Nezaměstnanost v Plzeňském kraji v únoru mírně klesla na úroveň 4,7 procenta

Nezaměstnanost v Plzeňském kraji v únoru mírně klesla na úroveň 4,7 procenta | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Kateřina HoletováKateřina Holetová

Účetní

Více

Petr SuchýPetr Suchý

Člen krajského předsednictva TOP09

Více

Pavel PrincPavel Princ

Starosta Kolince

Více

Nezaměstnanost v Plzeňském kraji v únoru mírně klesla na úroveň 4,7 procenta

Plzeň, 08.03.2016, aktualizováno 13:41 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Míra nezaměstnanosti v Plzeňském kraji klesla ke konci února o jednu desetinu procenta v porovnání s předchozím měsícem. Bez práce bylo celkem 4,7 procenta obyvatel regionu. K 29. 2.. 2016 bylo v Plzeňském kraji v evidenci pracovních úřadů celkem 18 786 uchazečů o zaměstnání, což je o 570 méně, než na konci ledna. Z tohoto počtu může okamžitě do zaměstnání nastoupit 17 746 dosažitelných uchazečů o práci, informoval v úterý server Regionpodlupou.cz Tomáš Moravec z plzeňského úřadu práce v tradiční statistice.

„Během února 2016 jsme evidovali v Plzeňském kraji nově 2082 uchazečů o zaměstnání, což je o 1295 osob více než minulý měsíc. Z evidence úřadů práce odešlo nebo jsme vyřadili 2652 uchazečů, tedy o 44 více než v lednu. Do nového zaměstnání v únoru nastoupilo 1778 osob, což je o osm méně než v lednu. Bez umístění jsme vyřadili 865 uchazečů o práci,“ uvedl Tomáš Moravec.

K poslednímu únoru bylo v evidenci kontaktních pracovišť Úřadu práce ČR v Plzeňském kraji celkem 9499 žen, což představuje přesně 50,6 procenta všech nezaměstnaných. Zároveň bylo v evidenci 3108 osob se zdravotním postižením, tedy 16,5 procenta ze všech nezaměstnaných. Podporu v nezaměstnanosti pobíralo v únoru celkem 6003 uchazečů o zaměstnání, tedy 32 procent všech nezaměstnaných.

„Nejnižší míru nezaměstnanosti ve výši 3,6 procenta opět vykázal okres Rokycany, kde klesla o dvě desetiny procenta. O dvě desetiny na 4,2 procenta klesla nezaměstnanost v okresu Plzeň jih. Nejvyšší míru nezaměstnanosti ve výši 6,3 procenta vykazuje tradičně okres Tachov, kde se údaje oproti minulému měsíci snížily o jednu desetinu procenta,“ řekl Moravec. Okres Tachov tak má stejné hodnoty jako je celorepublikový průměr. V Domažlicích je míra nezaměstnanosti 5,4 procenta a od minulého měsíce klesla o dvě desetiny procenta. Na Klatovsku je 5,1 procenta lidí bez práce a zde klesla nezaměstnanost o dvě desetiny procenta. Míra nezaměstnanosti klesla v únoru o dvě desetiny také v Plzni, kde její hodnota činí 4,2 procenta.

Na severním Plzeňsku klesla nezaměstnanost o dvě desetiny na 4,4 procenta. Plzeňský kraj měl v únoru o pět desetin procenta vyšší míru nezaměstnanosti než město Praha. Ta vede žebříček krajů s nejnižším podílem lidí bez práce, kterých je tam 4,2 procenta. Královéhradecký kraj měl hodnotu pět procent nezaměstnaných a je na třetím místě. Naopak nejvyšší nezaměstnanost 9,2 procenta v rámci republiky je tradičně v Ústeckém kraji, Průměrná nezaměstnanost v rámci ČR je již zmíněných 6,3 procenta.

K poslednímu únoru nabízely pracoviště úřadu práce v Plzeňském kraji 8675 volných pracovních míst, což je o 213 více než v minulém měsíci. Na jedno volné pracovní místo tak připadalo v průměru 2,2 uchazeče. Kontaktní pracoviště rovněž evidovala 854 volných pracovních míst pro osoby se zdravotním postižením, volných míst pro absolventy a mladistvé bylo v evidenci 2510 a na jedno místo tak připadalo 0,3 uchazeče. „Záměr hromadného propouštění jsme neobdrželi od žádné společnosti,“ dodal Tomáš Moravec.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.