem anonymity si zde prostě každý píše nějaké své myšlenky či nápady, které však s realitou nemají nic společného. Pana Baxu znám osobně a je to velmi rozumný, čestný a vzdělaný člověk.Nepíšu, že jsou jako on i ostatní členové ODS, ale za něho bych dal ruku do ohně.

Jaroslav 09.03.2016 14:23, Reagovat

Šefl: Levicovým ovečkám to nevysvětlíte!
Pro bezmozky je modlou Zeman a to co reprezentuje, IV. cenovou. To my kavárnící jsme jiná sorta...
:-)

Šefl 09.03.2016 21:38, Reagovat

Úspěch se lidem závidí a nejhorší je, že každý úspěšný člověk je hned podvodník a cokoliv tomu podobnému. Když někdo někoho nepozná osobně, neměl by ho nijak odsuzovat. Kdyby každý místo remcání pořádně makal, svět by byl mnohem lepší.

pepe 09.03.2016 13:38, Reagovat

Tak to bych fakt nedělal, nevíte vůbec nic a nevte, jak to v politice chodí. Kdo to vlastně ty kampaně platí, myslíte si, že pan Baxa má tak 2 a 3 mil. na kampaň pokud kandiduje jako jednička. Kde by je vzal a ODS nemá peníze, sou zadlužený a v Plzní také. Poté sečtěte celou kampaň a dostanete se na 6 až 8 mil a někdy více. Pak nastupují kmotři a kmotři.

Šefl 09.03.2016 21:41, Reagovat

Politiku asi moc neznáte. Zkuste se do ní aspoň jednou ponořit. Vidíte jí jako hurvínek válku. Někde si přečtete o kmotrech a hned tomu všemu věříte jako důchodci slevám. Tady se hrozně škatulkuje. Koukněte se na kariéru Baxy. On si vše vydřel ode dna. Slávu si zaslouží.

pepe 11.03.2016 08:00, Reagovat

Pane tak to se hodně pletete. Právě, že tu politiku dělám a už hodně dlouho a vím moc dobře jak se to dělá. Opravdu si to vydřel sám? V té době mu hodně pomohl Pospíšil a ještě jiní a nebudu tady spekulovat proč. To asi nevíte. Takže netvrďte, že si to vydobil sám, takto to v politických stranách nefunguje.

Pf 10.03.2016 06:57, Reagovat

To je jen váš pohled - já si nad šmejdy a zloději odplivnu a Baxa jedním z nich je - to je zase můj názor. Ale asi nelze očekávat, že někdo, kdo obhajuje mafii, bude respektovat, že existuje i jiný pohled než ten jeho; natož aby ho respektoval.

Šefl 10.03.2016 07:51, Reagovat

Zatím jsem zde neviděl jediný důkaz mafie. Pořád samá snůžka lží, ale žádný důkaz. Pokud si ymslíte, že zde operuje nějaká mafie, tak se sakra braňte. Určitě máte spoustu důkazů, tak je předložte činným orgánům. kecání a žvatlání umí v tomto státě spousta lidí, ale činit, činit umí málokdo. Tak činte, tedy pokdu to dokážete. Zde se taky schováváte jen za přezdívku.

Pf 10.03.2016 18:34, Reagovat

Ve státě bez fungující justice (a schválně kdo ji takto nastavil) tato možnost neexistuje.

Když už se policie přece jen rozhoupala obvinit 3 poslance, kteří se prokazatelně dopustili korupce, musel Nejvyšší soud pořádně ohnout zákon a dokonce i Ústavu (použít ustanovení o imunitě, které tam není, protože bylo zrušeno a stejně se na to nevztahovalo ani dříve), aby je z toho dostal. Když sekreářka z pozice milenky předsedy vlády nelegálně úkolovala vojenskou tajnou službu, opět musela justice hodně ohýbat zákon, aby je všechny za zcela zjevný a prokázaný trestný čin nemusela odsoudit.

To je zmar nad zmar bez světýlka na konci tunelu.

KAB 09.03.2016 07:25, Reagovat

Že nevyvěsí například vlajku Kypru na protest proti skutečné okupaci Tureckem. Nebo vlajku Palestiny proti skutečné okupaci Izraelem. Ono to s těmi ideovými zásadami nebude zas tak horké - prostě se pár blbečků chce zviditelnit a přitom se chová dost cynicky a měří několika různými metry, toť vše.

pepe 08.03.2016 19:28, Reagovat

Socani a komunisté jí nechtějí vyvěsit, protože z PK hejtman a radní jezdí na výlety do Číny. No a na magistrátu sedí další socan, a to je Zrzavecký.

Jaroslav 09.03.2016 17:53, Reagovat

Hejtman by se měl postavit někam k pásu, ať ví co obnáší manuální práce a to samé nedouk Zrzka, s výučním listem se tváří, že má maturitu a bez jakékoli kvalifikace dělá primátora. Prostě by také soudruzi z ČSSD měli okusit jak musí pracovat pracující!

XX 11.03.2016 15:48, Reagovat

Hochu, Vy toho asi taky moc nenapracujete, u pásu rozhodně nestojíte, to byste nemohl neustále diskutovat. Hejtman má již odpracováno, nemyslíte?

Jaroslav 13.03.2016 12:10, Reagovat

Rikej si hochu sobe rovnym.Ano,hejtman je jiz za vodou a mel by tahnout do horoucich rudych pekel,kde se budou smazit vsichni komousi a jejich hlasne trouby!

Muf 13.03.2016 12:16, Reagovat

Za to ty budeš sedět na růžovém obláčku a navěky se kochat svojí dobrotou, pravdou a láskou, kterou tady pravidelně rozséváš. Holomku jeden!!

Jaroslav 13.03.2016 23:05, Reagovat

Je libo kávu a denní tisk?

Josef 15.03.2016 13:05, Reagovat

Pane Jaroslave a pane Šefle, že se bavíte s tou primitivní bolševickou lůzou!!

Jaroslav 15.03.2016 13:42, Reagovat

Mate pravdu, primitiva a komunistu nepredelam, asi me bavi,jak se tu bezzube rociluji!

Muf 14.03.2016 00:18, Reagovat

Kdepak, ani náhodou. Na co si poctivě nevydělám, toho se nedožaduji. Tahle nabídka zavání korupcí.......,což je zřejmě standart pro vaše chování a zapadá to do vašeho profilu, tak jak se tu prezentujete.

Jaroslav 14.03.2016 16:30, Reagovat

Může tu být třeba tucet Jaroslavů a tucet Mufů, protože si zde každý může napsat jakou chce přezdívku. Příště se můžem oba vydávat za Vosí Hnízdo. A co? Houby z voctem!

XX 14.03.2016 09:13, Reagovat

Na Jaroslavovi je názorně vidět, jak si někteří, zejména mladší lidé, představují \"demokracii\". Podle něj je demokratické to, co se líbí jemu.Lidi s jiným smýšlením a politickými názory v oblibou vulgárně napadá. Bohužel, národ hloupne.

Jaroslav 14.03.2016 16:27, Reagovat

Tvůj dědek si to možná takhle představuje..., já ne!
Jen sem se přizpůsobil rétorice našeho pana prezidenta a dokud bude prezidentem, budu se vyjadřovat jako on, rozumněj primitiv!

Jaroslav 09.03.2016 04:03

Komentář byl odstraněn, nesplňuje pravidla slušné diskuse platná pro tento server

Kvištnál 09.03.2016 08:40

Komentář byl odstraněn, nesplňuje pravidla slušné diskuse platná pro tento server

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.